WSTRZĄSAJĄCE słowa polskiej siatkarki o ZAKAZIE ABORCJI. Mówi o BEZMÓZGICH CIAŁACH

2020-10-25 13:11 md
Katarzyna Skorupa
Autor: CyfraSport Katarzyna Skorupa

Od kilku dni w Polsce trwają intensywne protesty po tym, jak Trybunał Konstytucyjny zdecydował się odstąpić od jednej z przesłanek do dokonania legalnej aborcji. W sprawie zabierają głos znane osobistości, w tym również te ze świata sportu. Teraz podobnie postanowiła postąpić także Katarzyna Skorupa, wielokrotna reprezentantka kraju w siatkówce, która porozmawiała ze "sport.pl".

Ostatnie dni w Polsce zdecydowanie nie kwalifikują się do spokojnych. Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ludzie wyszli bowiem na ulice i w zasadzie w każdym mieście protestują dając do zrozumienia, jak mocno zalezy im na tym, aby władza zmieniła swoje podejście do kwestii aborcji. Słowami protestujących często wspierają także znane osobistości, które również nie zgadzają się z zaistniałą sytuacją. Do tego grona dołączyła wspomniana Katarzyna Skorupa.

Justyna Żyła zdecydowała się na DRASTYCZNY krok. Tak ukrywa NAGIE ZDJĘCIA

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest dla mnie kompletną abstrakcją. Zacznijmy od podsumowania tego, co się w ogóle stało. Niekonstytucyjny Trybunał uznał za niekonstytucyjne prawo do aborcji w razie ciężkiego uszkodzenia płodu, skazując tysiące kobiet, ich rodziny na niewyobrażalne cierpienie. Chore - mówi dla portalu "sport.pl" rozgrywająca ekipy E.Leclerc Moya Radomka Radom.

I podkreśla: - Od dawna próbuje się wprowadzić w życie ustawy sprowadzające kobiety do roli bezmózgich ciał na służbie Panów. Mamy praktycznie drugi lockdown, zakaz spontanicznych zgromadzeń, który jak widać nikogo nie zatrzymał. Gospodarka się chwieje. Idealny moment, żeby odwrócić uwagę od faktycznego stanu państwa, a przy okazji „załatwić temat aborcji”, a na koniec przerzucić winę za wzrost zachorowań na protestujących. Ktoś rozmyślnie zdecydował, żeby w takim momencie wytoczyć wojnę kobietom.

Uliczny protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego
Najnowsze