Polki wygrały z Włoszkami w Lidze Narodów

Autor: Cyfra Sport Polki wygrały z Włoszkami w Lidze Narodów

Polki lepsze od Włoszek na start Ligi Narodów! Szalony mecz i prawdziwy horror w końcówce

2021-05-25 22:03

Siatkarski reprezentacji Polski rozpoczęły zmagania w Lidze Narodów od ważnego zwycięstwa z Włoszkami 3:2, jednak już pierwsze spotkanie w Rimini kosztowało zawodniczki prowadzone przez trenera Jacka Nawrockiego sporo sił i nerwów. Po tym, jak Biało-czerwonym udało się wygrać pierwszego seta, w dwóch kolejnych partiach lepsze okazały się zawodniczki z Italii, które były bardzo bliskie wygrania całego meczu, mając nawet dwie piłki meczowe w tie-breaku. Ostatecznie jednak to Polski cieszyły się ze zwycięstwa.

Włochy - Polska 2:3 (22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 15:17)

Polscy sportowcy niejednokrotnie potrafili przyprawiać swoich najwierniejszych kibiców o zawał serca i nie inaczej było podczas pierwszego meczu siatkarek reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Zawodniczki prowadzone przez trenera Jacka Nawrockiego zmierzyły się z Włoszkami i zaserwowały widzom szalony mecz z prawdziwym horrorem w końcówce. W pierwszej partii to Biało-czerwone okazały się lepsze, wygrywając 25:22, jednak w dwóch kolejnych setach to zawodniczki z Italii dyktowały warunki i rozprawiły się z Polkami 25:22 i 25:20. Gospodynie turnieju miały nawet szasnę na zamknięcie spotkania Włochy - Polska już w czwartym secie, jednak niespodziewanie zaczęły popełniać sporo niewymuszonych błędów w ataku, dzięki czemu Polkom udało się doprowadzić do wyrównania 2:2, po wygraniu czwartego seta 25:21. To zwiastowało wielkie emocje w tie-breaku, jednak mało kto mógłby się spodziewać, że czeka nas prawdziwy horror.

Od początku ostatniego seta to Polki spisywały się lepiej na parkiecie w Rimini i wydawało się, że Biało-czerwone bez żadnego problemu dowiozą prowadzenie do końca. Przy prowadzeniu 11:8 Włoszki się jednak obudziły i wróciły do gry, dzięki czemu nie tylko wyrównały stan seta, ale także wyszły na prowadzenie. Zawodniczki z Italii miały nawet dwie piłki meczowe, jednak siatkarkom prowadzonym przez Jacka Nawrockiego udało się wybrnąć z beznadziejnej sytuacji i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu, Włoszki nie poradziły sobie bowiem z zagrywką Polek i w ten sposób dały im 17. punkt oraz zwycięstwo w całym meczu. Dwa punkty zdobyte w pierwszym meczu, dają Polkom obecnie 7. miejsce w tabeli, jednak swojego spotkania nie rozgrały jeszcze Brazylijki i Kanadyjki. Teraz Biało-czerwone mogą odpocząć po ciężkim meczu i już zacząć przygotowywać się do kolejnej batalii. Już jutro, w środę 26 maja, Polki zagrają z Serbią, która w pierwszym meczu uległa Turcji 2:3.

Włochy - Polska 25.05

Polki wygrywają ważna, pierwsze spotkanie w Lidze Narodów i teraz mają chwilę na odpoczynek. Już jutro zmierzą się z Serbią.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 15:17

KOOOOOONIEC! Włoszki nie dały rady przyjął piłki i Polki wygrywają 3:2!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 15:16

Guerra nie trafia w boisko i piłka meczowa dla Polek!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 15:15

Podpaliły się Włoszki i zdaniem sędziego zaatakowały w aut! Trener z Italii wziął challenge, ale to nie zmieniło decyzji!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 15:14

Uratowały się z beznadziejnej sytuacji Włoszki i udało im się jeszcze zdobyć punkt po ataku.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 14:14

Uratowały się Polki i gramy na przewagi!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 14:13

Tym razem zawodniczka z Italii się jednak nie myli i Włoszki mają punkt meczowy.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 13:13

Myli się teraz w ataku Włoszka i Polki mogą mówić o dużym szczęściu.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 13:12

Dwa punkty z rzędu dla Włoszek i to one teraz prowadzą.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 11:12

Magdalena Stysiak posłała mocarną piłkę po skosie i mamy prowadzenie!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 11:11

Włoszki atakują w aut po bloku i mamy remis.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 10:11

Nie poddają się Włoszki! Po obiciu bloku, zawodniczki z Italii wracają do gry przy wyniku 10:11

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 8:11

Trener Włoszek zdecydował się na kolejny challenge, ale nie miał racji mówiąc, że piłka trafiła w boisko i Polki prowadzą 11:8!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 7:10

Atak Włoszek bez bloku znowu szybuje w aut!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 7:9

Zagrywka Efimienko sprawiła Włoszkom wiele problemów i Polki znów mają dwa punkty przewagi! Piłka po odbiorze wyszła poza boisko!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 7:7

Zepsuta zagrywka po obu stronach i dalej mamy remis.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 6:6

Tym razem to Polki popełniają błąd i po przejściu linii trzeciego metra sędzia wskazuje na punkt dla gospodyń turnieju.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 4:6

Pogubiły się Włoszki w przyjęciu i żadna z zawodniczek nie pobiegła do bezpańskiej piłki, co daje nam punkt!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 4:4

Włoszki wykorzystują przechodzącą piłkę i mamy remis.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 2:4

W odpowiedzi na błąd Polek  zagrywce, Włoszki również posyłają piłkę w siatkę.

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 1:3

Jest blok Polek i mamy dwupunktowe prowadzenie!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 1:2

Stysiak dostała piłkę na swoim pułapie i od razu huknęła po prostej!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25, 0:1

Pierwsza akcja ostatniego seta i od razu Biało-czerwone zyskują punkt! Oby tak dalej!

22:25, 25:22, 25:20, 21:25

Polki wygrywają czwartego seta! Przed nami tie-break!

22:25, 25:22, 25:20, 21:24

Po raz kolejny Włoszki atakują w aut bez bloku! Piłka setowa dla Biało-czerwonych!

22:25, 25:22, 25:20, 20:23

Włoszki atakują po taśmie w aut! Polki bardzo blisko wyrównania w tym meczu!

22:25, 25:22, 25:20, 20:22

Sędzia uznał, że Mingardi uderzyła w aut bez bloku i wideo weryfikacja potwierdziła jego słowa! Polki mają dwa punkty przewagi!

22:25, 25:22, 25:20, 20:21

Pomyliły się Włoszki, które odbiły piłkę cztery razy i znów na prowadzeniu Polki!

22:25, 25:22, 25:20, 19:20

Górecka wyprowadza Polskę na prowadzenie! Szykuje się niezwykle emocjonująca końcówka tego seta!

22:25, 25:22, 25:20, 19:19

Włoszki obudziły się w końcówce tego seta i Polki będą miały duże problemy.

22:25, 25:22, 25:20, 18:18

Magdalena Stysiak przestała kiwać się pod siatką i zaczęła punktować!

22:25, 25:22, 25:20, 17:17

Stysiak skutecznie atakuje, zdobywając swój 20. punkt w tym meczu!

22:25, 25:22, 25:20, 17:16

Smarzek zablokowana i mamy prowadzenie gospodyń w czwartym secie.

22:25, 25:22, 25:20, 16:16

Włoszki znów wracają z długiej podróży i doprowadzają do wyrównania... trener Nawrocki natychmiast prosi o przerwę!

22:25, 25:22, 25:20, 13:16

Znów uderzają w aut Włoszki i Biało-czerwone schodzą na drugą przerwę techniczną prowadząc 13:16!

22:25, 25:22, 25:20, 12:15

Górecka w końcu huknęła w ataku i to się opłaciło! 15. punkt dla siatkarek Jacka Nawrockiego!

22:25, 25:22, 25:20, 11:14

Kolejny atak Włoszek w aut bez bloku!

22:25, 25:22, 25:20, 10:13

Mingardi zamknęła tylko oczy widząc, że piłka po jej ataku poszybowała w aut bez kontaktu z blokiem!

22:25, 25:22, 25:20, 9:12

Martyna Łukasik przytomnie uderzyła w blok z przechodzącej piłki, która pofrunęła później na aut.

22:25, 25:22, 25:20, 8:11

Zupełnie nie zrozumiały się teraz Polki i trener Nawrocki nerwowo spojrzał na swoje podopieczne. Punkt oddany za darmo.

22:25, 25:22, 25:20, 6:11

Kompletnie pogubiły się teraz Włoszki w przyjęciu i mamy 11. punkt! Przerwa dla trenera gospodarzy!

22:25, 25:22, 25:20, 6:9

Smarzek dobrze przybija się przez włoski blok i pomimo tego, że gospodynie były w stanie przyjąć tę piłkę, to nie udało im się całkowicie wyjść z opresji!

22:25, 25:22, 25:20, 5:8

Stysiak potężnym atakiem obija blok i mamy pierwszą przerwę techniczną w czwartym secie! Polki prowadzą 8:5.

22:25, 25:22, 25:20, 4:6

Efimienko przytomnie kończy akcję po krótkiej i Polki utrzymują dwupunktowe prowadzenie!

22:25, 25:22, 25:20, 3:5

Mingardi zablokowana na środku siatki!

22:25, 25:22, 25:20, 3:4

Zuzanna Górecka była przekonana, że zaatakowała po bloku i po weryfikacji wideo okazało się, że miała rację! Polki na prowadzeniu!

22:25, 25:22, 25:20, 3:3

Problemy Włoszek w przyjęciu dają remis siatkarkom Jacka Nawrockiego!

22:25, 25:22, 25:20, 3:1

Mingardi atakuje po prostej i widać po zachowaniu Włoszki, że czuje się bardzo pewnie pod siatką odkąd jej drużyna prowadzi.

22:25, 25:22, 25:20, 2:0

Smarzek atakuje w siatkę. Nie najlepiej zaczyna się czwarta partia dla Polek.

Po dobrej pierwszej partii, Polki wyraźnie pogubiły się na parkiecie, co szybko wykorzystały Włoszki.

22:25, 25:22, 25:20

Błąd Polek kończy drugą partię! Włochy prowadzą 2:1.

22:25, 25:22, 24:20

Pierwsza piłka setowa dla Włoszek.

22:25, 25:22, 23:20

Przechodząca piłka pada łupem Polek! Dwa punkty odrobione!

22:25, 25:22, 23:19

Stysiak znów zaskoczyła rywalki kiwką w ataku!

22:25, 25:22, 23:18

Tym razem zagrywka Polek wychodzi na aut.

22:25, 25:22, 22:17

Piłka po przyjęciu Góreckiej wychodzi daleko w aut.

22:25, 25:22, 21:17

Smarzek po raz kolejny w tym meczu zablokowana. Gospodynie niebezpiecznie zbliżają się do wygranie trzeciego seta.

22:25, 25:22, 19:17

Dobrze blokują w ostatnich akcjach Polki, ale tym razem piłka wychodzi w aut po dotknięciu Biało-czerwonych.

22:25, 25:22, 18:17

Tym razem blokuje Efimienko! Trener Włoch prosi o przerwę.

22:25, 25:22, 18:16

Wyblokowane teraz Włoszki i przewaga topnieje do dwóch punktów!

22:25, 25:22, 16:15

Górecka poślizgnęła się podczas wyskoku do ataku i kończy się to punktem dla Włoszek.

22:25, 25:22, 15:14

As serwisowy Włoszek! Nie zrozumiały się polskie zawodniczki w przyjęciu.

22:25, 25:22, 13:14

Włoszki po raz kolejny w tym meczu dotykają siatki i sędzia przerywa akcję.

22:25, 25:22, 12:13

Udana kiwka Stysiak i teraz to Polki prowadzą!

22:25, 25:22, 12:12

Mamy remis! Włoszki nie dowierzają, ale Mingardi sięgnęła po piłkę już na stronie Polek.

22:25, 25:22, 12:11

Stysiak po raz kolejny posłała potężną piłkę i Polki wracają do gry!

