Niesamowita wpadka Mateusza Morawieckiego! Siatkarze w tle

2021-08-03 17:52
Mateusz Morawiecki
Autor: KRYSTIAN MAJ/ KPRM Mateusz Morawiecki

Niestety. Reprezentacja Polski siatkarzy kolejny raz pożegnała się z turniejem na etapie ćwierćfinału. Tym razem za silni dla "Biało-czerwonych" okazali się Francuzi. Media społecznościowe aż wrzały od komentarzy odnośnie tego spotkania i całego dnia w wykonaniu polskich sportowców na igrzyskach. Głos zabrał też premier Mateusz Morawiecki i... zanotował sporą wpadkę.

Życie sportowców nie zawsze usłane jest różami, a polscy siatkarze mogą się teraz o tym doskonale przekonać. Przez wiele lat w pocie czoła przygotowywali się do startu w igrzyskach olimpijskich, ale już po rozpoczęciu walki na tej imprezie zwyczajnie im nie wyszło. To nie byli "Biało-czerwoni" znani z doskonałej postawy w wielu poprzednich turniejach. Zawiedli także w ćwierćfinałowym boju z Francją, który przegrali po tie-breaku.

Zobacz też: Przeraźliwy stan Kurka po porażce. Totalne rozklejenie [WIDEO]

Dla kibiców to gigantyczny zawód, ponieważ właśnie siatkarze stanowili gigantyczną nadzieję na to, że Polska wreszcie uzyska pierwszy medal igrzysk olimpijskich w grze zespołowej od srebra wywalczonego w 1992 roku w Barcelonie w piłce nożnej. Stało się jednak inaczej, choć wtorek układał się dobrze. Srebrne krążki wywalczyły kajakarki Anna Puławska oraz Karolina Naja, potem złoto i brąz dołożyły młociarki Anita Włodarczyk i Malwina Kopron, brąz uzyskał też zapaśnik Tadeusz Michalik. Głos postanowił więc zabrać premier Polski, Mateusz Morawiecki...

Problem w tym, że tweet został wysłany o 16:51, a więc dosłownie kilka chwil przed przypieczętowaniem smutnego losu siatkarzy. Polscy kibice, którzy wówczas emocjonowali się jeszcze ostatnimi akcjami pojedynku i zachowywali nadzieje na niesamowity zwrot akcji, w odpowiedziach momentalnie skrytykowali Mateusza Morawieckiego. Premierowi dostało się za brak wyczucia czasu i kompletny brak dostosowania się do sytuacji.

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze