Autor: VNL Polska - Korea Relacja NA ŻYWO. WYNIK meczu siatkarek w Lidze Narodów dzisiaj 30.05.2024

Grają siatkarki!

Polki zdemolowały Koreę Południową! Walec Lavariniego wciąż imponuje w Lidze Narodów

2024-05-30 20:49

Polskie siatkarki wygrały szósty mecz w Lidze Narodów! W czwartek w amerykańskim Arlington nie dały szans Korei Południowej i piąty raz w tym sezonie wygrały 3:0 (25:20, 25:20, 25:10). W tym meczu w pierwszym składzie wystąpiła Malwina Smarzek, która rozkręcała się z akcji na akcję. Poniżej znajdziesz zapis naszej relacji z meczu Polska - Korea.

Polska - Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:20, 25:10)

Polska: Alagierska, Centka, Fedusio, Jurczyk, Łukasik, Łysiak, Mędrzyk, Pacak, Piasecka, Smarzek, Stysiak, Szczygłowska, Wenerska, Wołosz

Korea: Choi Jeongmin, Han Dahye, Jeong Jiyun, Jung Hoyoung, Kang Sohwi, Kim Chaewon, Kim Dain, Kim Jiwon, Lee Dahyeon, Lee Juah, Moon Jiyun, Park Jeongah, Park Sarang, Pyo Seungju

Na żywo

Polska - Korea Południowa

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Korea Południowa w Lidze Narodów siatkarek! Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:30.

Kilka minut przed początkiem meczu poznaliśmy wyjściowy skład Polek!

Trwa przedmeczowa prezentacja obu drużyn.

Środkowa Klaudia Alagierska-Szczepaniak jest dziś przebrana w strój... libero. Ma to związek z problemami zdrowotnymi Martyny Czyrniańskiej, którą na przyjęciu zastępuje nominalna libero, Justyna Łysiak.

Odegrano już "Mazurka Dąbrowskiego"! Czas na koreański hymn.

Za nami część oficjalna. Czyrniańską w składzie zastąpi Julita Piasecka, która jest dziś na hali, ale ze względów formalnych nie ma jej jeszcze w oficjalnym składzie.

0:0

Zaczynamy mecz od zagrywki Koreanek!

1:0

Pierwszy dobry atak Łukasik z prawego skrzydła!

3:1

Skuteczny atak Centki ze środka!

5:2

Dobry początek Moniki Fedusio! Zdobyła już trzy punkty!

6:3

Kolejny punkt Fedusio! Ograła koreański blok w trudnej sytuacji!

8:5

Skuteczna akcja Koreanek, choć blok lądował blisko linii.

8:6

Smarzek nie może wejść w mecz, źle zaatakowała po prostej.

9:7

W końcu punkt Smarzek! Trafiła w sam narożnik.

11:7

Pojedynczy blok Łukasik!

12:7

Nieudany atak Koreanki i przerwa dla jej drużyny.

13:7

Początkowo punkt dla Korei po ataku Smarzek, ale ta była pewna, że obiła blok. Lavarini miał wciąż challenge, jednak Koreanka przyznała się do bloku i oddała punkt Polsce.

14:7

As Wenerskiej!

15:7

Świetna kiwka Łukasik w kontrze!

17:8

Koreanki zupełnie sobie nie radzą - Szczygłowska broni prawie wszystko, a Polki znowu wykonały perfekcyjną kiwkę.

20:13

As Koreanek, nieudane przyjęcie Łukasik.

20:14

Jurczyk zablokowana na środku.

20:15

Drugie złe przyjęcie Łukasik i as Koreanki. Czas dla Lavariniego.

21:15

Smarzek przerwała serię Koreanek atakiem na czystej siatce.

22:16

Świetny blok Łukasik!

23:18

Autowa zagrywka Wenerskiej.

23:20

Smarzek nie skończyła ataku i przewaga Polek stopniała do 3 punktów.

24:20

Centka ze środka i piłki setowe dla Polski!

25:20

Koniec 1. seta po bloku Polek!

Kibice są zachwyceni przebiegiem pierwszego seta, choć pod koniec zrobiło się trochę nerwowo.

0:0

Wenerska zaczęła drugiego seta!

1:2

Polki nie wykorzystały kontry i Koreanki na razie prowadzą.

1:3

Centka zablokowana na środku.

1:4

Lavarini zaczyna się denerwować.

1:5

Smarzek zablokowana... Czas dla Lavariniego.

5:5

Koreanki szukały rąk polskiego bloku w systemie challenge, ale ich atak był nieudany.

6:6

Kapitalna praca Szczygłowskiej, która jeszcze górą wystawiła do Smarzek, a ta skutecznie kiwnęła!

