Andrzej Duda rozbudził nadzieje Roberta Kubicy! WYJAWIŁ plan na przyszłość

2020-02-26 7:38 JWa
Andrzej Duda i Robert Kubica przy bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen
Autor: Marek Żochowski Andrzej Duda i Robert Kubica przy bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen

Andrzej Duda był urzeczony po spotkaniu z Robertem Kubicą. Nasz jedyny w historii kierowca Formuły 1 zaprezentował mu w Warszawie najnowszy bolid teamu Alfa Romeo Racing Team. Doświadczony zawodnik cierpliwie tłumaczył niuanse techniczne, które pozwalają na prowadzenie ultraszybkiej maszyny. Prezydentowi tak się spodobało, że zapowiedział szeroko zakrojone działania.

Robert Kubica na początku tego tygodnia pojawił się w Warszawie, by wspólnie z całym swoim teamem Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentować bolid, który w tym roku będzie ścigał się w cyklu Grand Prix Formuły 1. W stolicy Polski pojawili się więc również m.in. Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. W sezonie 2020 to właśnie oni będą pełnili rolę kierowców wyścigowych. Na spotkanie z wielkimi gwiazdami sportu przyszedł Andrzej Duda. Prezydent wyglądał na bardzo zainteresowanego, gdy Robert Kubica tłumaczył mu za co odpowiadają kolejne części niezwykle szybkiej maszyny.

Kubica i Raikkonen w Warszawie. Ich bolid oglądał prezydent Duda

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wygląda na to, że nowe doświadczenie bardzo przypadło do gustu głowie państwa. Po rozmowach z Kubicą prezydent zdradził nawet, że możliwe jest powstanie prawdziwego toru F1 w naszym kraju! - Uważam, że skoro Węgry, kraj dużo mniejszy od Polski mają tor Formuły 1 to i my możemy. Mam nadzieję, że bylibyśmy w stanie stworzyć tego typu miejsce. Ta inwestycja byłaby zresztą dużo mniejsza niż budowa Centralnego Ośrodka Komunikacyjnego, więc czemu nie - argumentował Andrzej Duda.

Na razie jednak kibice F1 muszą zadowolić się emocjami poza Polską. Robert Kubica już w środę zaliczy kolejny dzień przedsezonowych testów. Krakowianin weźmie udział w porannej sesji na torze w Barcelonie.

Najnowsze