Siatkówka, Lucas Saatkamp, gest, środkowy palec, MŚ 2022

i

Autor: TVP Sport/screen Lucas Saatkamp wykonuje obraźliwy gest

Skandal na mundialu w Katowicach

Reprezentacyjny siatkarz pokazał środkowy palec przed kamerami. Jest kara: zawieszenie i grzywna

2023-01-19 7:13

Długo trzeba było na to czekać, jak się okazało, młyny sprawiedliwości Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) mielą bardzo powoli. W końcu jednak zapadła dyscyplinarna decyzja w sprawie skandalicznego zachowania siatkarza w czasie dekoracji medalami na mistrzostwach świata w Katowicach we wrześniu 2022 roku. Środkowy reprezentacji Brazylii Lucas Saatkamp odpowie za obsceniczny gest wykonany w stronę kamery telewizyjnej.

W połowie września 2022 w katowickim Spodku dobiegły końca mistrzostwa świata siatkarzy. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski po porażce 1:3 z Włochami w finale zdobyła srebrny medal, z kolei Brazylijczycy, których pokonaliśmy w półfinale 3:2, zakończyli rywalizację na trzeciej pozycji. W meczu o brąz wygrali 3:1 ze Słowenią.

Siatkarki ŁKS zachwycają w roli modelek! Grają jak z nut, wyglądają jak z żurnala [DUŻO ZDJĘĆ]

W czasie wręczania medali Lucas Saatkamp podniósł krążek w górę jedną ręką, a drugą wykonał gest „fucka” w stronę skierowanej na niego kamery. Było to widać bardzo dobrze w telewizyjnej transmisji. Nie umknął uwadze kibiców, a i władz FIVB, które wyciągnęły stosowne wnioski

Jednak dopiero po czterech miesiącach FIVB ogłosiła decyzję komisji dyscyplinarnej w sprawie brazylijskiego siatkarza. Saatkamp nie zagra w czterech spotkaniach drużyny narodowej i zapłaci karę w wysokości 5 tys CHF (ok. 24 tys zł)

Mistrz Polski zwolnił trenera, ale pozostawia go do dyspozycji zarządu. Prezes: „Nie mogę kierować się sentymentem”

Oto oficjalny komunikat: „Panel Dyscyplinarny FIVB stwierdził, że Lucas Saatkamp, zawodnik reprezentacji Brazylii w piłce siatkowej mężczyzn, naruszył Regulamin Dyscyplinarny FIVB po obraźliwym geście wykonanym na podium podczas mistrzostw świata w dniu 11 września 2022 r. Decyzją Panelu Dyscyplinarnego FIVB, który jest organem właściwym do nakładania sankcji dyscyplinarnych, Lucas Saatkamp został zawieszony na cztery mecze i ukarany grzywną w wysokości 5000 franków szwajcarskich”.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze