Siatkówka, Puchar Polski 2025, Aluron Zawiercie - Projekt Warszawa, trener, Piotr Graban

i

Autor: Piotr Sumara/PlusLiga, Materiały prasowe Trener Piotr Graban

PlusLiga

Trzęsienie ziemi w warszawskim klubie! Decyzja została podjęta. Nie ma już odwrotu

2025-05-21 20:59

Sezon klubowy w PlusLidze zakończył się 10 maja, czyli ostatnim meczem o mistrzostwo Polski. Po ten tytuł sięgnęła ekipa Bogdanki LUK Lublin, która potrzebowała czterech meczów, aby przypieczętować zwycięstwo, pokonując Aluron CMC Wartę Zawiercie. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa PGE Projektu Warszawa. W środę 21 maja klub przekazał specjalny komunikat związany z trenerem warszawskiego klubu - Piotrem Grabanem.

Dla PGE Projektu Warszawa ten sezon 2024/2025 nie zakończył się zgodnie z oczekiwaniami kibiców i ekspertów. Drużyna prowadzona przez Piotra Grabana na przestrzeni całego roku prezentowała się bardzo dobrze, a rundę zasadniczą zakończyli na drugim miejscu. Niestety warszawska nie zdołała awansować do Final Four Ligi Mistrzów, przegrywając "złotego seta" z Halkbankiem Ankara. Od tamtej pory wszystko zaczęło się w grze ekipy Grabana. Porażka w półfinale Pucharu Polski, a następnie po zaciętych spotkaniach z Aluronem CMC Wartą Zawiercie musieli uznać wyższość rywala w grze o finał mistrzostw Polski.

Medal pocieszenia

PGE Projekt Warszawa po trzech spotkaniach w walce o brązowy medal mistrzostw Polski wygrał z Jastrzębskim Węglem i takim akcentem zakończyli sezon siatkarze z Warszawy. Najwidoczniej dla władz klubu było to za mało, dlatego została podjęta decyzja w sprawie trenera - Piotra Grabana.

Piotr Graban zwolniony. PGE Projekt Warszawa wystosował komunikat

Po zakończonym sezonie, a także rywalizacji w Final Four Ligi Mistrzów, PGE Projekt Warszawa podjął decyzję w sprawie zwolnienia Grabana, o czym można przeczytać w komunikacie klubu.

"Piotr Graban przestał pełnić funkcję trenera PGE Projektu Warszawa. Polski szkoleniowiec pracował w Warszawie nieprzerwanie od 2019 roku zostając początkowo asystentem Andrei Anastasiego. W trakcie współpracy z włoskim trenerem drużyna zdobyła między innymi brązowy medal PlusLigi w sezonie 2020/2021.

- Za nami trudna decyzja zarządu klubu poparta wieloma rozmowami i szeregiem analiz. Uznaliśmy, że drużyna potrzebuje nowego impulsu, który pomoże jej w walce o ambitne cele w przyszłości. Nie zapominamy jednak o zasługach Piotra dla naszego klubu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za cały wkład i profesjonalizm trenera w trakcie współpracy. Razem przeżyliśmy wiele pięknych chwil i sukcesów, które na zawsze zapisały się na koncie zarówno jego jak i klubu - powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy PGE Projektu Warszawa.

Piotr Graban został pierwszym trenerem stołecznej drużyny 28 listopada 2022 roku przejmując obowiązki po Roberto Santillim. W ciągu trzech sezonów jako główny szkoleniowiec drużyny zdobył z PGE Projektem Warszawa między innymi dwa brązowe medale PlusLigi oraz europejski Puchar Challenge.

Szczegóły dotyczące nowego trenera PGE Projektu Warszawa zostaną przekazane w oddzielnym komunikacie" - można przeczytać.

Sport SE Google News

Najnowsze