Gwiazda sportu odmówiła szczepionki na koronawirusa! Powód budzi uznanie

2021-04-17 13:02 Marcin Długosz
Sebastian Vettel
Autor: East News Sebastian Vettel

W ostatnich miesiącach na całym świecie rozpoczął się proces szczepień na koronawirusa COVID-19. Jako pierwsze preparat przyjęły osoby najmocniej narażone na ciężkie przejście zakażenia, a więc najstarsze. Coraz częściej już jednak słyszy się o przyjmowaniu szczepionek chociażby poprzez popularnych sportowców. Nie wszyscy jednak mają w tej kwestii takie samo zdanie. Najnowszy przykład płynie ze świata Formuły 1.

Światełko w tunelu

Świat próbuje uporać się z kryzysem, który wywołał wybuch pandemii koronawirusa. Cały czas jednak jest zbyt wcześnie, aby myśleć o luzowaniu obostrzeń, a już na pewno jeżeli mówimy o pełni restrykcyjnych zasad. Światełko w tunelu stanowi jednak proces szczepień. Ten rozpoczął się w ostatnich miesiącach i daje nadzieję, że już za kilka miesięcy powoli będziemy odzyskiwać kształt życia znany sprzed wybuchu pandemii. Czy tak się stanie w istocie, to jednak pokażą dopiero wydarzenia kolejnych tygodni.

Oni nie zostaną zaszczepieni! Popularni sportowcy muszą przełknąć gorzką pigułkę

Kwestia zasad

Tymczasem na szczepionkę mogą liczyć nie tylko osoby starsze, podatne na najcięższe przejście zakażenia COVID-19, ale i będący w pełni sił sportowcy. Tak stało się choćby w Formule 1, gdzie Bahrajn przzed Grand Prix w swoim kraju zaproponował ekipom skorzystanie z preparatów. Mnóstwo osób na to przystało, ale odmówił choćby Sebastian Vettel. Kierowca uargumentował swoją postawę. - To kwestia zasad, moja kolej jeszcze nie nadeszła. Nie wiem, czy odrzucona przeze mnie szczepionka pomoże komuś innemu, ale tu chodzi o zasady - stwierdził Niemiec.

Szlachetna postawa

Postawę Sebastiana Vettela bez wątpienia należy zaklasyfikować jako bardzo szlachetną. Tym bardziej, że wielu pozostałych kierowców natychmiastowo skorzystało z propozycji wystosowanej przez Bahrajn, nawet jeżeli władze Formuły 1 początkowo miały nadzieję na odmowę, chcąc uniknąć ewentualnego skandalu i kryzysu PR-owego z tym związanego.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze