reprezentacja Finlandii, Finlandia

MŚ siatkarzy: Niesamowita pogoń Finlandii w meczu z Kubą

2014-09-01 21:20

Reprezentacja Finlandii pokonała Kubę 3:2 (18:25, 21:25, 27:25, 25:23, 15:12) w swoim pierwszym meczu siatkarskich mistrzostw świata. Gracze z Europy pokazali w tym starciu niesamowity charakter. Wygrali mecz, mimo iż po dwóch setach przegrywali 0:2.

Faworyzowani Kubańczycy przejęli inicjatywę od samego początku. W pierwszym secie prowadzenie objęli już przy stanie 2:2 i nie oddali go do końca partii, wygrywając 25:18. Druga miała bardzo podobny przebieg. Już na pierwszej przerwie technicznej Kuba wygrywała 8:3. Rywale wyrównaną walkę prowadzili jedynie w jej końcówce. Przegrali ostatecznie 21:25.

MŚ siatkarzy: Brazylia udanie rozpoczęła marsz po obronę tytułu

Niespodziewane zwycięstwo Finowie odnieśli w secie trzecim, którego wygrali na przewagi 27:25. To jednak tylko podrażniło rywali, którzy mocno chcieli odpowiedzieć w partii czwartej. Kuba prowadziła aż 17:11, aby przegrać później seta 23:25! W tie-breaku lepsi okazali się Finowie i po niesamowitej pogoni wygrali mecz 3:2 (18:25, 21:25, 27:25, 25:23, 15:12).

Finlandia - Kuba 3:2 (18:25, 21:25, 27:25, 25:23, 15:12)

Finlandia: Esko, Sivula, Siltala, Lehtonen, Kunnari, Shumov, Kerminen (libero) oraz Ojansivu, Tervaportti, Oivanen Mi

Kuba: Cepeda, Uriarte, Macias, Fiel, Mesa, Jimenez, Gutierrez (libero) oraz Romero, Abrahan, Osoria, Chapman, Calvo

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!