Siatkówka, Liga Narodów, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka

Autor: FIVB Polska - Holandia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy dzisiaj 10.06 Liga Narodów Polska - Holandia GODZINA meczu siatkarzy LN O KTÓREJ GODZINIE siatkówka dzisiaj 10 czerwca

Polska - Holandia: POGROM! Totalna dominacja Biało-czerwonych w Lidze Narodów!

2021-06-10 22:23

Reprezentacja Polski w siatkówce idzie jak burza przez kolejne spotkania i nie inaczej miało być w spotkaniu z "Oranje". Podopieczni Vitala Heynena nie mieli mieć żadnych problemów z kadrą Holandii w ósmym meczu w Lidze Narodów. Dzięki gładkiej wygranej 3:0 udało im się awansować z powrotem na fotel lidera. Na kilka godzin po swoim zwycięstwie wyprzedziła ich kadra Brazylii. Teraz przez naszymi "Orłami" kolejne poważne wyzwanie, czyli mecz z "Canarinhos". Czy Mateusz Bieniek kolejny raz da swoje show? W czwartek grał koncertowo!

Polska - Holandia 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

Polska: Bieniek, Drzyzga, Fornal, Huber, Kłos, Kubiak, Kurek, Łomacz, Muzaj, Nowakowski, Semeniuk, Śliwka, Wojtaszek, Zatorski

Holandia: Abdel Aziz, Andringa, Dronkers, Keemink, Ottevanger, Parkinson, Plak, Tuinstra jr, van der Ent, van Schie, van Solkema, van Tilburg, van Zeist, Wiltenburg

Liga Narodów siatkarzy: Polska - Holandia

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Polska - Holandia. Początek spotkania ok. godziny 21:00!

ZNAMY SKŁADY!

Polska:

Holandia:

Biało-czerwoni potrzebują zwycięstwa, by wrócić na fotel lidera. Dzięki wygranej 3:0 z Bułgarią kilka godzin temu, "Canarinhos" wyprzedzili Polaków.

Holandia do tej pory wygrała zaledwie sześć setów, triumfując w tylko jednym spotkaniu. Dla Polaków zwycięstwo w trzech setach nie powinno stanowić większych problemów.

Polacy nie przegrali meczu z Holendrami od... 2003 roku! Na mistrzostwach Europy spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla "Oranje"!

Bańka w Rimini jest łaskawa dla polskich siatkarzy, którzy do tej pory przegrali jedynie ze Słowenią.

Siatkarze Polski już na boisku.

Mecz poprowadzi pan Hamid Alrousi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pomoże mu Denny Cespedes z Dominkany.

Wyjściowy skład Polaków: Muzaj, Łomacz, Śliwka, Bieniek, Fornal, Kłos, Zatorski (libero).

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

3:1

Kolejny błąd rywali. Tuinstra Jr przekroczył linię trzeciego metra. A po chwili z krótkiej na aut uderza Plak.

4:1

Monster block Bieńka! I już przerwa dla trenera Holandii. Plak naciął się na naszego środkowego.

4:2

Plak blokuje Muzaja i wielka radość po stronie "Oranje".

6:2

Bieniek huknął z serwisu. 112 km/h i libero nie miał nic do powiedzenia!

8:3

CZAAAAAPA! Holendrzy na razie nie istnieją! Tuinstra zatrzymany przez Fornala. Pięć punktów przewagi na pierwszej przerwie technicznej.

9:3

As serwisowy Muzaja!

10:5

Kiwka Kłosa podbita przez libero. Van Schie obija polski blok, piłka wypada na aut. Po chwili jednak serwis w siatkę. Kolejny błąd Holendrów.

12:7

Olek Śliwka obija blok. Dobre przyspieszenie w wykonaniu Łomacza.

14:8

Dobry flot Śliwki. Piłka przechodzi na naszą stronę, a Bieniek nie marnuje takich okazji.

16:9

As Bieńka! Rozstąpili się Holendrzy przed piłką. Deklasacja przed drugą przerwą techniczną.

17:9

I BLOOOK! Van Tilburg zatrzymany przez Biało-czerwonych. A na zagrywce dalej Bieniuk.

18:10

Aut po zagrywce Bieńka, aut po zagrywce Plaka.

19:12

Długa, szalona wymiana dla Holendrów. Znakomity popis gry w obronie i... nieco chaosu po obu stronach siatki. Abdel Aziz kończy piekielnie mocnym atakiem.

20:12

Nimir Abdel Aziz z czapą! Ale się zdziwił gwiazdor Holendrów. Szerokie uśmiechy po naszej stronie siatki.

21:12

Świetne dogranie do siatki do Bieńka i ciasno po skosie atakuje nasz środkowy. Czas dla Holendrów.

21:13

Po przerwie Kłos serwuje w siatkę.

23:13

Świetna kiwka Śliwki. Holendrzy nie spodziewali się tak agresywnego zagrania.

24:14

Oburęczna kiwka Śliwki i mamy pierwszą piłkę setową!

25:14

KONIEC PIERWSZEGO SETA! Pogrom! Tak to miało wyglądać!

0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

1:0

Nie mogą przebić się przez nasz mur Holendrzy. Dobry atak Śliwki daje pierwszy punkt.

2:0

I dorzucamy blok! Bieniek zatrzymał Van Schiego.

3:0

I blok numer 2 w drugim secie! Znowu zatrzymany van Schie.

3:2

Wiltenburg blokuje na środku Bieńka. To jego pierwszy punkt zdobyty w ten sposób w tym meczu.

5:3

Bardzo dobre przyjęcie trudnej zagrywki i świetnie atakuje Fornal ze skrzydła.

8:4

As serwisowy Muzaja! Idealnie zgasła piłka przed Andringą. Pierwsza przerwa techniczna.

9:5

Fornal atakuje po bloku w aut, ale Holendrzy protestują. Challenge dla "Oranje". Ale to Polacy mieli rację.

10:6

Potrójny blok? To nie problem dla Olka Śliwki, który idealnie atakuje między rękami rywali.

11:6

Van Tilburg myli się ze skrzydła. Na pojedynczym bloku uderza daleko w aut.

12:6

Z przyjemnością patrzy się na grę Biało-czerwonych. Van Tilburg zatrzymany przez parę Bieniek-Śliwka.

14:8

Petarda Śliwki ze skrzydła. Holendrzy walczą, ale z tak rozpędzonymi Biało-czerwonymi nie ma mowy o równej grze.

16:9

Wpada w siatkę Van Tilburg. Z zagrywki Śliwka uderza jednak... w siatkę. Muzaj daje siedmiopunktową przewagę na drugiej przerwie technicznej.

18:10

Andringa zagrywa w siatkę! Maciej Muzaj na zagrywce. Atakujący huknął jak z armaty, a z przechodzącej piłki punkt zdobył Fornal.

18:10

18:12

Drugi błąd atakujących w tym meczu. Muzaj uderza wyraźnie w aut.

20:13

Psuje zagrywkę także Abdel Aziz. Pięć punktów do wygranej w drugim secie.

21:14

Szerokie uśmiechy na twarzach Biało-czerwonych, gdy kolejny atak jest nie do utrzymania przez Holendrów. Petarda!

22:16

Coraz bliżej wygranej w drugiej partii. Śliwka nieznacznie pomylił się z pola serwisowego.

23:17

Krótka do Bieńka, który świetnie mija blok. Po chwili jednak serwuje w aut.

24:17

PIŁKA SETOWA DLA BIAŁO-CZERWONYCH!

25:17

AS SERWISOWY KOŃCZY DRUGIEGO SETA!

25:17

Jeszcze challenge dla Holendrów, ale piłka ewidentnie spadła idealnie na linię.

0:0

ZACZYNAMY TRZECIEGO SETA!

1:0

Gra środkiem jest dziś nie do zatrzymania! Bieniek z kolejnym oczkiem.

3:0

I kolejna kiwka! Przesunięta krótka od Łomacza kończy się kolejnym punktem Bieńka.

3:2

Świetny serwis van Tilburga! Pierwszy punkt z zagrywki dla Holendrów.

5:2

I teraz Kłos z blokiem! Ale działa dziś organizm siatkarski o nazwie Polska. Bez zarzutów!

8:4

AS SERWISOWY FORNALA! I schodzimy na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem.

10:4

Uśmiecha się Vital Heynen, bo Fornal kolejny raz zdobywa punkt prosto z zagrywki. Kłos dorzuca punkt ze skrzydła!

10:5

13:6

Znakomite rozegranie Fornala. Śliwka nie ma problemu z wykończeniem akcji obok bloku.

16:6

No i Śliwka znów odpala petardę na stronę rywali. Ottevanger miał piłkę na rękach, ale nie miał szans zareagować.

20:9

21:9

Na pojedynczym bloku Łomacz blokuje Andringę! Miażdżeni są nasi rywale.

21:11

Śliwka trafiony zagrywką przez Van Zeista.

22:13

Trzeci atak Muzaja z rzędu nie został zakończony punktem. Duże zaskoczenie. Trochę rozluźnienia w naszym zespole.

23:14

Abdel Aziz pewnie ze skrzydła między rękami naszych blokujących.

24:14

PIŁKA MECZOWA!

24:16

Myli się Maciej Muzaj, bo ręce pochowali Holendrzy. Kolejna piłka meczowa!

25:16

KONIEC MECZU! Gładkie zwycięstwo reprezentacji Polski, ale nikogo to nie szokuje. A już jutro wielkie spotkanie, hit z Brazylią!