Autor: Cyfrasport Słowenia – Japonia RELACJA NA ŻYWO półfinał Ligi Narodów dzisiaj 29.06.2024 WYNIK LIVE online

Liga Narodów 2024

Japonia w finale Ligi Narodów! Polacy o brąz zagrają ze Słowenią

2024-06-29 22:35

Reprezentacja Polski przegrała swój półfinał w Lidze Narodów i zagra o brązowy medal tej imprezy. Okazuje się, że zmierzy się o niego ze Słowenią, która uległa Japonii w drugim półfinale aż 0:3! Choć wynik wygląda imponująco, to drugi i w szczególności trzeci set były niezwykle zacięte. W ostatniej partii Japonia roztrwoniła 6-punktową przewagę, a Słoweńcy zmarnowali... cztery piłki setowe.

Słowenia – Japonia 0:2 (21:25, 25:27, 28:31)

Słowenia: Stern, Pajenk, Planinsić, Kozamernik, Toman, Bracko, Stalekar, Kovacić, Stern, Ropret, Urnaut, Cebulj, Mozić, Mujanović

Japonia: Nishida, Onodera, Fukatsu, Miyaura, Otsuka, Yamauchi, Sekita, Takahashi, Tomita, Ogawa, Ishikawa, Kai, Yamamoto, Evbade-Dan

Starcie Słowenii z Japonią było niezwykle interesujące dla polskich kibiców, ponieważ mecz ten wyłaniał rywala dla reprezentacji Polski. Oczywiście polscy fani chcieliby, aby Polacy starli się ze zwycięzcą tego meczu, co wiadomo, że oznaczałoby że awansowaliśmy do finału, jednak niestety w pierwszym półfinale Polacy ulegli Francji.

Mecz zaczął się dobrze dla Japonii, która szybko uzyskała kilkupunktową przewagę. Do około połowy seta Japończycy utrzymywali 3-4 punktową przewagę, ale Słoweńcy zdołali doprowadzić do remisu 12:12. Gra punkt za punkt utrzymywała się do stanu 17:17, ale później Japończycy odzyskali przewagę i do samego końca ją tylko powiększali, ostatecznie wygrywając 25:21.

Druga partia zaczęła się jeszcze lepiej dla Japonii, bo prowadziła ona już 5:0! Mimo to Słoweńcy się nie poddawali i zdołali doprowadzić do wyrównania 15:15, a po chwili znów zyskali małą przewagę, którą tym razem utrzymali nieco dłużej i nawet mieli piłkę setową przy stanie 24:23! Szybko jednak Japończycy odwrócili sytuację i wygrali 25:27.

Ostatni set był przeskalowaną wersją drugiej partii. Japończycy mieli w nim jeszcze większą przewagę i także ją roztrwonili, a Słoweńcy mieli jeszcze więcej szans do przedłużenia walki. Początek był bardzie wyrównany, choć Japonia utrzymywała około 2-punktową przewagę. Później jednak zaczęli coraz bardziej "odjeżdżać" w pewnej chwili dochodząc do 6-punktowej przewagi 16:10, a nawet 18:12. Gdy wydawało się że jest właściwie po meczu, Słoweńcy rozpoczęli pogoń i nagle z 18:12 zrobiła się... 20:23! Słoweńcy byli blisko wygrania choćby jednego seta, jednak pierwszą piłkę setową mieli dopiero przy 24:22, a ostatecznie tych szans mieli cztery, ale żadnej nie wykorzystali. Japonia przetrwała najtrudniejszy moment, sama wyszła na prowadzenie i ale mecz zamknęła dopiero przy wyniku 31:29.

Słowenia – Japonia RELACJA NA ŻYWO

Reprezentacja Polski świetnie radzi sobie w tej edycji Ligi Narodów. Co ciekawe, zdobyli oni w fazie grupowej najwięcej punktów, jednak zajęli drugie miejsce, bowiem Słoweńcy, mając o punkt mniej, wygrali 11 z 12 meczów, natomiast Polacy o jedno mniej. Jednym z dwóch przegranych przez Polaków meczów w fazie grupowej było właśnie to przeciwko Słoweńcom. Teraz niewykluczone, że drużyny te spotkają się jeszcze raz, ale wszystko zależy od tego, jak ułożą się półfinały. Słowenia w ćwierćfinale nie miała łatwego zadania, bowiem wygrała w 1/4 finału z Argentyną dopiero po tie-breaku.

półfinał Ligi Narodów dzisiaj 29.06.2024 WYNIK LIVE online

Rywalem Słoweńców w półfinale Ligi Narodów siatkarzy będą Japończycy. Ci z kolei w fazie grupowej przegrali tylko trzy mecze – z Włochami, Polską i Kanadą. Co ciekawe, przeciwko Kanadyjczykom zagrali także w ćwierćfinale i tym razem wygrali... aż 3:0! Słoweńcy z pewnością mają się czego obawiać, ponieważ to właśnie z Japonią przegrali oni jedyne spotkanie w fazie grupowej!