Zmarł znany polski sędzia! Janusz Kołodziejczyk był arbitrem ponad 40 lat

2020-04-04 17:08 MSo
Świeczka, znicz
Autor: Pixabay Świeczka

Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał bardzo smutne wieści o śmierci znanego polskiego sędziego, Janusza Kołodziejczyka. Arbiter pracował na wielu międzynarodowych imprezach, w tym Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney czy Atlancie. Po latach zajął się szkoleniem, a spod jego skrzydeł wyszło wielu sędziów.

Świat polskiej siatkówki pogrążył się w żałobie po informacjach o śmierci Janusza Kołodziejczyka, byłego sędziego i działacza sportowego. Przed ponad 40 lat zajmował się rozstrzyganiem meczów, także na imprezach rangi międzynarodowej, m.in. podczas Igrzysk Paraolimpijskich.

Polscy siatkarze nie zagrają żadnego meczu w 2020 roku?

Kołodziejczyk był też wieloletnim przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, a także działał w strukturach krajowego związku. Jak przypomina Polski Związek Piłki Siatkowej, był oddany sprawom, których się podejmował. Spod jego skrzydeł wyszło wielu sędziów.

- Kiedy zdrowie nie pozwalało mu już na dalsze wyjazdy, wciąż szkolił młodych adeptów sędziowania. Janusz Kołodziejczyk stanowi część historii Polskiej Siatkówki i wierzymy, że ona zostanie z nami, a duch i ideały Zmarłego będą obecne cały czas w naszej siatkarskiej codzienności - czytamy na oficjalnej stronie PZPS.

Najnowsze