Autor: Cyfrasport Polska - Niemcy RELACJA NA ŻYWO. Liga Narodów Polska - Niemcy WYNIK LIVE ONLINE siatkówka mecz Polska - Niemcy dzisiaj 21.06 na żywo w Internecie

Dramatyczny bój

Polscy siatkarze znowu wygrali w tie-breaku! Niemcy zaskakująco postawili się Polakom w Lidze Narodów [WYNIK]

2023-06-21 22:15

Polska - Niemcy WYNIK. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, ale było tak tylko do połowy drugiego seta. Po zwycięstwie 25:21 w pierwszej partii, przy stanie 16:11 w drugiej coś się zacięło. Polacy nagle stanęli i przegrali drugiego seta 25:22. Potem wrócili na dobre tory, rozbijając rywali 25:14 w trzecim secie i wydawało się, że już niedługo będą mogli zejść do szatni. Wtedy kolejny raz wpadli w dołek i w czwartym secie byli tłem dla podopiecznych Michała Winiarskiego. Na szczęście w tie-breaku polscy siatkarze ponownie weszli na wyższy poziom i zdołali wygrać z Niemcami 3:2.

Polska - Niemcy 3:2 (25:21, 22:25, 25:14, 17:25, 15:10)

Polska: Adamczyk, Bednorz, Bołądź, Firlej, Fornal, Huber, Kochanowski, Kurek, Leon, Łomacz, Szalpuk, Szymura, Urbanowicz, Zatorski

Niemcy: Bohme, Brand, Brehme, Graven, Gunthor, Kaliberda, Krage, Krick, Reichert, Rohrs, Schott, Tille, Weber, Zimmermann

Wydawało się, że reprezentacja Polski wzmocniona gwiazdami takimi jak Bartosz Kurek, Wilfredo Leon czy Paweł Zatorski, nie powinna mieć problemów z Niemcami, którzy do tej pory wygrali zaledwie jeden z pięciu meczów w tegorocznej Lidze Narodów. I faktycznie od początku to Biało-czerwoni dyktowali warunki, pewnie wygrywając 25:21 w pierwszym secie. Później kontynuowali dobrą grę, ale od stanu 16:11 w drugim secie wpadli w głęboki dołek, co poskutkowało przegraną 22:25. Wystarczyła im chwila przerwy, by w trzecim secie błyskawicznie objęli kilkupunktowe prowadzenie, które rosło z akcji na akcję, ostatecznie zamykając tę partię wynikiem 25:14. Wtedy wielu kibiców myślało, że to koniec emocji, ale w czwartym secie doszło do kolejnego zwrotu akcji. Nikola Grbić szukał więc zmian, a jedną z roszad było wprowadzenie Jakuba Kochanowskiego, który znakomicie odnalazł się na parkiecie. W dużej mierze dzięki niemu Polacy wrócili od wyniku 6:16 do 12:16, ale to było wszystko, na co było ich stać. Ostatecznie przegrali tę partię 25:17 i stało się jasne, że mogą wygrać tylko po tie-breaku.

Zresztą pięciosetowe wygrane stają się w tym roku specjalnością polskich siatkarzy. W tie-breaku od pierwszej akcji Kurek wszedł na najwyższy poziom i szybko wyprowadził drużynę na prowadzenie, a ostatecznie Polska wygrała 15:10 i zaliczyła trzecią wygraną za dwa punkty w tegorocznej Lidze Narodów. Po meczu z Niemcami widać jednak sporo mankamentów, bo gra Polaków strasznie falowała. Tymczasem przed nimi jeszcze trzy mecze w Holandii - w czwartek z gospodarzami, w sobotę z USA i w niedzielę z Włochami. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Niemcy:

Czy polscy siatkarze wygrają Ligę Narodów 2023?
Na żywo

Polska - Niemcy

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy w ramach siatkarskiej Ligi Narodów! Podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się z drużyną Michała Winiarskiego na otwarcie turnieju w Holandii. Początek spotkania Polska - Niemcy o 20:00!

Znamy już wyjściowy skład reprezentacji Polski! Nikola Grbić postawił na Bartosza Kurka, Grzegorza Łomacza, Norberta Hubera, Sebastiana Adamczyka, Bartosza Bednorza, Wilfredo Leona i Pawła Zatorskiego.

Przed dzisiejszym meczem Polska zajmuje 8. miejsce w tabeli Ligi Narodów, ale ma najmniej rozegranych spotkań.

W Rotterdamie trwa już prezentacja drużyn na parkiecie!

Czas na hymny - najpierw niemiecki.

Tille, Reichert, Krage, Bohme, Brand, Krick, Graven - to wyjściowy skład reprezentacji Niemiec.

0:0

Rozpoczynamy mecz! Na zagrywce Tille.

2:0

Świetna akcja Leona na lewym skrzydle na otwarcie meczu, a po chwili fantastyczny pojedynczy blok Kurka na Bohme!

4:1

Niemcy zdobyli punkt po akcji z drugiej linii, ale po naszym przyjęciu Kurek pewnie zdobył pierwszy punkt z ataku w tym meczu! Po chwili świetna zagrywka Kurka i skuteczny podwójny blok Polaków!

5:2

Pierwszy punkt Bednorza po akcji z drugiej linii!

7:4

Niemcy świetnie rozegrali akcję na środku i Krick popisał się potężnym "gwoździem". Na szczęście Kurek odpowiedział równie dobrym atakiem na prawym skrzydle.

8:5

Kurek tym razem na lewym skrzydle, ale perfekcyjnie przełamał niemiecki podwójny blok! To już czwarty punkt naszego atakującego.

10:6

Trzeci dobry blok Polaków, choć Niemcy jeszcze się uratowali i dopiero sędziowie przerwali akcję, odgwizdując piłkę "rzuconą". Michał Winiarski poprosił o czas.

10:8

Na razie nie funkcjonuje polski środek. Hubert nie skończył już trzeciego ataku, kiwka Leona prawie zaskoczyła Niemców, ale ci zdołali przebić piłkę i ustawili potrójny blok na Kurku.

11:9

Po złej akcji Polski (Łomacz wystawił Kurkowi za plecy i atak poleciał daleko w aut) zrobiło się gorąco, ale Kurek zdobył kolejny punkt na prawym skrzydle.

13:11

Niemiecki libero świetnie przyjął mocną zagrywkę Leona i Bohme zdobył punkt z prawego skrzydła. Po chwili atakujący z Niemiec zaserwował w aut.

14:12

W końcu punkt dla Polski ze środka! Tym razem piłkę otrzymał Adamczyk, i choć zaatakował w aut, sędziowie przyznali punkt Biało-czerwonym.

16:14

Kapitalna praca Niemców w defensywie! Najpierw uratowali się po mocnej zagrywce i późniejszym ataku Leona, a w ponowionej akcji nasz przyjmujący zupełnie zgubił rytm i zaatakował daleko w aut. Na szczęście Tille zaserwował w aut.

16:16

Adamczyk zaserwował w siatkę, a Reichert odpowiedział kapitalną zagrywką, po której ledwo przebiliśmy piłkę i Niemcy wykorzystali to, zdobywając punkt ze środka.

17:17

Reichert zepsuł zagrywkę, a na parkiecie pojawił się Bołądź za Łomacza, po czym... Kurek zaserwował w siatkę i zmienił się z Firlejem, dopełniając podwójną zmianę.

18:18

Leon znowu zaserwował z całej siły, ale niemiecki libero przyjął tę zagrywkę w punkt i Bohme zdobył punkt z prawego skrzydła.

19:18

Uff! Bednorz nie skończył ataku i Niemcy mogli po raz pierwszy wyjść na prowadzenie, ale na szczęście ponownie zapracował nasz blok.

20:18

I kolejny blok! Adamczyk kapitalnie powstrzymał Kricka na środku!

Michał Winiarski poprosił o drugi czas w tym secie.

20:19

Ależ szkoda! Długa akcja, w której mieliśmy swoją szansę, ale ostatecznie to Weber okazał się sprytniejszy na siatce i przepchnął piłkę na naszą stronę.

21:20

Bołądź zdobył punkt po bloku, a po chwili zaserwował w siatkę i zakończył w ten sposób podwójną zmianę. Wrócił już duet Kurek/Łomacz.

23:20

Bednorz świetnie zaserwował i Leon wykorzystał przechodzącą piłkę!

24:20

Pierwsza piłka setowa dla Polski po skutecznej kiwce Leona!

Michał Winiarski poprosił jeszcze o challenge.

24:20

Trener Niemiec szukał dotknięcia siatki przez Leona, ale nic takiego nie miało miejsca. Piłka setowa!

25:21

Koniec seta! Sebastian Adamczyk pięknie zamknął tę partię ze środka w pierwszym tempie!

DJ w Rotterdamie podsumował pierwszego seta hitem zespołu Golec uOrkiestra pt. "Ściernisko", co natychmiast zauważyli polscy kibice!

0:0

Początek drugiego seta! Tym razem na zagrywce Bednorz.

1:0

W pierwszym secie najlepiej w naszym zespole punktowali Kurek i Leon - po 6 pkt. Drugi set rozpoczął się od ataku w aut Bohmego.

3:1

Świetna praca w bloku Hubera i Leona i na dwa razy zatrzymali Reicherta na prawym skrzydle! To już szósty skuteczny blok Polaków w tym meczu!

4:1

Kolejna nieudana akcja Niemców i Michał Winiarski już na początku seta poprosił o czas.

4:3

Kurek nieudanie nabijał piłkę na blok i został zablokowany, a w kolejnej akcji nie skończył ataku i Niemcy wyprowadzili skuteczną kontrę na prawym skrzydle.

4:4

Leon przyjął dobrą zagrywkę Reicherta nad siebie, po czym nie skończył pierwszego ataku, a w ponowionej akcji dał się zablokować na lewym skrzydle.

4:5

Pierwsze prowadzenie Niemców w tym meczu i drugi z rzędu blok na Leonie...

6:5

W końcu udało się zrobić przejście i zrzucić z zagrywki Reicherta. Huber wreszcie zdobył punkt ze środka, a w kolejnej akcji Leon skończył atak, obijając niemiecki blok.

8:6

Leon zaserwował z prędkością 127 km/h, ale Niemcy zdołali przebić piłkę na drugą stronę i po niechlujnym rozegraniu Bednorz musiał się postarać, aby obić niemiecki blok.

10:7

Krick zaatakował ze środka w aut!

12:8

Świetny atak po skosie podwieszonego Bednorza na podwójnym bloku, a po chwili drugi punkt z rzędu polskiego przyjmującego!

13:10

Kurek nie skończył ataku na lewym skrzydle i Reichert skutecznie obił potrójny blok na kontrze. Polska odpowiedziała udanym atakiem Leona z drugiej linii.

14:11

Ależ atak Adamczyka ze środka po wystawie Łomacza jedną ręką! Kibice aż ryknęli!

16:11

Kolejny skuteczny blok Polski, a po chwili fatalny atak Reicherta z prawego skrzydła i przewaga Biało-czerwonych urosła do 5 punktów. Winiarski poprosił o drugi i ostatni czas!

17:13

Kolejna (czwarta z siedmiu) zepsuta zagrywka Kurka i ponownie Grbić przeprowadził podwójną zmianę.

17:15

Niewiarygodne! Szczęśliwa zagrywka Krage przetoczyła się po taśmie i spadła po naszej stronie.

17:16

Leon zaatakował po prostej z prawego skrzydła, ale nie zmieścił się w boisku i z naszej dużej przewagi został już tylko jeden punkt.

19:16

Grbić szybko wycofał podwójną zmianę i Kurek błyskawicznie po powrocie zdobył punkt z prawego skrzydła. A po chwili as Leona o prędkości 125 km/h!

20:17

Leon zepsuł zagrywkę, ale po chwili przyjął serwis rywali na palce i poszedł za ciosem, zdobywając punkt z drugiej linii.

20:19

As Rohrsa, który wszedł na zagrywkę i ustrzelił Leona w plecy. Grbić poprosił o pierwszy czas w tym meczu.

