Kibice F1 w szoku. Grand Prix Chin nie odbędzie się

2020-02-12 14:17 Wal
Formuła 1: GP Węgier - stream online i transmisja na żywo. O której oglądać wyścig?
Autor: MATTHEW CHILDS/REUTERS POOL VIA AP

Nie ma dobrych wieści dla sympatyków Formuły 1. Grand Prix Chin, które miało się odbyć 19 kwietnia na torze w Szanghaju zostało przełożone. Przyczyną decyzji jest rozprzestrzeniająca się plaga koronowirusa. Obecnie trwają działania mające na celu znalezienie nowego terminu dla tych zawodów.

Klamka zapadła! Mamy już oficjalną decyzję władz Formuły 1 w sprawie Grand Prix Chin. Wiadomo, że nie odbędzie się ono w kwietniu. Z racji rozprzestrzeniającego się koronawirusa, zostało ono przełożone na inny termin.

Grand Prix Chin było zaplanowane w dniach 17 – 19 kwietnia. FIA początkowo starała się zamienić daty tego wyścigu, a potem przełożyć ją na inny termin. Jednak nie było to takie proste. Walka z groźnym wirusem może trwać jeszcze przez dłuższy czas.

Na razie wiadomo, że rywalizacja w Szanghaju jest przełożona na inny termin. Wiele wskazuje jednak, że ostatecznie dojdzie do odwołania rywalizacji w Chinach. W takim przypadku kalendarz F1 liczyłby tylko 21 rund.

Przełożenie Grand Prix Chin sprawia, że między trzecim w kalendarzu Grand Prix Wietnamu, a kolejną rundą mistrzostw świata minie prawie miesiąc. Co ciekawe, te ostatnie zawody także stoją pod znakiem zapytania. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła koronawirusa jako globalny stan zagrożenia życia i zdrowia ludzi.

Formuła 1 i FIA ogłosiły, że będą ściśle współpracować z zespołami, organizatorem Grand Prix F1, CAMF i lokalnymi władzami na temat monitorowania sytuacji w Chinach.

Najnowsze