Siatkówka, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Zaksa, Jastrzębski Węgiel

Autor: CEV Bartosz Bednorz i Tomasz Fornal

Głosowanie kibiców

Polskie ekipy bezczelnie pominięte. Ogromny skandal tuż przed wielki finałem Ligi Mistrzów, absurdalne wybory

2023-05-18 22:15

Już 20 maja odbędzie się historyczny finał w siatkarskiej Lidze Mistrzów dla polskich kibiców. Naprzeciwko siebie staną dwie ekipy, które kilka dni temu walczyły o mistrzostwo Polski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Przed najważniejszym meczem tych rozgrywek została przedstawiona "drużyna marzeń" wybrana w wyniku głosowania kibiców. Rezultat może zszokować, ponieważ tylko jeden siatkarz z finalistów załapał się do składu.

W sezonie 2022/2023 polskie zespoły zdominowały siatkarką Ligę Mistrzów. Wszyscy kibice ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla czekają na wielki finał, który przypada na 20 maja. Dla podopiecznych Tuomasa Sammelvuo te prestiżowe rozgrywki to chleb powszedni, ponieważ klub z Kędzierzyna-Koźla dwa razy z rzędu wywalczył to trofeum, a dokładniej stało się to w latach 2021 i 2022. Dla drużyny z Tomaszem Fornalem na czele będzie to nowe przeżycie oraz możliwość spełnienia marzeń.

"Drużyna marzeń" została wybrana. Absurdalne wyniki głosowania, pozostawiają spory niesmak

Tuż przed finałem siatkarskiej Ligi Mistrzów kibice mieli możliwość głosowania na siatkarzy, którzy mają się znaleźć w "drużynie marzeń" tegorocznych rozgrywek. Wyniki nie są zadowalające dla finalistów, ponieważ tylko umiejętności Davida Smitha zostały wyróżnione. Pozostałe wybory są delikatnie mówiąc absurdalne, z racji tego że znaleźli się w tym gronie zawodnicy, którzy odpadali z Pucharu Europy już po barażach. Ponadto największą liczbę siatkarzy pojawiła się z zespołu Halkbanku Ankara (trzech), dwóch z ekipy Itas Trentino i po jednym z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Ziraat Bankasi Ankara.