Sparta Wrocław, Maciej Janowski

i

Autor: Cyfra Sport Sparta Wrocław, Maciej Janowski

Magic chce czarować

Maciej Janowski ma świetne wspomnienia z Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Zrobił tam coś wielkiego jako pierwszy Polak

2022-08-11 13:15

Maciej Janowski z dużym optymizmem może oczekiwać występu w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. „Magic” jest pierwszym Polakiem historii, który wygrał na stadionie w stolicy Walii. W tym roku sympatyczny żużlowiec chce powtórzyć ten wyczyn. Janowski w tym sezonie wciąż jest w grze o miejsce na podium MŚ. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nie tylko to zwycięstwo sprawia, że Janowski dobrze wspomina występy w Cardiff – w 2018 roku był tam trzeci. Ale jednak triumf to wisienka na torcie.

Ta noc była niesamowita – opowiada na łamach fimspeedway.com Janowski. - We wcześniejszych latach wszyscy zawsze mówili o Grand Prix w Cardiff, jak wspaniały jest to turniej. Poprzednio Jarek Hampel był tam drugi. Zastanawiałem się, czy mogę wygrać jako pierwszy Polak. Na stadionie było wielu moich przyjaciół oraz kibiców z Polski. To było niesamowite uczucie, mam z tego dnia świetne wspomnienia – przyznaje Janowski.

WSTYD! Polacy gorsi nawet od Czechów. Fatalny występ w Speedway of Nations

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

Maciek doskonale zna brytyjskie tory, bo przecież jeździł długo w tamtejszej lidze (w klubach Swindon Robins, King’s Lynn Stars i Poole Pirates.

- Zawsze świetnie wraca się do Wielkiej Brytanii. Bardzo cieszyłem się z jazdy na Wyspach przez te sześć lat. Było to niesamowite doświadczenie. Poznałem wtedy wielu świetnych ludzi oraz fanów. Chcę przywitać się z moimi brytyjskimi kibicami, nie mogę doczekać się, aż ich zobaczę – dodaje Janowski.

Lewis Hamilton podjął piekielnie trudną decyzję! Ogarnął go wielki smutek, nie ma już odwrotu

Sonda
Czy interesuje Cię żużel?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze