reprezentacja Włoch, siatkówka, Włochy siatkówka

Pewnie i przyjemnie. Pierwsza wygrana Włochów na ME w siatkówce 2017

2017-08-27 21:07

W niedzielę odbyły się kolejne mecze fazy grupowej ME w siatkówce mężczyzn Eurovolley 2017. Na początek drugiej serii gier grupy B czekało nas starcie Włochów ze Słowakami. Zdecydowanym faworytem byli zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego i z tej roli wywiązali się bardzo dobrze. Bez straty seta pokonali naszych południowych sąsiadów.

Włochy w pierwszym meczu mistrzostw Europy w siatkówce 2017 przegrały po pięciosetowym boju z Niemcami. Do drugiej serii gier przystąpiły więc z jednym punktem, dzięki dwóm wygranym partiom w premierowej serii gier. Słowacy w niedzielę grali w zasadzie o być albo nie być w turnieju organizowanym nad Wisłą. Oni w pierwszym spotkaniu nie ugrali nawet punktu - przegrali z Czechami 1:3.

I wygląda na to, że reprezentanci Słowacji mogą powoli pakować walizki. Włosi nie mieli większych problemów z ich pokonaniem. W pierwszej odsłonie spotkania wręcz rozbili rywali 25:14. Później emocji było trochę więcej, ale raczej nie pozwolili nawet przeciwnikom myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy. W drugim secie ekipa z Półwyspu Apenińskiego wygrała 25:19,a w trzecim - 20:16. Tym samym ma już cztery punkty i zagra przynajmniej w barażu o ćwierćfinał.

Włochy - Słowacja 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)