Carlos Sainz wygrał Rajd Dakar!

i

Autor: Eastnews

Carlos Sainz wylądował na dachu w rajdzie Dakar. Zawrócił z drogi do szpitala

2023-01-10 14:03

Dachował podczas zjazdu z wydmy. Odczuwał bóle w klatce piersiowej. Śmigłowiec sanitarny zabrał Carlosa Sainza seniora (60 l.) do szpitala w Rijadzie. Ale w połowie drogi słynny kierowca kazał pilotowi zawrócić.

Odstawiony na miejsce katastrofy „Matador” dołączył do swojego załoganta Lucasa Cruza i chciał kontynuować jazdę w rajdzie. 60-letni hiszpański kierowca, trzykrotny triumfator tego rajdu, był liderem po dwóch etapach tegorocznej imprezy, rozgrywanej na bezdrożach Arabii Saudyjskiej. W miniony piątek miał jednak pierwszy poważny wypadek, do którego także doszło na jednej z wydm. Uszkodził swoje Audi RS Q e-tron E2, ale na szczęście obeszło się bez obrażeń.Do wtorkowego, 9. etapu Hiszpan przystępował ze stratą ponad 29 godzin do lidera, Katarczyka Nassera Al-Attiyaha na Toyocie. Na szóstym kilometrze etapu doszło do wypadku. „Skok” samochodu z wierzchołka wydmy okazał się zbyt długi. Auto uderzyło przodem w piasek pod wydmą i przekoziołkowało na dach. Kierowca i jego załogant wyszli z kabiny i zaraz postawili samochód na kołach.

Etap przyniósł zwycięstwo Francuzowi Sebastienowi Loebowi. Trzy godziny po jego przyjeździe na metę niejasne były losy załogi Sainza.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze