Kubica podsyca plotki o swojej przyszłości! "Chciałbym jeździć dla..."

2019-11-08 15:52 MD
Robert Kubica
Autor: MATERIAŁY PRASOWE WILLIAMS RACING Robert Kubica

Pogłoski na temat przyszłości Roberta Kubicy mocno się wzmagają. Koniec sezonu 2019 w Formule 1 jest już bowiem o krok i wkrótce powinno się wyjaśnić, co czeka polskiego kierowcę w kolejnych miesiącach. On sam podsyca spekulacje wypowiedzią, którą zamieścił włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport". Polak mówi o tym, co chciałby uczynić.

Kubica w 2019 roku ma do zaliczenia jeszcze dwa wyścigi w ekipie Williamsa. W połowie listopada wyścig Formuły 1 odbędzie się w Brazylii, natomiast dwa tygodnie później ekipy przeniosą się ze zmaganiami do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Te wydarzenia dla krakowianina będą jednak stanowiły wyłącznie formalność, bo nikt nie wierzy już, że w bardzo słabym bolidzie angielskiego teamu Polak będzie w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę.

Tym mocniej nasuwają się więc plotki o kolejnych ruchach polskiego kierowcy. A 34-latek podsycił je w swojej ostatniej wypowiedzi opublikowanej przez włoską "La Gazzetta dello Sport", w której czytamy: - To prawda - mam propozycję pracy innego rodzaju w F1. Póki co jednak, wciąż chciałbym jeździć dla zespołu z topu. Łatwo jednak nie będzie nie zależy to wyłącznie ode mnie.

Mimo wszystko trudno jednak oczekiwać, że Kubica będzie ścigał się w F1 w 2020 roku - oprócz Williamsa, kierowców na kolejny sezon nie potwierdziły tylko ekipy Red Bull Racing i Toro Rosso. Decyzję odnośnie swojej najbliższej przyszłości Polak podejmie najprawdopodobniej kierując się już także 2021 rokiem, w którym być może ponownie ujrzymy go na torach Formuły 1.

Najnowsze