Sebastian Świderski

i

Autor: ART SERVICE Sebastian Świderski

Ostre zdanie prezesa PZPS

Sebastian Świderski w końcu nie wytrzymał. Potężnie uderzył w federację. Zdobył się na ważne ogłoszenie

2023-09-20 20:42

Polska od wielu lat jest głównym punktem na mapie europejskiej i światowej siatkówki. W kraju nad Wisłą odbywa się mnóstwo najważniejszych imprez i PZPS ma chrapkę na kolejną. Sebastian Świderski w studiu TVP Sport wyjawił, że Polska stara się o organizację mistrzostw świata mężczyzn, ale jednocześnie zaznaczył, że szanse są niewielkie, co wynika ostatniego podejścia europejskiej federacji do naszego kraju.

Wielu siatkarzy podkreśla, że atmosfera na meczach w Polsce podczas najważniejszych imprez jest znakomita. To jeden z czynników, za sprawą których światowe organizacje przyznawały naszemu krajowi organizację takich wydarzeń. Przed rokiem polscy kibice mogli z wysokości trybun oglądać zmagania podczas mistrzostw świata. Jest szansa, aby to samo stało się już za dwa lata, o czym powiedział Sebastian Świderski.

QUIZ: Co wiesz o polskiej siatkówce?

Pytanie 1 z 12
1. Który siatkarz reprezentacji Polski zdobywał złoty medal mistrzostw Europy (2009) i jest obecny podczas imprezy w 2023 roku?
Reprezentacja Polski w siatkówce

Ostre słowa Świderskiego. Uderzył w europejską federację

- Aplikujemy (o mistrzostwa świata w 2025 roku - przyp.red.), to nie jest jakaś wielka tajemnica. Czy coś z tego będzie? Nie wiem. Po całym tym zamieszaniu z CEV i zaproszeniem przedstawicieli z Rosji i Białorusi było widać, że europejska federacja miała problemy, żeby kogokolwiek nominować - powiedział prezes PZPS przypominając o zaproszeniu przedstawicieli wymienionych krajów na ostatni kongres CEV.

Porównali zarobki Wilfredo Leona i Roberta Lewandowskiego. Absolutna przepaść, aż przykro na to patrzeć

Świderski nie ukrywa, że działacze europejskiej federacji nie patrzą przychylnie na Polskę w ostatnim czasie. - Federacja europejska miała wielkie problemy chociażby z tym, żeby nominować kogoś od nas. Tylko jeden sędzia z Polski na mistrzostwach Europy to dla mnie skandal. Mecze półfinałowe, finałowe sędziują osoby, które są nieznane zawodnikom. W Lidze Mistrzów chłopaki grają praktycznie co roku, trzeci rok z rzędu w finale i nikogo nie znają. To świadczy o tym, że poziom nie był najwyższy, jeśli chodzi o dobór sędziów do tego turnieju. Federacja rozpoczęła już przygotowania do kolejnych mistrzostw. Zostaliśmy pominięci w informowaniu, czy jesteśmy zainteresowani, czy też nie, więc to o czymś świadczy - zdradził Świderski.

Szymon Kołecki napędza polskiego mistrza. "On zawsze dąży do celu"
Najnowsze