VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra o brąz

i

Autor: Jakub Ćmil, vervawarszawa.pl VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra o brąz

Verva Warszawa straciła tytularnego sponsora. Nie przedłużono umowy, klubowi grozi upadek?

2021-05-28 14:40

W minionym sezonie siatkarski zespół Verva Warszawa Orlen Paliwa odniósł sukces, wskakując na najniższy stopień podium, mimo wielu przeciwności związanych z kontuzjami i trudnym przebiegiem rozgrywek w pandemicznych warunkach. Jednak medal mistrzostw Polski nie był wystarczającym argumentem dla sponsora dla pozostania w stołecznym klubie, a jak się okazało w grę weszły też trudne negocjacje biznesowe. Firma Orlen Paliwa poinformowała o wycofaniu się z finansowania drużyny warszawskich siatkarzy.

Orlen Paliwa przysłał nam komunikat następującej treści: „Orlen Paliwa podjął decyzję o nieprzedłużeniu umowy sponsorskiej z klubem siatkarskim VERVA Warszawa ORLEN Paliwa na kolejny sezon. Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonego audytu dotychczasowej współpracy, analizy potencjału marketingowego i biznesowego oraz pozostałych czynników wpływających na wizerunek Spółki. Klubowi dziękujemy za dotychczasową współpracę, zwieńczoną brązowym medalem mistrzostw Polski. Wszystkim osobom związanym z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa –siatkarzom, członkom sztabu szkoleniowego, pracownikom klubu oraz kibicom –życzymy kolejnych sportowych emocji oraz dalszych sukcesów osobistych i zawodowych” – napisano, informując o zakończeniu współpracy.

Wilfredo Leon: Dzięki bańce będziemy gotowi na Tokio

Fiasko negocjacji finansowych

Nie wiadomo jakie będą dalsze losy klubu, który zdążył już poinformować o kilku transferach na nowy sezon. Jak ustalił „Puls Biznesu”, negocjacje pomiędzy właścicielem Vervy Bertrandem Jasińskim a PKN Orlen dotyczące struktury własnościowej i sytuacji finansowej klubu zakończyły się fiaskiem, co sprawiło, że paliwowy koncern skorzystał z opcji przewidzianej w umowie i nie przedłużył umowy sponsoringowej na kolejny sezon.

Vital Heynen komentuje wyniki losowania ME 2021. „To najtrudniejszy przeciwnik” [WIDEO]

Leon i Kubiak nie zostaną współwłaścicielami?

„PB” pisał już wcześniej o tym, że właściciel klubu prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży klubu ukraińskiemu miliarderowi Ołeksandrowi Heresze, a takiego partnera państwowy koncern, zapewniający dopływ 4 mln zł rocznie, nie chciał zaakceptować. Według „Pulsu Biznesu”, praktycznie upada też opcja, w której współwłaścicielami klubu mogliby zostać Wilfredo Leon i Michał Kubiak, o czym zrobiło się głośno w lutym. Zespół z Warszawy staje więc przed przed niełatwym poszukiwaniem dobrodzieja na nowy sezon i perspektywą ekonomicznego upadku.

Sonda
Liga Narodów siatkarzy 2021 - czy Polska zagra w finale?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze