Gigantyczny sukces Roberta Kubicy! Wielkie zwycięstwo Polaka, czekał na to ponad dekadę

2021-04-18 15:49 PAP KLS
Robert Kubica
Autor: Cyfra Sport Robert Kubica

To był niesamowity start Roberta Kubicy. Polak był niemal bezbłędny podczas wymagających czterech godzin jazdy na torze w Barcelonie. Razem ze Szwajcarem Louisem Deletrazem i Yifeiem Ye z Chin doprowadzili zespół WRT Team do wygranej na torze Imola. To była pierwsza w sezonie runda cyklu European Le Mans Series i pierwszy triumf polskiego kierowcy w sportach motorowych od 2008 roku. Wtedy wygrał GP Kanady F1.

W ekipie WRT jako pierwszy jechał najbardziej doświadczony Deletraz. Szwajcar spędził na torze godzinę i 40 minut, to on wyprowadził zespół na prowadzenie.

Jako drugi za kierownicą zasiadł Ye. Chińczyk, który wyjechał na tor z przewagą 10 s nad rywalami, prowadził samochód przez godziną i 30 minut. Na ostatnie 45 minut w kabinie zastąpił go Kubica. Polak wsiadł do auta o godz. 14.15, gdy team WRT zdecydowanie prowadził i miał 32 s przewagi nad rywalami.

Koszmarnie wyglądający WYPADEK w MotoGP. Hiszpan otarł się o śmierć [WIDEO]

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Kubica był w najtrudniejszej sytuacji, musiał bowiem wyprzedzać wolniejszych kierowców. Początkowo, z racji "korków" na torze, stracił kilka sekund, ale później ją odrobił i ostatecznie doprowadził swoją ekipę do zwycięstwa.

Team WRT o 22,125 s wyprzedził drugi na mecie zespół Panis Racing i o 1.29,570 United Autosports.

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny.

Robert Kubica na turnieju pokera [GALERIA]

Druga runda cyklu zaplanowana jest 16 maja na Red Bull Ringu w Austrii.  

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze