Sparta Wrocław, Maciej Janowski

i

Autor: Cyfra Sport Sparta Wrocław, Maciej Janowski

Magic chce czarować

Maciej Janowski ma świetne wspomnienia z Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Zrobił tam coś wielkiego jako pierwszy Polak

2022-08-11 13:15

Maciej Janowski z dużym optymizmem może oczekiwać występu w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. „Magic” jest pierwszym Polakiem historii, który wygrał na stadionie w stolicy Walii. W tym roku sympatyczny żużlowiec chce powtórzyć ten wyczyn. Janowski w tym sezonie wciąż jest w grze o miejsce na podium MŚ. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nie tylko to zwycięstwo sprawia, że Janowski dobrze wspomina występy w Cardiff – w 2018 roku był tam trzeci. Ale jednak triumf to wisienka na torcie.

Ta noc była niesamowita – opowiada na łamach fimspeedway.com Janowski. - We wcześniejszych latach wszyscy zawsze mówili o Grand Prix w Cardiff, jak wspaniały jest to turniej. Poprzednio Jarek Hampel był tam drugi. Zastanawiałem się, czy mogę wygrać jako pierwszy Polak. Na stadionie było wielu moich przyjaciół oraz kibiców z Polski. To było niesamowite uczucie, mam z tego dnia świetne wspomnienia – przyznaje Janowski.

WSTYD! Polacy gorsi nawet od Czechów. Fatalny występ w Speedway of Nations

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

Maciek doskonale zna brytyjskie tory, bo przecież jeździł długo w tamtejszej lidze (w klubach Swindon Robins, King’s Lynn Stars i Poole Pirates.

- Zawsze świetnie wraca się do Wielkiej Brytanii. Bardzo cieszyłem się z jazdy na Wyspach przez te sześć lat. Było to niesamowite doświadczenie. Poznałem wtedy wielu świetnych ludzi oraz fanów. Chcę przywitać się z moimi brytyjskimi kibicami, nie mogę doczekać się, aż ich zobaczę – dodaje Janowski.

Lewis Hamilton podjął piekielnie trudną decyzję! Ogarnął go wielki smutek, nie ma już odwrotu

Sonda
Czy interesuje Cię żużel?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze