Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Nikola Grbić zwolniony! Jest nazwisko jego następcy, Polacy dobrze go znają

2022-06-14 13:22

Selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce, Nikola Grbić, został zwolniony z funkcji trenera włoskiego klubu Sir Safety Perugia. Serb przejął zespół z Italii po wygraniu Ligi Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle w sezonie 2020/2021, ale jego przygoda potrwała tylko sezon. W trakcie prowadzenia Perugii Grbić przyjął ofertę polskiego związku i objął także naszą kadrę. Teraz będzie mógł skupić się tylko na prowadzeniu reprezentacji Polski.

W momencie, gdy Vital Heynen odszedł z reprezentacji Polski, rozpoczęły się dyskusje na temat tego, kto powinien go zastąpić. A w zasadzie zaczęły się już wcześniej, bowiem przyszłość Belga stanęła pod znakiem zapytania już po klęsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ostatecznie Sebastian Świderski, nowy prezes PZPS, wybrał na nowego selekcjonera Nikolę Grbicia, choć łatwo nie było. Wszystko dlatego, że Serb prowadził już wówczas Sir Safety Perugia, którą przejął po… Vitalu Heynenie. Szef włoskiego klubu nie chciał powtórki z sytuacji, gdy trener jego zespołu prowadzi także reprezentację, zwłaszcza Polski, która jest jedną z najlepszych na świecie i wymaga dużo uwagi. Choć ostatecznie Grbić łączył te funkcje przez ostatnie miesiące, to teraz rozstał się z Perugią.

Katarzyna Skowrońska pokazała, jak wygrzewa ciało. Było niezwykle gorąco, można się zakochać

Nikola Grbić zwolniony z klubu. Zastąpi go bardzo dobrze znany Polakom trener

Wydawało się, że Grbić nie musi martwić się o swoją posadę, bo mimo nie zdobycia mistrzostwa Włoch, miał on duże poparcie siatkarzy i władz klubu. Gino Sirci, szef Sir Safety Perugia postanowił jednak zaskoczyć i jak podały włoskie media, Grbić pożegnał się z funkcją pierwszego trenera zespołu. Ciekawa jest także kwestia jego następcy.

Nikola Grbić dla „SE”: Musimy być gotowi na wygrywanie bez Wilfredo Leona

Okazuje się bowiem, że zastąpi go… były selekcjoner reprezentacji Polski, Andrea Anastasi! Włoch w ostatnim czasie prowadził Projekt Warszawa, ale miał też rozmawiać o przejęciu PGE Skry Bełchatów. Jak widać jednak wybierze klub ze swojej ojczyzny, co w rozmowie z włoskimi mediami potwierdził Gino Sirci.

Prezes PZPS Sebastian Świderski: Kamil Semeniuk będzie miał teraz pod górkę
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze