Autor: Cyfrasport Polska – Chiny RELACJA NA ŻYWO Liga Narodów mecz siatkarek dzisiaj 16.06.2024 LIVE WYNIK

Liga Narodów 2024

Bolesna porażka Polek na koniec fazy grupowej! Chinki pewnie ograły Biało-Czerwone

2024-06-16 15:44

Reprezentacja Polski przegrała z Chinami w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Narodów 2024 siatkarek. Polki z tego powodu zajęły 3. miejsce w grupie, choć przez długi czas plasowały się na 1. miejscu. Już teraz wiadomo, że zajęcie 3. miejsca sprawia, że w ćwierćfinale Ligi Narodów Biało-Czerwone zagrają z Turczynkami.

Reprezentacja Polski poradziła sobie bardzo dobrze w fazie grupowej Ligi Narodów 2024. Podopieczne Stefano Lavariniego Na 12 meczów wygrały 10 i przegrały tylko dwa - z Brazylią, która wygrała grupę, oraz na koniec właśnie z reprezentacją Chin. Wydawało się, że Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie - w pewnym momencie miały przewagę nawet siedmiu punktów, prowadząc 11:4! Później prowadziły wysoko nawet 14:8, ale w tym momencie stanęły i Chinki doprowadziły do remisu 14:14! Do stanu 21:21 graliśmy punkt za punkt, ale w tym momencie Chiny odskoczyły i wygrały pierwszą partię 25:23.

Niestety, druga i trzecia partia była już zdecydowanie gorsza. Chiny bardzo szybko wyszły na prowadzenie i utrzymywały je wysokie przez całego seta, ostatecznie wygrywając bardzo wysoko 25:15. Polki miały ogromny problem z kończeniem własnych ataków i zatrzymywaniem tych rywalek. W trzecim secie różnica nie była już taka duża, ale Chinki znów prowadziły od początku do końca i ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:0. To oznacza, że Polki zajęły 3. miejsce i w ćwierćfinale Ligi Narodów zagrają z Turcją.

Polska - Chiny 0:3 (23:25, 15:25, 19:25)

Polska: Alagierska, Czyrniańska, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Łysiak, Mędrzyk, Różański, Smarzek, Stysiak, Szczygłowska, Wenerska, Witkowska, Wołosz,

Chiny: Diao Linyu, Gao Yi, Gong Xiangyu, Li Yingying, Ni Feifan, Wang Mengije, Wang Yuanyuan, Wu Mengije, Xu Xiaoting, Yuan Xinyue, Zhang Changning, Zheng Yixin, Zhu Tang, Zhuang Yushan.

Polska – Chiny RELACJA NA ŻYWO

Reprezentacja Polski rok temu zdobyła brązowy medal w Lidze Narodów. W trwającej edycji nasze siatkarki radzą sobie również bardzo dobrze i choć na pewno nie zajmą już pierwszego miejsca w grupie, to wciąż mogą uplasować się na 2. pozycji. Obecnie wyprzedzają je Włoszki, ale mają nad nami tylko punkt przewagi. Poprzednie wyniki ułożyły się tak, że Polkom wystarczy zrównać się z Włoszkami punktami, aby je wyprzedzić, więc do zajęcia drugiego miejsca potrzebują wygrania dziś tylko dwóch setów.

Liga Narodów mecz siatkarek dzisiaj 16.06.2024 LIVE WYNIK

Najlepszym potwierdzeniem dobrej formy byłoby oczywiście zwycięstwo nad Chinami, ale jest to niezwykle trudny rywal dla podopiecznych Stefano Lavariniego. Chinki w trwającej edycji Ligi Narodów wygrały 8 z 11 spotkań i zajmują 6. miejsce w tabeli. W poprzedniej edycji tych rozgrywek Polki wygrały z Chinkami w grupie 3:0, jednak w dużo ważniejszym meczu półfinałowym to rywalki okazały się lepsze i nie oddały Biało-Czerwonym nawet seta.