Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Grand Prix Danii. Bartosz Zmarzlik pobije się o złoto. Musi być jak Tomasz Gollob

2021-09-10 15:43

To będzie starcie dwóch gigantów. Bartosz Zmarzlik (26 l.) i Artiom Łaguta (30 l.) biją się o złoto żużlowych MŚ, a kolejnym „ringiem” będzie tor w Vojens. Miejsce szczęśliwe dla Zmarzlika, który dwa lata temu wygrał Grand Prix Danii. Bartosz Zmarzlik walczy o trzecie z rzędu mistrzostwo świata na żużlu. Po zawodach w Vojens jeszcze turnieje w Toruniu.

Bartosz Zmarzlik musi wziąć przykład z Tomasza Golloba

Wspaniałym zwycięstwem w Vojens Zmarzlik znacznie przybliżył się do zdobycia debiutanckiego mistrzostwa świata. W tę sobotę ponowny triumf pozwoli mu odskoczyć Artiomowi Łagucie, który zaciekle goni go w klasyfikacji generalnej GP. Na trzy turnieje przed końcem (Vojens i 2 razy w Toruniu) Zmarzlik ma zaledwie punkt przewagi nad drugim Łagutą. - Vojens jest torem, który kocha lub nienawidzi – powiedział kiedyś Tomasz Gollob, który akurat miał z nim przyjemne doświadczenia. 10 razy był w finale w GP Danii i 2 razy wygrał. Zmarzlik oczywiście w Vojens mniej jeździł, więc na na koncie „tylko” jedno zwycięstwo.

Bartosz Zmarzlik podjął ważną decyzję! Chodzi o jego przyszłość

Nie ma wątpliwości, że kwestia złotego medalu rozegra się pomiędzy Zmarzlikiem a Łagutą, reszta stawki została przez nich w zasadzie zdublowana. Wiele wskazuje właśnie na zwycięstwo Polaka, który lubi tory w Vojens i Toruniu, a poza tym jest po prostu w świetnej formie. Jest najlepiej punktującym zawodnikiem w Ekstralidze (średnia punktów 2,654). Aż z 81 biegów, w których wystąpił, zakończył na pierwszym miejscu. Dla Ekstraligi jest kimś taki, jak Robert Lewandowski dla Bundesligi. A skoro do końca sezonu pozostały trzy turnieje, to liczymy na hat-tricka Zmarzlika!

Rosną następcy Zmarzlika. Dwóch Polaków wjechało na podium!

Jan Tomaszewski chce zwolnienia Sousy? "Panie Portugalczyk...".
Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik to najlepszy polski żużlowiec w historii?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze