Reprezentacja Włoch

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Włoch

ME siatkarek 2019: Znamy pierwszego finalistę! Serbki pokonały Włoszki 3:1

2019-09-07 17:56

Już w niedzielę poznamy siatkarskiego mistrza Europy kobiet. W finale już na pewno zagrają Serbki, które muszą poczekać z poznaniem rywala do późnego wieczoru. Ekipa z Bałkanów pokonała w czterech setach Włochy i już z pewnością wróci do kraju z co najmniej srebrnymi medalami. Drugiego finalistę wyłoni mecz Polska - Turcja.

Serbia - Włochy 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:20)

Serbia: Aleksić, Bjelica, Blagojević, Bosković, Busa, Lazović, Mihajlović, Milenković, Mirković, Ognjenović, Popović M., Popović S., Pusić, Veljković

Włochy: Bosetti, Chinelo Nwakalor, Chirichella, Danesi, De Gennaro, Enweonwu, Fahr, Fatime Sylla, Folie, Malinov, Ogechi Egonu, Orro, Parrocchiale, Sorokaite

To miało być bardzo zacięte spotkanie i fani siatkówki, którzy zasiedli w hali i przed telewizorami z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji. Losy niemal każdego seta rozstrzygały się dopiero w samej końcówce. Włoszki oddawały pierwszą i drugą partię niemal za darmo.

Mnóstwo błędów w końcówkach popełniała Egonu, która bardzo często popełniała błąd przekroczenia linii trzeciego metra. Serbki skrupulatnie wykorzystywały błędy przeciwniczek i wygrały pierwsze dwa sety do 22 i 21. Wiele wskazywało, że w trzecim secie scenariusz również się powtórzy.

Przy stanie 18:18 niesamowitą serię zaliczyły Włoszki, które wygrały pięć piłek z rzędu i podtrzymały swoje szanse na kolejne pół godziny. W czwartej partii Serbki nie zostawiły złudzeń i wygrały 25:20, zostając pierwszymi finalistkami mistrzostw Europy. Ich rywalkami będą albo Polki, albo Turczynki. Relację z drugiego półfinału można śledzić na Sport.se.pl!