MŚ siatkarzy: Czwarte zwycięstwo Polski. Kamerun urwał nam seta

2014-09-07 1:02

Mecz Polska - Kamerun zapowiadał się na spacerek dla podopiecznych Stephane'a Antigi. Początkowy set pokazał jednak, że rywala nigdy nie należy lekceważyć. Pierwsza przegrana partia w turnieju pozytywnie zadziałała na polskich siatkarzy, którzy zabrali się do roboty i ostatecznie wygrali 3:1.

Siatkarze z Kamerunu zaskoczyli w pierwszym secie. Grali dojrzale i prosto - bez zbędnego ryzyka. Biało-czerwoni z kolei sporo kombinowali, co przełożyło się na straty punktowe. Rywali udało się nadgonić w końcówce, mieliśmy nawet piłki setowe. Nie potrafiliśmy ich jednak wykorzystać i przegraliśmy pierwszego seta na tym turnieju.

MŚ siatkarzy: Polska lepsza od Wenezueli. Wciąż bez straty seta! [ZDJĘCIA]

Sytuacja wróciła do normy w trzech kolejnych partiach. Polacy zaczęli w końcu dobrze grać blokiem, dodatkowo zszedł Mariusz Wlazły, który dzisiejszego meczu nie zaliczy do udanych. Czołową postacią zespołu okazał się zmiennik Andrzej Wrona. Jego dobre zagrania pozwoliły na ostateczny triumf 3:1.

Polacy z kompletem 12 punktów nadal liderują w grupie A. Pierwszą fazę turnieju zakończą pojedynkiem z Argentyną.

Polska - Kamerun 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:22)

Polska: Paweł Zagumny, Fabian Drzyzga, Mariusz Wlazły, Dawid Konarski, Michał Winiarski, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Krzysztof Ignaczak.

Kamerun: Olivier Nongni Zanguim Mefani, Ahmed Awal Mbutngam, Georges Kari Adeke, Sem Dolegombai, Jean Patrice Ndaki Mboulet, Jean Junior Nyabeye, Joseph Herve Kofane Boyomo, Maliki Moussa, Nathan Wounembaina, Yvan Arthur Kody Bitjaa, Alain Fossi Kamto, David Feughouo.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!