DRAMATYCZNA kraksa podczas wyścigu! Jedenaście samochodów zdemolowanych [WIDEO]

2019-09-09 9:56 MSo
Wypadek podczas Citroën DS3 Cup Denmark 2019
Autor: YouTube ZRZUT EKRANU Wypadek podczas Citroën DS3 Cup Denmark 2019

Właściwy dobór opon często potrafi okazać się kluczowy, jeśli chodzi o bezpieczne utrzymanie się na torze. Podczas zawodów Wypadek podczas Citroën DS3 Cup Denmark 2019 doszło do poważnego karambolu, w którym udział brało aż jedenaście aut. To cud, że wszyscy wyszli z niego bez szwanku.

Prognozy pogody potrafią okazać się złudne. Dotkliwie przekonali się o tym zawodnicy jadący w serii Citroën DS3 Cup, którego kolejna runda odbyła się ostatnio w Danii. Nagłe opady deszczu sprawiły kierowcom gigantyczne problemy. Jedenastu z szesnastu zawodników wyleciało w tym samym miejscu z toru.

Gigantyczny karambol rozpoczął się od trzech aut. Nagle kolejne pędzące samochody wpadały w rozbite już pojazdy - łącznie w jednym miejscu wypadła większość stawki, część uderzając w inne auta z bardzo dużą prędkością. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało!

W obliczu ostatnich wydarzeń brak ofiar w tym wypadku należy przyjąć z wielką ulgą. Ostatnio podczas wyścigu Formuły 3 podczas poważnego karambolu zginął Antoine Humbert. 22-latek wypadł z toru uderzył w bandę, a następnie został zdemolowany przez innego rywala.

Najnowsze