22:25, 25:22, 12:10

Stysiak blokuje teraz rywalki! Lepszy fragment Biało-czerwonych i przerwa dla włoskiego trenera

22:25, 25:22, 12:8

Stysiak huknęła teraz po bloku w aut i to mogło się podobać trenerowi!

22:25, 25:22, 12:7

Efimienko zagrywa w aut i wciąż mamy pięć punktów przewagi gospodyń.

22:25, 25:22, 11:6

Nieudana kiwka Stysiak daje szasnę Włoszkom, które kończy się posłaniem piłki w aut po bloku.

22:25, 25:22, 9:6

Piekielnie długa wymiana kończy się atakiem Włoszek w aut i challengem, który potwierdza, że nie było dotknięcia bloku. Lekko stopniała przewaga gospodyń.

22:25, 25:22, 9:4

Smarzek zablokowana na podwójnym bloku i powiększa się przewaga Włoszek.

22:25, 25:22, 8:4

Pierwsza przerwa techniczna w tym secie i Włoszki prowadzą czterema punktami.

22:25, 25:22, 7:4

Włoszki znów się rozpędzają... Piłka po bloku Polek wychodzi w aut i już mamy 7:4.

22:25, 25:22, 2:3

Atak Stysiak z drugiej linii i zaskoczone Włoszki nie są w stanie się wybronić!

22:25, 25:22, 1:2

Stysiak sprytnie obija blok, a później piłka trafia w antenkę.

22:25, 25:22, 0:1

Trzecią partię rozpoczynamy od challengu, ale na szczęście Polek nie było tu mowy o bloku i Biało-czerwone mają punkt.

Pogubiły się w drugiej partii Polki, które miały prowadzenie na początku seta. W kolejnej partii trzeba wrócić do dobrej gry!

22:25, 25:22

Przechodząca piłka i... Smarzek nie trafia w boisko! Set dla Włoszek.

22:25, 24:22

Smarzek kończy atak z prawej strony i trener Włoch prosi o przerwę!

22:25, 24:21

As serwisowy Kąkolewskiej!

22:25, 24:20

Jeszcze walczą Polki! Udany blok Biało-czerwonych!

22:25, 24:18

Kolejny as serwisowy Włoszek i mamy piłkę setową dla gospodyń!

22:25, 22:18

Stysiak tym razem posłała potężną piłkę po skosie i jest kolejny punkt dla Polek!

22:25, 21:17

Podwójny blok Polek i w końcu jest punkt!

22:25, 21:16

Pogubiły się Polki w drugim secie i wciąż rośnie przewaga Włoszech. Tym razem zatrzymana przez blok Stysiak.

22:25, 19:16

I jeszcze as serwisowy Włoszech!

22:25, 18:16

Stysiak trafia rywalkę i piłka przechodzi na stronę Polek, po czym trafia w boisko... co za pech Biało-czerwonych.

22:25, 16:16

Efimienko świetnie wyczekała rywalkę i zdobyła punkt pojedynczym blokiem na środku siatki!

22:25, 16:15

Na drugą przerwę techniczną to Włoszki schodzą prowadząc. Przewaga Biało-czerwonych szybko wyparowała.

22:25, 15:14

Sprytnie teraz Włoszki obijają blok, po którym piłka wychodzi na aut.

22:25, 14:13

Trener Nawrocki prosi o przerwę po tym, jak gospodynie wyszły na prowadzenie w tym secie.

22:25, 13:13

Punkt za punkt teraz! Mingardi znów ominęła blok i trafiła w boisko.

22:25, 12:12

I mamy remis. Piłka po podwójnym polskim bloku wychodzi na aut.

22:25, 11:12

Mingardi minęła podwójny blok i trafiła w boisko tuż przy próbującej interweniować Polce.

22:25, 10:11

Przechodząca piłka i potężny atak Włoszek daje im punkt. Wciąż blisko remisu.

22:25, 9:10

Smarzek zatrzymana przez blok i przewaga stopniała do jednego punktu.

22:25, 8:10

Guerra odrabia cenne punkty potężną zagrywką, która po odbiciu się od Polki wychodzi na aut.

