Trzęsienie ziemi w Jastrzębskim Węglu. Trener Luke Reynolds zwolniony!

2021-01-21 16:08
Indykpol AZS Olsztyn -  Jastrzębski Węgiel (20.01)
Autor: Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS pokonał Jastrzębski Węgiel!

Nie trzeba było długo czekać na pokłosie sensacyjnego wyniku ostatniego meczu PlusLigi w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie po wygraniu łatwo pierwszego seta w Olsztynie z niżej notowanym AZS, przegrali trzy kolejne partie i doznali zaskakującej porażki. Dzień później Luke Reynolds przestał być szkoleniowcem jastrzębian.

To nie była pierwsza wpadka Jastrzębskiego Węgla w ostatnim czasie i niewątpliwie liczba zaskakujących wyników z udziałem tej drużyny musiała zmusić władze klubowe do podjęcia radykalnej decyzji. Przypomnijmy, że wicelider PlusLigi w styczniu przegrał 1:3 w Nysie z beniaminkiem, 2:3 z Vervą Warszawa na wyjeździe (mimo prowadzenia 2:0 w setach). Mimo wszystko zaskakujące jest, że dymisja ma miejsce w ekipie aktualnego wicelidera rozgrywek. Jastrzębski Węgiel ma na koncie po 19 meczach 40 pkt (14 zwycięstw, 5 porażek). Lepszym bilansem legitymuje się jedynie niepokonana Zaksa Kędzierzyn.

Zarząd Jastrzębskiego Węgla przekazał oświadczenie w sprawie zwolnienia szkoleniowca:

Słynny trener wyżył się na Bartoszu Bednorzu. „To Rosja, trzeba być twardym i wytrzymać”

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 21 stycznia 2021 roku zwalnia Luke’a Reynoldsa z obowiązku pełnienia funkcji pierwszego trenera zespołu KS Jastrzębski Węgiel. Powodem tej decyzji jest niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu, niestabilna forma drużyny walczącej o najwyższe cele, jak również niezadowalające wyniki sportowe w 2021 roku. Jednocześnie informujemy, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie dotychczasowy asystent trenera Leszek Dejewski.”

Najnowsze