MŚ siatkarzy: Polska lepsza od Wenezueli. Wciąż bez straty seta! [ZDJĘCIA]

2014-09-05 10:45

Polska - Wenezuela 3:0. Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo "biało-czerwonych". Na dodatek kolejne bez straty nawet seta! Podopieczni Stephane'a Antigi błyskawicznie odprawiają kolejnych przeciwników podczas siatkarskich mistrzostw świata. Z rytmu nie wybiły ich nawet liczne roszady w składzie. Zobacz zapis relacji NA ŻYWO.

Wenezuela miała stanowić tło dla reprezentantów Polski i scenariusz spotkania jednoznacznie przewidywania fachowców potwierdził. Zespół z Ameryki Południowej tylko w pierwszym secie nawiązał w miarę równorzędną walkę z gospodarzami turnieju.

Serbia pokonała Australię! Druga porażka "Kangurów"

"Biało-czerwoni" długo "wchodzili" w mecz. W pierwszym secie popełniali jeszcze sporo błędów. W drugim szybko wyszli na zdecydowane prowadzenie. W trzecim presja zniknęła i show dali rezerwowi. Biorąc pod uwagę, że seriami punktów popisywali się Marcin Możdżonek czy Michał Kubiak - do tej pory raczej nie oglądani - można wnioskować, że rezerwy naszej reprezentacji są w tej chwili niemal nieograniczone.

Pytanie, czy zostaną odpowiednio wykorzystane w kolejnych pojedynkach.  Na razie biało-czerwonych czeka kolejny spacerek: 6 września podopieczni Stephane'a Antigi zmierzą się z Kamerunem.

Polska - Wenezuela 3:0 (25:20, 25:13, 25:14)

Polska: Paweł Zagumny, Fabian Drzyzga, Mariusz Wlazły, Dawid Konarski, Michał Winiarski, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Paweł Zatorski

Wenezuela: Jose Carrasco, Fernando Gonzalez, Kervin Pinerua, Jesus Danian Chuorio Pirela, Maximo Antonio Montoya Martine, Fredy Ramon Cedeno Marquez, Hector Mata, Carlos Paez, Ernardo Andres Gomez Canas, Jhoser Conteras, Daniel Escobar, Hector Salerno