Polacy zabawili się z Brazylią w Lidze Narodów! Wielkie zwycięstwo, choć przez chwilę było nerwowo. Popis Bieńka i Semeniuka [WYNIK]

2022-06-22 18:23
Liga Narodów: Polska - Brazylia, siatkówka
Autor: volleyballworld.com

Kolejne wielkie zwycięstwo polskich siatkarzy! Tym razem na otwarcie drugiego turnieju Ligi Narodów Biało-Czerwoni zmiażdżyli Brazylię. Co prawda podopieczni Nikoli Grbicia przegrali drugiego seta, a w samej końcówce zrobiło się nerwowo, jednak przez zdecydowaną większość meczu deklasowali rywali. Prawdziwy popis na zagrywce dali Mateusz Bieniek i Kamil Semeniuk, którzy łącznie zaserwowali 11 asów. Polska wygrała prestiżowy mecz pomiędzy liderem a wiceliderem rankingu FIVB i utrzymała się w ścisłej czołówce tabeli Ligi Narodów!

Polska - Brazylia 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22)

Polska: Janusz, Łomacz, Kaczmarek, Kurek, Bieniek, Kłos, Kochanowski, Poręba, Fornal, Kwolek, Semeniuk, Śliwka, Popiwczak, Zatorski

Brazylia: Bruno Rezende, Adriano Fernandes, Leal, Rodriguinho, Isac, Gil, Maique, Lucas, Thales, Lucarelli, Leandro, Alan, Flavio Gualberto, Darlan Ferreira

Sonda
Myślisz, że Polska wygra Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022?

Już w pierwszym secie polscy siatkarze weszli na najwyższy poziom. Brazylijczycy mieli ogromne problemy ze skończeniem ataków, a Polacy raz po raz ich punktowali. W partii otwarcia Biało-Czerwoni zaserwowali 5 asów i bez najmniejszych problemów wygrali 25:16. Sporym zaskoczeniem był początek drugiego seta, w którym Brazylia dość szybko wyszła na pięciopunktowe prowadzenie. W tym fragmencie kapitalnie spisywał się Alan, który kończył większość piłek i podtrzymał nadzieje "Canarinhos". Szwankował za to polski atak, a zwłaszcza komunikacja pomiędzy Marcinem Januszem a Bartoszem Kurkiem. W końcówce Polacy doszli rywali nawet na jeden punkt, ale ostatecznie przegrali 22:25. To zwiastowało ogromne emocje, lecz podopieczni Nikoli Grbicia mieli inne plany na środowe spotkanie.

Od samego początku trzeciego seta polscy siatkarze wrócili na poziom z partii otwarcia. Szybko odskoczyli przeciwnikom i z każdą kolejną akcją powiększali przewagę. Trener Brazylii próbował rozpaczliwych zmian, jednak nie przyniosło to efektu, a Polska wygrała 25:16. Biało-Czerwoni utrzymali kosmiczny poziom, ponieważ już na początku czwartego seta prowadzili 10:3! Mateusz Bieniek i Kamil Semeniuk dołożyli kolejne asy, wyprowadzając zespół na prowadzenie 18:8. W tym momencie coś się zacięło, a zbiegło się to w czasie z podwójną zmianą Łukasza Kaczmarka i Grzegorza Łomacza. Atakujący ZAKSY zaciął się na lewym skrzydle, a w polu serwisowym nakręcił się Yoandy Leal. Dzięki jego kapitalnym zagrywkom "Canarinhos" doszli Polskę na trzy punkty, a Grbić cofnął zmiany. Końcówka nieoczekiwanie zrobiła się gorąca, jednak Biało-Czerwoni wytrzymali presję i zamknęli spotkanie, wygrywając tę partię 25:22. 

Najwięcej punktów po stronie Polski zdobył Semeniuk - 18, a tuż za nim uplasował się Bartosz Kurek z 17 punktami. Bieniek miał problemy w ataku, ale zaserwował aż 7 asów i wielokrotnie pogrążał rywali fantastyczną zagrywką. U Brazylijczyków 19 punktów zdobył Alan, który nie miał jednak wsparcia, bowiem drugi w tabeli punktujących wśród "Canarinhos" Leal dołożył tylko 10 "oczek". Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Brazylia:

Na żywo

Polska - Brazylia

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To także koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy za śledzenie tego meczu razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl! Już jutro mecz Polska - Kanada!

Przez większą część meczu Polska spokojnie zmierzała po zwycięstwo, ale w końcówce zrobiło się nerwowo. Ważne, że polscy siatkarze dowieźli przewagę i wygrali z Brazylią 3:1! 

25:22

Koniec meczu! Było gorąco, bo na zagrywkę wszedł Leal, ale tym razem zagrał w aut!

24:22

Kurek zaserwował w aut.

24:21

Zatorski przyjął bombę Alana z zagrywki i Brazylijczycy popełnili techniczny błąd! Rodriguinho przekroczył środkową linię. Sędzia to odgwizdał, "Canarinhos" poprosili jeszcze o challenge, ale to tylko potwierdziło decyzję arbitra. Piłki meczowe!

23:20

Isac skończył krótką, a po chwili szukał asa. Był bardzo blisko, aż dziwne, że Brazylia nie poprosiła o challenge.

22:19

Ależ akcja! Semeniuk przyjął, Semeniuk skończył z drugiej linii! Bardzo ważny punkt po dobrej zagrywce Rodriguinho.

21:18

Kurek otrzymał szansę na poprawę i tym razem pięknie skończył ten atak.

20:18

Fatalny atak Kurka. Całkowicie zerwał uderzenie i posłał piłkę daleko w aut.

20:17

Ponownie możemy odetchnąć! Śliwka i Kurek mieli problemy w ataku, ale zadziałał polski blok, zatrzymując Rodriguinho na lewym skrzydle! Niestety, Kochanowski ponownie zepsuł zagrywkę.

19:16

Ufff! Semeniuk otrzymał potwornie trudną piłkę na lewym skrzydle na potrójnym bloku i trafił w sam narożnik. W końcu uciekliśmy z trudnego ustawienia, jednak Rodriguinho skończył pierwszą akcję.

18:15

Leal zaczął fantastycznie serwować, Polacy tylko oddali piłkę i Alan obił nasz blok. Z 10 punktów przewagi zostały już tylko 3.

18:14

Brazylijczycy wyblokowali Semeniuka i Flavio skończył kontrę ze środka. Robi się gorąco.

18:13

Przechodząca piłka i Flavio pewnie ją skończył. Grbić cofnął już podwójną zmianę i przywrócił Kurka oraz Janusza.

18:12

Pierwszy as Brazylii w tym meczu w wykonaniu Leala. Ustrzelił Śliwkę.

18:11

Tym razem bezpośredni błąd Kaczmarka, który zaatakował po taśmie i piłka wyleciała na aut. Grbić poprosił o czas.

18:10

Kaczmarek i Łomacz zmienili Kurka i Janusza. Atakujący ZAKSY dwukrotnie nie skończył z lewego skrzydła i Brazylijczycy wykorzystali okazję.

18:8

Semeniuk zdobył swój szesnasty punkt! Świetny występ polskiego przyjmującego.

16:6

Śliwka także dołożył asa! Tylko kataklizm może zabrać Polakom zwycięstwo!

14:5

Śliwka ładnie skończył atak z lewego skrzydła. Isac ponownie pojawił się na boisku.

12:4

Spore zamieszanie w długiej akcji, a na boisku pojawili się Gil i Rodriguinho. Ten drugi zdobył punkt.

12:3

Czwarty as Semeniuka w dzisiejszym meczu! Ustrzelił Alana, który chciał zająć pozycję na prawym skrzydle. "Semen" i Bieniek nokautują dziś Brazylijczyków zza dziewiątego metra.

11:3

As Semeniuka po taśmie! Szczęście sprzyja dziś lepszym.

10:3

Zatorski kapitalnie obronił, a Śliwka wykorzystał kontrę! Znakomita gra Biało-Czerwonych!

8:2

Co za poziom polskich siatkarzy! Kurek powiększył przewagę, obijając blok, a Bieniek w końcu - ze strony Brazylijczyków - zepsuł zagrywkę. Jednak już po chwili Kochanowski zdobył ósmy punkt!

6:1

Dłuższa akcja, ale w końcu Semeniuk skończył ją kapitalnym atakiem! Brazylia już prosi o czas!

5:1

Siódmy as Bieńka w dzisiejszym meczu!

4:1

As Bieńka! Show polskiego środkowego na zagrywce.

3:1

Kolejna kapitalna zagrywka Bieńka, Polacy dostali przechodzącą piłkę, którą skończył Semeniuk, obijając blok. Po chwili udany pojedynczy blok Semeniuka na Alanie!

0:0

Początek czwartego seta! Brazylijczycy wrócili do najmocniejszego składu.

Po przegranym drugim secie kibice liczyli na powrót do poziomu z pierwszego seta. I tego właśnie się doczekali! 

25:16

Koniec trzeciego seta! Łomacz wystawił Kochanowskiemu, a ten zdobył punkt po ataku blok-aut!

24:15

Grbić dopełnił podwójną zmianę (wcześniej Kaczmarek był pod siatką). Piłki setowe dla Polski po nieudanej zagrywce Brazylii!

23:14

Leal wrócił na boisko i natychmiast został zablokowany!

22:14

Tym razem Bieniek zaserwował w siatkę, a w następnej akcji Kurek zdobył punkt na dwa razy.

20:12

Przechodząca piłka i Semeniuk pewnie ją skończył! Statystyki są nieubłagane - Polska zaserwowała już 8 asów, a Brazylia żadnego.

19:12

Trener Brazylii wymienił niemal całą szóstkę. Fernando pojawił się na boisku, ale Adriano nie wykorzystał kontry. Uderzył daleko w aut, a Śliwka zaserwował asa! Czas dla Brazylijczyków.

16:11

Tym razem Isac nie trafił w boisko, a na parkiecie pojawił się też Adriano - zmienił Leala. Kochanowski zaserwował w siatkę.

14:10

Dłuższa akcja po dwóch nieudanych próbach Semeniuka i w końcu ze środka zapunktował Kochanowski! Po drugiej stronie siatki pojawił się Isac i udanie skończył krótką.

12:7

Leal nie trafił w boisko i Polacy mają 5 punktów przewagi na przerwie technicznej!

11:7

Bieniek z kolejnym asem! Polscy środkowi mają problemy w ataku, ale "Bieniu" błyszczy na zagrywce. Trener Brazylii poprosił jeszcze o challenge, jednak Bieniek był bardzo daleko od linii.

10:7

Kurek nie zdołał skończyć ataku, a w ponowionej akcji Semeniuk nie trafił po skosie w boisko. Na szczęście Lucarelli zaserwował w siatkę.

9:5

Kurek dwa razy potężnie huknął z lewego skrzydła, ale Brazylijczycy ładnie się bronili. W końcu Bieniek skończył tę akcję z przechodzącej piłki!

8:5

Śliwka skończył kontrę i powiększył polską przewagę! W następnej akcji Alan zdobył punkt po dobrym ataku z prawego skrzydła.

7:4

Polski blok dobrze przytrzymał Alana i Lucarelli nie zdołał utrzymać piłki w grze!

6:4

Dłuższa akcja na koncie Polski! Lucarelli próbował technicznie obić blok, ale nie trafił. Kochanowski zaserwował w siatkę i w kolejnej akcji Kurek skończył atak po prostej.

4:3

Kolejny dobry atak Kurka. Potrzebujemy jego dobrej współpracy z Januszem, co szwankowało w drugim secie. Początek trzeciej partii to typowy punkt za punkt.

2:1

Skuteczność ataku Polski spadła w drugim secie z 55% do 37%. Na szczęście na początku trzeciej partii Kurek i Semeniuk skończyli pierwsze akcje.

0:0

Ruszył już trzeci set! W tym roku w Lidze Narodów nie zmienia się stron po secie, jest to nowość. 

22:25

Koniec drugiego seta! Kochanowski dobrze zaserwował, ale Alan obił polski blok. Znakomity set brazylijskiego atakującego.

22:24

Wydawało się, że Kochanowski zaatakował w aut, ale sędzia poprosił jeszcze o challenge i wywołał zamieszanie, zwłaszcza wśród Brazylijczków. Okazało się, że polski środkowy trafił w linię!

21:24

Flavio skończył krótką i Brazylia ma piłki setowe.

20:23

Kurek zaserwował w siatkę, a po chwili otrzymał piłkę na trzeci metr, jednak nie trafił w boisko. Grbić poprosił o challenge, ale polski atakujący nie trafił w blok.

20:21

Udany czas brazylijskiego trenera, bo Bieniek zaserwował w aut, ale Alan odpowiedział tym samym.

19:20

Przypomniał o sobie Bieniek! Kolejny as polskiego środkowego, ustrzelił Leala! Trener Brazylii poprosił o czas.

18:20

Dobra obrona Janusza i Kurek wykorzystał kontrę, obijając blok! Polacy jeszcze walczą w drugim secie.

16:20

Kurek nie zdołał skończyć akcji i nastąpiło zamieszanie, bowiem wystawa Lucarelliego nie była najczystsza, ale sędziowie ją puścili, co wykorzystał Alan. Grbić poprosił o czas.

15:18

Polski blok dobrze pracował, ale Semeniuk nie zdołał podbić piłki po wybloku. Janusz zmienił już Kaczmarka.

15:17

Kaczmarek zdobył punkt na dwa razy, skończył akcję umiejętnym plasem. Kurek zmienił już Łomacza pod siatką, a atakujący ZAKSY jest na zagrywce.

13:16

Świetny blok na Lucarellim! W następnej akcji Polacy mieli szansę na zmniejszenie przewagi, ale nie wykorzystali kilku ataków i ostatecznie Brazylijczycy zablokowali kiwkę Kaczmarka.

11:15

Tym razem Kurek zaserwował w aut, a Grbić dokończył podwójną zmianę - Łomacz zmienił atakującego.

11:14

Słabszy moment Brazylii na zagrywce, a Grbić dokonał pierwszej zmiany - Kaczmarek wszedł za Janusza do bloku przy zagrywce Kurka. Kapitan polskiej kadry fantastycznie zaserwował i Semeniuk wykorzystał kontrę!

8:13

Potworna czapa brazylijskiego bloku na Kurku. Olbrzymia w tym zasługa Bruno, który w ostatniej chwili podbił piłkę toczącą się po taśmie po zagrywce i dał szansę kolegom na rozegranie akcji.

7:12

Polska broniła się po słabym przyjęciu, ale ostatecznie Leal powiększył przewagę Brazylii na przerwie technicznej.

7:11

Kapitalny blok Lucasa na Bieńku. W kolejnej akcji Janusz dał mu piłkę do poprawy i polski środkowy ponownie nie zdobył punktu, a następnie Kurek zaatakował z lewego skrzydła w aut.

7:8

Nieudany challenge Grbicia, który sprawdzał, czy Śliwka umiejętnie wybił piłkę po ręce rywala. Sędziowie przyznali punkt Brazylii, ale polski przyjmujący szybko poprawił się w kolejnej akcji.

6:7

Alan wyraźnie się rozkręcił. Pomimo trudnych piłek utrzymuje Brazylię pod prądem.

5:5

Długa akcja zakończona świetnym atakiem Semeniuka na podwójnym bloku! W ostatniej chwili uciekł głową przed wracającą na aut piłką. Martwi jedynie nie najlepsza skuteczność polskich środkowych w ataku.

4:4

Kapitalna zagrywka Kurka i brazylijski libero "wystawił" drugą piłkę sposobem dolnym w aut!

1:3

Polska szybko zaczęła od punktu przy swojej zagrywce, jednak w następnej akcji Leal wreszcie pokazał klasę. Bieniek nie skończył krótkiej i Alan złapał palce polskiego bloku w kontrze. Po chwili przechodząca piłka po zagrywce Lucasa i Alan obił pojedynczy blok Semeniuka.

0:0

Na początku drugiego seta Lucarelli zmienił Rodriguinho. Tym razem to Śliwka rozpoczął od zagrywki.

Niektórzy kibice nie zdążyli nawet wrócić do domu, a pierwszy set już się zakończył. Fantastyczna gra Biało-Czerwonych! 

25:16

Koniec pierwszego seta! Co za czapa na Alanie!

24:16

Kolejny as Bieńka i Polska ma już piłki setowe!

23:16

Ależ błąd Leala! W piłce na kontrze Polacy schowali ręce w bloku, a brazylijski przyjmujący uderzył daleko w trybuny.

22:15

Ależ cios Kurka na czystej siatce! Brazylijczycy nie spodziewali się takiej bomby z sytuacyjnej piłki po problemach Śliwki w ataku!

20:13

Brazylijczycy mają potworne problemy ze skończeniem ataku, a do tego popełniają fatalne błędy. Leal właśnie tak wystawił na kontrze, że Alan wpadł w siatkę i przekroczył linię środkową boiska!

18:12

Brazylijczycy zablokowali Kurka po nie najlepszej wystawie, ale Janusz powtórzył dogranie na trzeci metr do atakującego i tym razem kapitan Polski obił blok. Semeniuk dołożył do tego drugiego asa w dzisiejszym meczu, w identycznym stylu!

16:10

Kochanowski nie skończył krótkiej, ale Zatorski popracował w obronie, lecz niestety Janusz nie dociągnął piłki do Semeniuka i Brazylijczycy wykorzystali kolejną kontrę. Na szczęście Kurek szybko zdobył szesnasty punkt, ponownie obijając blok.

14:8

Fenomenalne przyjęcie trudnej zagrywki Rodriguinho przez Zatorskiego i Semeniuk poprawił się po błędzie, choć Brazylijczycy wykorzystali challenge, nie wierząc, że trafił w boisko po skosie.

13:8

Tym razem Brazylijczycy dobrze zaserwowali i Semeniuk otrzymał trudną piłkę. Próbował kiwać, ale został zablokowany. 

12:5

Polska prowadzi 12:5 na przerwie technicznej po zepsutej zagrywce Lucasa.

11:4

Brazylia na razie nie istnieje! Kolejny udany blok, tym razem na Rodriguinho i Brazylijczycy próbowali rozpaczliwie przebić piłkę na drugą stronę, jednak Alan nie zdołał tego zrobić.

9:3

Ajj, pierwszy błąd Polaków. Kurek miał dużo miejsca po prostej i szukał linii, ale uderzył minimalnie w aut. W kolejnej akcji kapitalna wystawa Janusza jedną ręką na krótką do Kochanowskiego i drugi z środkowych także dołożył już punkt. Po chwili Semeniuk dołożył asa w sam narożnik!

7:1

Bieniek w końcu zepsuł zagrywkę, a Brazylijczycy odpowiedzieli dobrym serwisem, jednak Kochanowski i Semeniuk zablokowali Alana! Po chwili Śliwka skończył kolejną kontrę, obijając blok! Co za początek Polaków!

5:0

Drugi as Bieńka z rzędu! Tym razem ukrył mocną zagrywkę i uderzył nie do przyjęcia. Po chwili kolejny dobry serwis i Polacy ustawili ścianę przed Lealem, zdobywając punkt blokiem!

3:0

Pierwszy skuteczny atak Kurka w tegorocznej Lidze Narodów! Od nowego kapitana reprezentacji Polski będzie sporo zależało. W następnej akcji Biało-Czerwoni świetnie bronili i Kurek ponownie zdobył punkt, tym razem obijając blok. Po chwili Bieniek dołożył asa skrótem, zaskakując Leala. Fantastyczny początek!

0:0

Zaczynamy 1. seta! Serwuje Brazylia.

Potwierdził się skład Polski! Najmocniejsza siódemka Nikoli Grbicia jest już na parkiecie.

Rozpoczęła się prezentacja przedmeczowa! Brazylia zacznie w składzie: Bruno, Leal, Rodriguinho, Lucas, Flavio, Alan i Maique.

Siatkarze obu drużyn kończą już rozgrzewkę!

Do meczu zostało nieco ponad 10 minut! Polska ma rozpocząć w składzie: Kurek, Janusz, Bieniek, Kochanowski, Śliwka, Semeniuk, Zatorski. Wydaje się, że to najmocniejsza możliwa siódemka Biało-Czerwonych! 

Witamy w relacji na żywo z meczu siatkarskiej Ligi Narodów Polska - Brazylia! Biało-Czerwoni tym hitowem starciem rozpoczną drugi tegoroczny turniej LN. Początek spotkania już o 16:00!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze