Autor: Cyfrasport Polska – Holandia RELACJA NA ŻYWO Siatkówka Polska – Holandia WYNIK LIVE Polska – Holandia dzisiaj 7.10 NA ŻYWO

kwalifikacje do igrzysk

Polska wygrała z Holandią i wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie! Znów mieliśmy niemały horror

2023-10-07 12:01

Polska – Holandia WYNIK. Mecz z Holandią z pewnością nie zaczął się po myśli naszych zawodników. Pierwszego seta wygrała Holandia, która korzystała z błędów Biało-Czerwonych. Kolejny set to był koncert Polaków, ale Holendrzy nie zamierzali się poddać. Trzecia partia padła łupem Biało-czerwonych, choć niemal do końca była bardzo wyrównana. Gdy wydawało się, że czwarty set pójdzie gładko, to Holandia zdołała odrobić kilkupunktową stratę i trzeba było grać na przewagi. Ostatecznie to jednak Polacy okazali się lepsi, wygrali całe spotkanie 3:1 i są już pewni wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Poniżej zapis naszej relacji na z tego spotkania. Polska – Holandia RELACJA

Polska - Holandia 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 29:27)

Polska: Bednorz, Bołądź, Fornal, Huber, Janusz, Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Leon, Łomacz, Popiwczak, Semeniuk, Śliwka, Zatorski.

Holandia: Abdel-Aziz, Andringa, Jorna, Keemink, Klok, Meijs, Parkinson, Plak, Ter Horst, Ter Maat, Tuinstra, Van Der Ent, van Garderen, Wiltenburg.

Polska – Holandia RELACJA NA ŻYWO Siatkówka Polska – Holandia WYNIK LIVE

Reprezentacja Polski z pewnością nie gra na sto procent swoich możliwości na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Trudno się jednak dziwić – po długich i wyczerpujących mistrzostwach Europy, z których Polacy przywieźli tytuł, nasi reprezentanci musieli udać się na drugą stronę globu, by w krótkim czasie rozegrać kolejne siedem meczów. Zmęczenie daje się we znaki, co widać w niektórych meczach Biało-Czerwonych, ale wciąż jest to machina, której rywale nie potrafią zatrzymać – podopieczni Nikoli Grbicia mają na swoim koncie 5 zwycięstw po 5 meczach i są już niemal pewni wyjazdu do Paryża.

Polska – Holandia dzisiaj 7.10 NA ŻYWO WYNIK Mecz Polaków RELACJA LIVE

Meczem z Holandią Polacy powinni przypieczętować wyjazd na igrzyska. Inne zespoły w grupie mają co najmniej dwie porażki na koncie – jeśli Reprezentacja Polski dziś wygra, to już nie ma żadnej opcji, aby ktokolwiek z rywali mógł ją wyprzedzić. Szanse na zwycięstwo przeciwko Holandii są z kolei dość duże, jeśli spojrzymy choćby na samą formę obu zespołów – Holendrzy w zasadzie nie mają już szans na awans na igrzyska, ale trudno się dziwić, gdy w pięciu meczach ponieśli aż trzy porażki, w tym aż 0:3 z Bułgarią, która lata świetności ma dawno za sobą.