Carlos Sainz wygrał Rajd Dakar!

i

Autor: Eastnews

Carlos Sainz wylądował na dachu w rajdzie Dakar. Zawrócił z drogi do szpitala

2023-01-10 14:03

Dachował podczas zjazdu z wydmy. Odczuwał bóle w klatce piersiowej. Śmigłowiec sanitarny zabrał Carlosa Sainza seniora (60 l.) do szpitala w Rijadzie. Ale w połowie drogi słynny kierowca kazał pilotowi zawrócić.

Odstawiony na miejsce katastrofy „Matador” dołączył do swojego załoganta Lucasa Cruza i chciał kontynuować jazdę w rajdzie. 60-letni hiszpański kierowca, trzykrotny triumfator tego rajdu, był liderem po dwóch etapach tegorocznej imprezy, rozgrywanej na bezdrożach Arabii Saudyjskiej. W miniony piątek miał jednak pierwszy poważny wypadek, do którego także doszło na jednej z wydm. Uszkodził swoje Audi RS Q e-tron E2, ale na szczęście obeszło się bez obrażeń.Do wtorkowego, 9. etapu Hiszpan przystępował ze stratą ponad 29 godzin do lidera, Katarczyka Nassera Al-Attiyaha na Toyocie. Na szóstym kilometrze etapu doszło do wypadku. „Skok” samochodu z wierzchołka wydmy okazał się zbyt długi. Auto uderzyło przodem w piasek pod wydmą i przekoziołkowało na dach. Kierowca i jego załogant wyszli z kabiny i zaraz postawili samochód na kołach.

Etap przyniósł zwycięstwo Francuzowi Sebastienowi Loebowi. Trzy godziny po jego przyjeździe na metę niejasne były losy załogi Sainza.

Najnowsze