Vital Heynen planuje zmienić pracę? Tajemnicze słowa selekcjonera Polaków

2019-09-09 10:26 DaO
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Co prawda reprezentantki Polski nie zdobyły na mistrzostwach Europy medalu, ale czwarte miejsce na tym turnieju i tak trzeba uznać za duże osiągnięcie. Biało-czerwone w ciągu ostatnich miesięcy zrobiły duży postęp, bo jeszcze przed rozpoczęciem sezonu reprezentacyjnego nikt nie dawał im szans na sukces. Czwartego miejsca na mistrzostwach pogratulował im także selekcjoner męskiej kadry, Vital Heynen.

Kibice żeńskiej siatkówki w ostatnich latach nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Po sukcesach "Złotek" i medalu w 2009 roku na mistrzostwach Europy długo musieliśmy czekać na kolejne dobre występy Polek na wielkich imprezach. Liga Narodów i kwalifikacje olimpijskie dały nadzieje, że ten sezon reprezentacyjny zakończy się dobrze. I tak było w rzeczywistości.

Choć Polki na mistrzostwach Europy grały w kratkę, zdołały zagrać kilka fantastycznych spotkań. Jednym z nich był ćwierćfinał z Niemkami, czy wcześniej zwycięstwo z wicemistrzyniami Włoch w fazie grupowej. Do pełni sukcesu zabrakło medalu. Biało-czerwone w półfinale przegrały z Turczynkami, a w "małym finale" nie powtórzyły osiągnięcia z fazy grupowej i tym razem przegrały z Włoszkami.

Czwarte miejsce na Starym Kontynencie przez wielu ekspertów i tak odbierane jest jako sukces. Trzeba pamiętać, że w reprezentacji jest kilka młodych zawodniczek, które w przyszłości mogą dać nam wiele radości. Gratulacje Jackowi Nawrockiemu, selekcjonerowi reprezentacji Polski, za pośrednictwem Twittera złożył Vital Heynen. - Gratulacje dla trenera Nawrockiego i jego dziewczyn. Czwarte miejsce jest najbardziej niewdzięcznym miejscem, ale to nadal świetny wynik dla żeńskiej siatkówki w Polsce - napisał selekcjoner męskiej kadry.

Heynen nie byłby natomiast sobą, gdyby nie pokusił się o żart. Belg dodał, że zastanawia się nad objęciem kobiecej drużyny. - Oglądałem cztery mecze Polek, więcej niż widziałem przez ostatnie dziesięć lat. Może czas zastanowić się nad objęciem kobiecego zespołu - napisał Heynen z przymrużeniem oka.