20:20

Zła akcja Polski skończyła się blokiem na Adamczyku i mamy już remis...

21:21

Ufff! Udało się zrobić przejście po nieprzyjemnych zagrywkach Rohrsa. Bednorz zagrał blok-antenka, ale w kolejnej akcji zepsuł kontrę, atakując w aut.

21:22

Polacy mają problemy w przyjęciu, a Bohme świetnie wykorzystał kontrę i Niemcy prowadzą w końcówce!

22:22

Fatalna zagrywka Brehme daleko w aut.

22:24

Rohrs świetnie zaatakował z drugiej linii, a po chwili Łomacz ledwo uratował piłkę jedną ręką po złym przyjęciu i Leon został zablokowany.

22:25

Koniec seta! Kolejne słabe przyjęcie Polaków i Schott wykorzystał kontrę!

Kibice są w szoku po drugim secie. Polska prowadziła 16:11 i wydawało się, że pewnie zmierza po drugą partię, ale w końcówce wszystko się posypało...

1:0

Początek trzeciego seta! Nie bez problemów, ale Leon obił niemiecki blok.

4:2

Jedenasty punkt Kurka w dzisiejszym meczu, a po chwili drugi as Wilfredo Leona!

6:2

Dobra seria Leona na zagrywce przyniosła skuteczny blok, po którym Winiarski poprosił o czas.

7:4

Potężny atak Brehme ze środka!

10:4

Polacy odpowiedzieli równie imponującym atakiem ze środka, a Łomacz zaserwował asa! Po chwili skuteczny blok na Schocie.

12:4

Ależ seria Polaków! Niemcy zupełnie nie mogą się przebić i raz po raz odbijają się od naszego bloku. Winiarski wykorzystał już ostatni czas.

13:5

Kolejne słabe przyjęcie Niemiec i Schott zaatakował w aut. Dopiero Bohme doprowadził do przejścia po akcji blok-aut.

15:5

Długa akcja zakończona skutecznym atakiem Adamczyka!

16:6

Niemcy mocno walczyli o punkt i jeden z ich zawodników, ratując piłkę, wśliznął się na polską stronę, utrudniając Adamczykowi wyskok do bloku. Sędziowie odgwizdali więc błąd, mimo że jeden z Niemców skutecznie zaatakował w boisko.

18:7

Autowa zagrywka Schotta.

19:8

Słabe przyjęcie Leona, ale Bołądź popisał się idealną kiwką. Grbić kolejny raz zastosował podwójną zmianę.

20:8

Podwójny blok na Bohme!

20:10

Nikola Grbić poprosił o challenge po ataku Bednorza, ale piłka nie zahaczyła niemieckiego bloku.

20:11

Tym razem Bołądź zaatakował w aut.

22:12

Zrobiło się gorąco po tym punkcie! Niemcy protestowali po wystawie Firleja, ale sędziowie przyznali punkt Polsce, więc nasi rywale poprosili o challenge.

22:12

Niemcy sugerowali, że Firlej wystawiał piłkę już na ich stronie, ale powtórki tego nie wykazały, tymczasem ich zawodnik uderzył taśmę.

23:12

Kolejny challenge Niemiec po autowym ataku. Tym razem szukali bloku, ale tego nie było.

23:14

Nieudana akcja Polaków i Weber wykorzystał kontrę.

24:14

Piłki setowe po zagrywce Reicherta w siatkę!

25:14

Koniec seta! Kapitalny pojedynczy blok Adamczyka na środku!

Trzeci set pokazał potencjał Polski i tym bardziej trudno zrozumieć nagłą zapaść z drugiej partii.

0:0

Początek czwartego seta! Oby ostatniego.

0:1

Długa akcja na początek czwartego seta, po której Niemcy poprosili o challenge i w końcu mieli rację. Piłka po ich ataku dotknęła rąk Kurka.

3:3

Świetny atak z wyczuciem Hubera ze środka! Wcześniej Niemcy znakomicie obronili mocny atak Kurka i piłka wróciła na naszą stronę.

4:7

Zablokowany Kurek i zaczyna się robić nerwowo... Grbić poprosił o czas.

4:9

Błąd dotknięcia siatki i Niemcy mają już 5 punktów przewagi...

4:10

Grbić wprowadził Fornala za Bednorza, ale Niemcy zatrzymali blokiem Kurka na prawym skrzydle.

4:11

Co tu się dzieje?! Kolejny błąd dotknięcia siatki, tym razem Fornala. Bołądź zmienił Kurka.

5:13

Trwa zapaść polskich siatkarzy. Ostatni czas dla Grbicia...

6:16

Niewiarygodne, po znakomitym 3. secie teraz to Niemcy nas leją.

9:16

As Kochanowskiego, który przed chwilą dopiero wszedł na boisko!

10:16

Leon obił niemiecki blok na kontrze! Czy ta pogoń się powiedzie?

10:16

Czas dla Michała Winiarskiego.

11:16

Kapitalny potrójny blok na lewym skrzydle Niemiec! Polska coraz bliżej rywali.

12:16

Co za atak Leona! Niemcy nie skoczyli do bloku, bo Polak atakował z czwartego metra, ale to się im nie opłaciło!

12:17

Koniec znakomitej serii Kochanowskiego, ale i tak należą się mu wielkie brawa. Przywrócił szansę na dogonienie rywali!

13:19

Skuteczny atak Brehme ze środka po bloku.

14:21

Zagrywka Leona w siatkę i trudno uwierzyć w dogonienie Niemiec.

15:22

Leon nie wykorzystał kontry, bo w poszukiwaniu bloku rywali, zaatakował w aut.

16:23

Zagrywka Firleja w aut.

16:24

Piłki setowe dla Niemiec po udanym ataku Rohrsa w kontrze.

17:25

Koniec seta po autowej zagrywce Fornala!

Kibice zaczynają wysnuwać pierwsze niezbyt optymistyczne wnioski...

0:0

Początek tie-breaka! Czy ponownie lewa strona okaże się szczęśliwa?

2:0

Kochanowski jako jedyny zmiennik został na boisku i od razu rozpoczął od dobrej zagrywki, po której Kurek skończył kontrę.

3:0

As Kochanowskiego! Co za wejście smoka!

4:1

Świetny atak Kurka po prostej w sam narożnik! To jego trzeci punkt w tym tie-breaku!

5:2

NIEWIARYGODNA AKCJA! Co tu się działo! Niemcy szaleli w obronie i podbili trzy piekielne polskie ataki, ale w końcu musieli skapitulować po mocnym ataku Leona, po którym próbowali jeszcze ratować piłkę z naszej strony i sędziowie odgwizdali błąd.

6:4

Dobry atak Brehme ze środka po niezbyt trudnej zagrywce Hubera.

7:4

Bardzo słabe przyjęcie Leona, ale Bednorz popisał się kapitalnym atakiem w narożnik nad potrójnym blokiem!

9:5

As Bednorza! Winiarski poprosił o czas.

10:7

Kontrowersje i challenge dla Niemców! Kolejna znakomita zagrywka Kochanowskiego, po której Niemcy mieli problemy i kilka razy musieli nabijać blok, ale w końcu zdołali zaatakować po bloku. Po prośbie o challenge jeden z naszych siatkarzy przyznał się do dotknięcia piłki i przyspieszył grę.

12:7

Świetna zagrywka Kurka i Leon skończył przechodzącą piłkę!

13:8

Grbić przeprowadził podwójną zmianę, a nieco podwieszony Leon umiejętnie obił niemiecki blok na prawym skrzydle!

14:9

Piłki meczowe, choć realizator zgubił naszą akcję!

14:10

Ajjjj! Polska dwa razy miała piłkę meczową w górze, ale Bołądź zaatakował minimalnie w aut po ciasnym skosie.

15:10

Koniec meczu! Polska wygrywa 3:2, ale nawet po siatkarzach nie widać wielkiej radości!

Polscy kibice stracili dziś mnóstwo nerwów, ale ostatecznie mogą cieszyć się z czwartego zwycięstwa w tym sezonie Ligi Narodów - w tym trzeciego po tie-breaku.

To już koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!