Wilfredo Leon podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Wiadomo, gdzie zagra w dwóch kolejnych sezonach

2020-01-27 15:44
Siatkówka, Liga Misrzów, Wilfredo Leon, Perugia, Verva Warszawa
Autor: CEV Wilfredo Leon, siatkarz Perugii

Czekały na niego grube miliony w Rosji. W końcu Wilfredo Leon, polski Kubańczyk i gwiazdor światowej siatkówki, zdecydował jak potoczy się jego najbliższa kariera.

Leonowi po tym sezonie kończy się dwuletnia umowa z Sir Safety Perugia. Ekstrawagancki właściciel wicemistrza Włoch Gino Sirci od jakiegoś czasu zapewniał, że pracuje nad przedłużeniem umowy z reprezentantem Polski. Na przeszkodzie mogły jednak stanąć mocarstwowe plany rosyjskiego potentata finansowego, Zenita St. Petersburg. Według nieoficjalnych doniesień, padła stamtąd propozycja, by Leon zarabiał dwa miliony euro za sezon. To dwa razy tyle niż dostawał w najlepszym sezonie w Rosji, gdy był zawodnikiem innego Zenita – z Kazania.

Rosyjscy magnaci siatkarscy muszą się jednak obejść smakiem. Perugia poinformowała w poniedziałek, że Leon pozostaje w klubie na dwa następne sezony – 2020/21 i 2021/22. „Król zostaje” – taki tytuł nosi oświadczenie Perugii informujące o przedłużeniu umowy o dwa lata. – Jestem bardzo szczęśliwy, że moja przygoda w Perugii jeszcze potrwa. Bardzo tego pragnąłem – skomentował Leon.

Najnowsze