Magdalena Stysiak, reprezentacja Polski

Autor: Cyfrasport Magdalena Stysiak, reprezentacja Polski

Kwalifikacje IO

Reprezentacja Polski wygrywa ze Słowenią! Podopieczne Stefano Lavariniego notują pierwsze zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich

2023-09-16 19:04

Reprezentacja Polski rozpoczęła rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Podopieczne Stefano Lavariniego w spotkaniu ze Słowenią były bez wątpienia faworytkami. "Biało-Czerwone" w pierwszej partii szybko zdobyły przewagę, której nie straciły do samego końca w tym secie i triumfowały 25:18. Kolejna odsłona była analogiczna do poprzedniej i ekipa z Magdaleną Stysiak na czele zwyciężyła bez żadnego problemu 25:15. Trzeci set był postawieniem "kropki nad i" przez polskie siatkarki, jednak końcówka przysporzyła wielu emocji, ponieważ od stanu 24:17 zawodniczki Słowenii odrobiły aż pięć punktów, jednak na nasze szczęście zakończyło się to starcie 25:22.

Polska - Słowenia 3:0 (25:18;25:15;25:22)

Polska: Czyrniańska, Fedusio, Gałkowska, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Pacak, Różański, Stenzel, Stysiak, Szczygłowska, Wenerska, Witkowska, Wołosz

Słowenia: Banko, Kukman, Lorber, Mazej, Milosic, Mlakar, Najdic, Planinsec, Pogacar, Pucelj, Ramic, Siftar, Velikonja, Zatkovic

Polska - Słowenia

Witamy serdecznie z relacji na żywo z turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Reprezentacja Polski w pierwszym meczu zmierzy się ze Słowenią. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:30. Zapraszamy!

Trwa jeszcze rozgrzewka na hali w Łodzi, obie drużyny przygotowują się do rozpoczęcia tego spotkania!

1:0

Pierwsza piłka do Korneluk, a ta pewnie kończy ze środka!

2:0

Świetny plas Stysiak w kontrataku i mamy przewagę od początku!

4:1

Ponownie piłka rozegrana do Korneluk i mamy punkt!

5:2

Prawe skrzydło Stysiak i zdobywamy piąty punkt.

6:3

Pierwszy punktowy blok Polski!

7:3

Kolejny blok! Tym razem Łukasik!

9:5

Wołosz gra przez środek i mamy kolejny punkt!

10:6

Blok Korneluk i Wołosz zatrzymuje rywalki!

11:7

Idealne przyjęcie Stenzel do Wołosz, a Różański uderza po bloku!

12:7

Czas dla trenera Słowenii.

13:7

Cztery odbicia po stronie Słowenii i punkt dla "biało-czerwonych"!

14:7

Kolejny blok Korneluk!

15:7

Ogromne zamieszanie przy challengu rywalek, ale ostatecznie punkt dla Polek.

16:10

Chwila przerwy w łódzkiej hali. Po chwili sędzia wznawia grę, ponieważ nie wszyscy byli pewni, czy wynik się zgadza. Po chwili Słowenki zdobywają punkt, po błędzie Łukasik.

17:11

W kolejnej akcji to Stysiak pewnie z prawego skrzydła skończyła ten atak.

18:11

Polska coraz bliżej wygrania pierwszego seta.

19:13

Fantastycznie obija blok Różański z lewego skrzydła!

21:14

Świetnie się zachowała Wołosz! Fantastyczna kiwka naszej rozgrywającej!

25:18

Koniec! Świetnie to zrobiła Wołosz! Pierwsza partia dla Polek!

9:7

STYSIAK! Fantastyczne uderzenie po prostej!

14:10

Aut rywalek, punkt dla "biało-czerwonych"!

15:11

Atak Łukasik z lewego skrzydła!

17:12

Już zbliżamy się do końca drugiego seta. Znowu Stysiak zdobywa punkt! Brawo!

19:13

Różański sprytnie zagrywa piłkę tuż za blok Słowenii.

20:13

As serwisowy Pacek!

21:13

Czas dla Słowenii tuż przed końcem tego seta.

22:14

Różański zdobywa 22 punkt! Świetnie przeciska się przez blok Słowenii!

23:14

Blok Korneluk i Stysiak!

24:15

Piłka setowa dla reprezentacji Polski! Po nieudanej zagrywce Słowenii.

25:15

Łukasik kończy tego seta!

Rozpoczynamy trzecią i miejmy nadzieję, że ostatnią partię w tym spotkaniu!

1:0

Pierwszy punkt zdobywa dla Polski Korneluk.

2:1

Piekielny atak Różański!

3:4

Na prowadzenie wychodzą Słowenki, po tej długiej wymianie.

4:4

Myli się z zagrywki Słowenka i mamy remis.

4:6

Stysiak atakuje po bloku, jednak nie! Dwupunktowa przewaga Słowenii. Lavarini poprosił o challenge...

5:5

Jednak piłka otarła się o blok Słowenii!

7:6

Różański wykorzystuje ten kontratak!

9:7

Wołosz znakomicie dogrywa do Korneluk, a ta kończy ze środka!

10:7

Trzypunktowa przewaga! Różański i Korneluk blokują rywalki!

12:8

Korneluk jest niezawodna! Kolejny blok na koncie naszej środkowej!

13:9

Słowenia z kolejnym błędem w polu serwisowym.

14:11

Ogromny błąd Stysiak, oburącz nie jest w stanie przebić na drugą stronę.

15:11

PACAK! Fenomenalny atak ze środka!

17:11

Różański! Brawo!

18:13

"Biało-Czerwone" są coraz bliżej zwycięstwa w tym pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich!

19:14

Różański po długiej wymianie zdobywa punkt!

20:14

Blok! Stysiak nie dała najmniejszych szans na siatce.

22:15

KOLEJNY BLOK! NIESAMOWITA GRA NASZYCH SIATKAREK!

23:17

Łukasik kończy z lewego skrzydła, a to oznacza, że zaraz będziemy świadkami piłki meczowej!

24:17

Stysiak uderza po prostej! Mamy piłkę meczową!

25:22

Koniec! Ciężko było w ostatnich akcjach, ale podopieczne Stefano Lavariniego zwyciężają ten mecz!

To już wszystko na dziś z naszej strony! Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!

Zakończenie mistrzostw Europy kobiet nie równał się z końcem emocji w siatkówce reprezentacyjnej. Tego samego dnia, co podopieczni Nikoli Grbicia rozegrają finał mistrzostw Europy z Włochami startuje turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich kobiet. Ekipa prowadzona przez Stefano Lavariniego na początku zmierzy się z drużyną Słowenii. Oba zespoły rozegrały ostatnie spotkanie właśnie w ramach wspomnianego turnieju, wówczas "biało-czerwone" pewnie zwyciężyły 3:0. Każdy mecz w tych rozgrywkach będzie na wagę awansu do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.