22:25, 6:10

Ależ szczęście mają teraz Polki! Włoszka sięgnęła po piłkę, która wychodziła na aut i w ten sposób dała rywalkom dziesiąty punkt!

22:25, 6:8

Smarzek nie trafia teraz czysto w piłkę i posyła ją daleko w aut.

22:25, 4:8

Polki schodzą na pierwszą przerwę techniczną z czterema punktami zaliczki po tym, jak Smarzek mocnym atakiem trafiła w boisko!

22:25, 3:6

Trener Włoch znów prosi o przerwę! Włoszki nie dały rady przejść polskiego bloku i Biało-czerwone odskakują na 3 punkty!

22:25, 3:4

Mingardi znacznie pomyliła się w ataku i Polki wychodzą na prowadzenie!

22:25, 3:3

Upiekło się Polkom, ponieważ atakująca Włoch dotknęła siatki.

22:25, 2:2

Włoszki pogubiły się teraz w obronie i znów mamy remis. Punkt za punkt jak na razie w drugim secie.

22:25, 2:1

Lubian świetnie wykorzystała krótką i zaskoczyła Polki, zdobywając drugi punkt dla swojej drużyny.

22:25, 1:0

Włoszki obijają polski blok i to one zaczynają lepiej drugą partię.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły mecz z Włoszkami! Przed nami kolejne sety, w których z pewnością nie zabraknie emocji!

22:25

Lubian trafia w siatkę i kończy tego seta! Polki prowadzą 1:0!

22:24

Górecka mija blok, ale również i bosiko... Trener Nawrocki sprawdza to jeszcze challengem, ale nie ma mowy o pomyłce. Punkt dla Włoszek.

21:24

Smarzek trafia w siatkę. Gramy dalej.

20:24

Włoszki znów atakują w aut i mamy pierwszą piłkę setową dla Polski!

20:23

Na szczęście Biało-czerwonych znacznie pomyliła się atakująca Włoszech, posyłając piłkę daleko w aut. Ekipie z Italii nie pomógł nawet challenge.

20:22

Guerra sprytnie ominęła podwójny blok i gospodynie znów pokazują, że nie mają zamiaru tanio sprzedać skóry.

18:22

Pogubiły się Włoszki po zagrywce Kąkolewskiej i Polki blisko wygranej w pierwszym secie!

18:21

Smarzek kończy akcję po skosie i Polki odbudowują przewagę!

18:20

Teraz na prawej stronie zatrzymana Smarzek i to trener Nawrocki prosi o przerwę.

17:20

Górecka zatrzymana przez potrójny blok i Włoszki odzyskują dwa punkty.

15:20

Kąkolewska błysnęła teraz przytomnością w bloku, wypychając piłkę na 7. metr Włoszech i coraz bliżej do końca pierwszej partii!

14:19

Polki przytomnie wykorzystują przechodzącą piłkę i mamy już 5 punktów różnicy! Włoski trener prosi o kolejną przerwę!

14:18

Podwójny blok nie dał rady zatrzymać Smarzek i Polka zyskuje kolejny punkt

13:17

Smarzek pewnie kończy akcję z prawej strony i Biało-czerwone mają już 3 punkty przewagi!

13:16

Stysiak wysoko wyskoczyła nad siatkę i nie dała blokującym rywalkom żadnych szans! Na drugą przerwę techniczną Polki schodzą prowadząc 16:13.

13:15

Tym razem to Polki mylą się na zagrywce i znów mamy dwupunktowe prowadzenie.

12:14

Po świetnej zagrywce, jedna z zawodniczek reprezentacji Włoch uderza w siatkę.

11:13

Kolejna długa akcja za nami, ale jednak piłka pada łupek gospodyń po kiwce nad blokiem

10:13

Polki oddalają się już na 3 punkty i włoski trener bierze przerwę

9:11

Włoszki dotykają siatki blokiem i Biało-czerwone utrzymują dwupunktowe prowadzenie.

8:10

Stysiak trafia rywalkę mocną zagrywką i piłka wychodzi daleko poza parkiet!

Ostatnie mecze Polek z Włoszkami przemawiają na korzyść gospodyń turnieju, jednak dzisiaj Biało-czerwone mogą podreperować swój bilans.

7:8

Stysiak i Kąkolewska zatrzymują Włoszki na podwójnym bloku! Polki znów prowadzą.

7:7

Potężny atak nad polskim blokiem daje Włoszkom kolejny remis!

6:6

Stysiak zablokowana przez potrójny blok i przewaga Polek szybko stopniała. Mamy remis.

4:6

Teraz to włoski trener zdecydował się na challenge będąc przekonanym, że był as serwisowy. Tym razem się pomylił.

3:5

Polki sprytnie obijają blok rywalek i przynosi to kolejne punkty!

2:4

Trener Nawrocki bierze kolejny challenge po ataku Smarzek i znów okazuje się, że Polka atakowała po bloku.

1:3

Długa wymiana kończy się na korzyść Polek! Górecka sprytnie kiwnęła blok i trafiła w boisko!

1:2

Mamy pierwszy challenge! Smarzek atakowała po bloku i Polki mają drugi punkt w tym meczu.

1:1

Po szybkiej, pierwszej akcji Polek, Biało-czerwonym zabrakło nieco szczęścia i piłka wpadła w boisko tuż przy ręce interweniującej zawodniczki.

Zaczynamy! Jako pierwsze zagrywają Włoszki!

Przed spotkaniem to Polki były stawiane w roli faworytek, jednak zawodniczki prowadzone przez trenera Jacka Nawrockiego muszą to jeszcze udowodnić na parkiecie.

Zawodniczki obu reprezentacji zameldowały się już na parkiecie, a więc za chwilę zaczynamy!

Za nami już pierwsze mecze Ligi Narodów. W kolejnych dniach czeka na nas masa emocji!

Już za kilkanaście minut polskie siatkarski rozpoczną swoje zmagania w Lidze Narodów! Ich pierwszymi rywalkami będą reprezentantki Włoch!

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu reprezentacji Polski kobiet w siatkówkę, podczas Ligi Narodów. Już dziś Biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Włoch. Początek spotkania o godzinie 19:00. Na relację na żywo zaprasza portal sport.se.pl!

Wielu kibiców siatkówki długo czekało na ten moment, jakim jest rozpoczęcie Ligi Narodów. Zarówno reprezentacja mężczyzn, jak i kobiet w siatkówkę rozpoczyna swoje zmagania na włoskiej ziemi. Siatkarki prowadzone przez trenera Jacka Nawrockiego swój pierwszy mecz na turnieju rozegrają już dzisiaj, 25 maja, gdy zmierzą się w meczu Włochy - Polska z gospodyniami turnieju. Cała impreza odbywa się bowiem w Rimini, a wszyscy uczestnicy są zamknięci w tzw. bezpiecznej bańce. To co prawda ogranicza zagrożenie, jednak może spędzać również trenerom sen z powiek, o czym przed pierwszym meczem w Lidze Narodów wspomniał trener Biało-czerwonych. - Startujemy w Lidze Narodów z wielkim znakiem zapytania w głowie. Raz ze względu na nową formułę, a druga kwestia to ze względu na warunki, czyli zamknięcie ekip w "bańce". Trudno przewidzieć takie sprawy jak logistyka, czy mental drużyn - stwierdził przed spotkaniem Włochy - Polska trener Jacek Nawrocki.

Przed rozpoczęciem zmagań w Lidze Narodów, polskie siatkarki dwukrotnie zmierzyły się z reprezentacją Bułgarii i wygrały oba starcia, pokonując rywalki 3:1 oraz 3:2. Również w spotkaniu z gospodyniami turnieju organizowanego we Włoszech, Polski są wskazywane w roli delikatnego faworyta, jednak jak wiadomo nie od dziś, na parkiecie może zdarzyć się dosłownie wszystko. W kadrze trenera Jacka Nawrockiego podczas Ligi Narodów zabraknie m.in Martyny Grajber, która zalicza się do grona jednej z najważniejszych zawodniczek w zespole. Trener Nawrocki miał jednak trochę czasu, aby przygotować się na zastąpienie siatkarki Chemika Police.