8:7

Zepsuty atak Koreanki i pierwsze prowadzenie Polek w tym secie!

9:10

Nieudany atak Łukasik.

11:11

Dobry atak Centki ze środka!

12:12

Najdłuższa akcja meczu dla Polski! Smarzek zbiła piłkę znad siatki!

13:13

Fedusio czujnie na siatce dobiła piłkę.

14:13

I znowu Fedusio bohaterką akcji! Ważna kontra!

15:13

Stysiak weszła na boisko za Wenerską i zameldowała się skutecznym blokiem z Jurczyk! Czas dla Korei.

16:13

Minimalny aut Koreanki atakującej z jednej nogi.

16:15

Wołosz dopełniła podwójną zmianę za Smarzek, ale Fedusio nie zdołała obić bloku z trudnej piłki.

18:16

Stysiak czujnie na siatce!

19:16

As Jurczyk!

20:16

Skuteczny blok Polek i drugi czas dla Koreanek.

21:18

Koniec podwójnej zmiany i tym razem nieudany blok Polek.

22:18

Centka skutecznie ze środka!

22:20

Skuteczna kontra Koreanek, które próbują gonić. Czas dla Lavariniego.

23:20

Łysiak weszła do przyjęcia za Łukasik, a Fedusio zdobyła ważny punkt kiwką!

24:20

Świetna obrona Łysiak i kolejny punkt Fedusio!

25:20

Koniec 2. seta! Smarzek zdobyła punkt z prawego skrzydła!

Centka dostaje dziś naprawdę dużo piłek i świetnie sobie z nimi radzi!

0:0

Korea zaczęła 3. seta.

3:0

Joanna Pacak otrzymała swoją szansę i szybko pokazała się w bloku i ataku!

4:0

Pacak show! Udział przy wszystkich 4 punktach!

5:0

Smarzek udanie z prawego skrzydła i szybki czas dla Koreanek.

6:0

I znowu blok Pacak! Co za wejście!

6:1

Pierwszy punkt dla Korei po zepsutej zagrywce.

8:1

Skuteczna kontra Fedusio!

9:1

I Łukasik z drugiej linii!

9:4

Trzy nieudane akcje Polek, zaczęły grać trochę niechlujnie.

11:4

Podwójne odbicie Koreanki i łatwy punkt dla Polski.

21:9

Autowy atak Koreanki, coraz bliżej koniec meczu!

22:9

Łukasik też dołożyła asa!

23:9

Skuteczny blok Pacak i Smarzek!

23:10

Zepsuta zagrywka Łukasik w siatkę i Łysiak wchodzi za nią do przyjęcia.

24:10

Pacak ze środka i piłki meczowe dla Polski!

25:10

I już! Fedusio zakończyła ten mecz!

Joanna Pacak dała w trzecim secie prawdziwy popis - zdobyła w nim 11 punktów! Po meczu wystąpiła przed kamerą Ligi Narodów i podziękowała wszystkim kibicom.

To już koniec naszej relacji na żywo. Polki kolejny mecz zagrają jutro z Niemkami. Zapraszamy na kolejne wydarzenia live na sport.se.pl!

Polskie siatkarki są na razie najlepsze w Lidze Narodów. W pierwszych pięciu meczach straciły zaledwie jednego seta i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. Polki na rozkładzie mają już Włoszki, Francuzki, Holenderki, Japonki i Serbki. To z tymi ostatnimi wygrały 3:1 w nocy z wtorku na środę czasu polskiego na otwarcie drugiego turnieju LN w amerykańskim Arlington. Po tym zwycięstwie podopieczne Stefano Lavariniego miały dzień wolny, w trakcie którego mogły m.in. podziwiać najbliższe rywalki. Koreanki przegrały w środę z Bułgarią (2:3) i w czwartek z pewnością będą chciały poprawić sobie nastroje.

Polska - Korea WYNIK NA ŻYWO relacja live 30.05.2024

Korea Południowa to jak na razie jedna ze słabszych drużyn w Lidze Narodów. Wygrała zaledwie jeden z pięciu meczów, a na koncie ma 4 punkty. W pierwszym turnieju Koreanki wygrały z Tajlandią 3:1, a także przegrały w trzech setach z Chinami, Brazylią i Dominikaną. W USA pokazały jednak, że się nie poddają i były blisko zwycięstwa z Bułgarią. Z Polską teoretycznie powinno im być znacznie trudniej, ale koreańskim siatkarkom nigdy nie brakuje waleczności. Nie zmienia to faktu, że faworytkami czwartkowego meczu są niepokonane Polki, które powalczą o szóste zwycięstwo w LN już od 19:30.

Czy polskie siatkarki zdobędą medal igrzysk olimpijskich w Paryżu?