GKM Grudziądz [SKŁAD 2020, ZAWODNICY, TRENERZY, STADION, SUKCESY]

2020-03-26 1:33 mf
GKM Grudziądz
Autor: Damian Pieczonka Prezentacja drużyny MrGarden GKM Grudziądz przeniesiona do teatru

MR.GARDEN GKM Grudziądz to klub żużlowy, występujący na co dzień w PGE Ekstralidze. Klub z województwa kujawsko-pomorskiego marzy o awansie do fazy play-off w sezonie 2020, w czym ma pomóc Nicki Pedersen, którego ściągnięcie może okazać się transferowym hitem. W GKM-ie Grudziądz w przeszłości jeździli m.in.: Robert Kempiński, Piotr Markuszewski i Tomasz Gollob. Obecnie w barwach tej drużyny występują m.in.: Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki i wspomniany Nicki Pedersen. Sprawdź informacje na temat MRGARDEN GKM Grudziądz - skład, zawodnicy, trenerzy, stadion, sukcesy.

MRGARDEN GKM Grudziądz

Data założenia:

1979

Barwy:

żółto-niebieskie

Adres klubu:

ul. Hallera 4,
86-300 Grudziądz

Stadion:

Stadion żużlowy w Grudziądzu (ul. Hallera 4, 86-300 Grudziądz)

Długość toru: 379 m

Rekord toru: 64,41 sek. Maksim Bogdanovs (02.08.2009)

Skład:

Seniorzy: Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki, Kenneth Bjerre (Dania), Roman Lachbaum (Rosja), Artiom Łaguta (Rosja), Nicki Pedersen (Dania)

Juniorzy: Damian Lotarski, Fabian Lotarski, Kacper Łobodziński, Marcin Turowski, Denis Zieliński

Trener/manager: Robert Kempiński

Najbardziej znani zawodnicy:

Adam Pawliczak, Henryk Bem, Robert Dados, Paweł Staszek, Billy Hamill, Robert Kempiński, Grzegorz Knapp, Piotr Markuszewski, Matej Ferjan, Mariusz Puszakowski, Krzysztof Buczkowski, Tomasz Chrzanowski,  Chris Harris,  Scott Nicholls, Rafał Okoniewski, Sebastian Ułamek, Antonio Lindbaeck, Tomasz Gollob, Przemysław Pawlicki, Nicki Pedersen

Najbardziej znani trenerzy:

Jan Ząbik, Lech Kędziora, Bogdan Kowalski, Wojciech Żabiałowicz, Andrzej Maroszek, Robert Kempiński

Sukcesy:

2. miejsce w „starej” II lidze i awans do Ekstraligi (1995), 1,miejsce w „starej” II lidze i awans do Ekstraligi, awans do Ekstraligi (2014), 5. miejsce w Ekstralidze (2016, 2019)

Najnowsze