Kuba - Niemcy

Autor: CYFRASPORT Kuba - Niemcy

MŚ w siatkówce. Niemcy wygrali z Tunezją, ale oddali seta

2014-09-05 21:20

Niemcy bez największych gwiazd w składzie pokonali Tunezyjczyków 3:1 w meczu grupy B siatkarskich mistrzostw świata. Podopieczni Vitala Heyena oddali słabszemu rywalowi seta, ale grali w rezerwowym składzie.

Trener reprezentacji Niemiec do meczu z Tunezją podszedł spokojnie i odesłał na trybuny Ferdinanda Tille i Maxa Guenthora. W pierwszym składzie zabrakło z kolei miejsca dla największej gwiazdy zespołu Georga Grozera.

MŚ w siatkówce: Niespodzianki nie było, Kanada pewnie ograła Egipt

Pomimo zmian w pierwszych dwóch setach Niemcy nie mieli żadnych problemów z Tunezją, wygrywając kolejno do 13 i 19. W trzecim secie zespół z Afryki pokazał jednak klasę i zwyciężył do 21. To tylko rozzłościło Niemców, którzy w ostatniej partii zmietli rywala oddając mu zaledwie 12 punktów.

Po trzech kolejkach Niemcy mają na koncie 6 punktów, Tunezja zamyka tabelę grupy B z zerowym dorobkiem.

Niemcy - Tunezja 3:1 (25:13, 25:19, 21:25, 25:12)

Niemcy: Kampa, Bohme, Kaliberda Schoeps, Broshog, Fromm, Steuerwald (libero) oraz Westphal, Andreai, Kuhner, Grozer

Tunezja: Sellami, Agrebi, Miladi, Garci, Karamosli, Nagga, Taouerghi (libero) oraz Kaabi, Ben Slimene, Moalla, Ben Othmen Miladi.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!