Szalone ściganie w Lublinie! Finał PGE Ekstraligi na remis po fenomenalnym spektaklu

2021-09-23 21:30
Motor Lublin - Sparta Wrocław RELACJA NA ŻYWO Żużel: Finał PGE Ekstraligi Motor - Sparta 23.09
Autor: Cyfra Sport Motor Lublin - Sparta Wrocław RELACJA NA ŻYWO Żużel: Finał PGE Ekstraligi Motor - Sparta 23.09

Zawodnicy Motoru Lublin i Sparty Wrocław od samego początku pierwszego finały PGE Ekstraligi zawzięcie walczyli o kolejne punkty, wystawiając przy okazji fenomenalną wizytówkę polskiemu żużlowi. Pełen zwrotów akcji i pięknych wyścigów mecz ostatecznie zakończył się remisem 45:45 po tym, jak w biegach nominowanych Koziołki z Lublina wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności. Rewanż w Lublinie zapowiada się jeszcze lepiej, niż dotychczas!

Motor Lublin - Sparta Wrocław 45:45

Na żywo

Motor Lublin - Sparta Wrocław

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu o złoty medal PGE Ekstraligi żużlowej, w którym zmierzą się Motor Lublin i Sparta Wrocław. Początek rywalizacji o godzinie 20:00, zapraszamy!

Już za kilkanaście minut rozpocznie się pierwszy mecz finałowy PGE Ekstraligi! Czekają nas wielkie emocje!

Już za moment, już za chwileczkę! 

Tak wyglądają awizowane składy na pierwszy mecz finałowy.

Bieg 1

No to zaczynamy wielkie emocje! Skład biegu 1: Łaguta, Hampel, Woffinden, Kubera

Woffinden wyskoczył jak z procy i pewnie objął prowadzenie! Hampel był w stanie jakimś cudem wywieźć Łagutę i bronił się przed rywalem do samego końca. Ostatecznie mu się to nie udało i Rosjanin wyprzedził go przed metą! Sparta wygrywa 4:2!

Bieg 2

Szybko przenosimy się do kolejnego starcia! Skład biegu 2: Liszka, Cierniak, Curzytek, Lampart

Bieg 2

Tym razem o wiele lepiej zawodnicy Motoru, którzy już po pierwszym łuku odjechali rywalom z Wrocławia. Lampart i Liszka nie dali szans Sparcie i bez problemów dowieźli do mety podwójne zwycięstwo. Po dwóch biegach 7:5 dla Motoru!

Bieg 3

Nie zwalniamy tempa! Skład biegu 3: Hampel, Janowski, Michelsen, Czugunow.

Bieg 3

Hampel świetnie wyszedł ze startu, ale Czugunow nie dał mu się długo cieszyć prowadzeniem i wyprzedził go na drugim wirażu! Janowski chwilę później również wyprzedził Hampela i teraz to Sparta zgarnęła podwójne zwycięstwo! 

Bieg 4

Jak na razie zawodnicy Motoru i Sparty dostarczają nam wielu emocji! Jedziemy dalej! Skład biegu 4: Buczkowski, Liszka, Lampart, Bewley 

Bieg 4

Buczkowski wystrzelił do przodu i z każdym wirażem oddalał się od stawki! Tuż za nim Bewley i Liszka. Pomimo walki Bewleya do ostatnich metrów, mamy pierwszy remis w tym meczu! Po 4. biegach Sparta prowadzi 13:11

Bieg 5

Za nami krótka przerwa i już wracamy do Lublina! Skład biegu 5: Łaguta, Hampel, Bewley, Kubera. 

Bieg 5

Bewley pewnie wyjechał na prowadzenie, ale w tarapatach był Łaguta, zamknięty przez rywali z Lublina. Rosjanin szybko wyprzedził Hampla, ale bohaterem biegu zostaje bezapelacyjnie Kubera, który jakimś cudem przemknął przez Bewlwyem tuż przy bandzie! Co tu się dzieje! Kolejny remis 3:3!

Bieg 6

Zawodnicy już gotowi do dalszej jazdy! Skład biegu 6: Czugunow, Michelsen, Woffinden, Cierniak

Bieg 6

Woffinden sprytnie wyszedł spod płotu i wyszedł na prowadzenie na pierwszym łuku. Długo tam jednak nie zabawił, bo już chwilę później zamykał stawkę. Anglik ostatecznie wywalczył trzecie miejsce, o kilka centymetrów! Trzy oczka zgarnia Czugunow, dwa Michelsen. 

Fenomenalnie wygląda ten finał! Oby tak dalej!

Bieg 7

Jedziemy dalej! Skład biegu 7: Buczkowski, Curzytek, Kubera, Janowski. 

Bieg 7

Janowski próbował sprytnie rozpędzić się po wewnętrznej, ale zawodnicy Motoru nie dali mu wskoczyć na prowadzenie. Ostatecznie Gwiazdor Sparty był w stanie wyprzedzić tylko Buczkowskiego, chociaż nie było to łatwe! Wyścig wygrywa Kubera! Po 7. biegach Sparta prowadzi 22:20

Bieg 8

A przed nami już kolejna jazda! Skład biegu 8: Michelsen, Łaguta, Lampart, Bewley.

Bieg 8

Michelsen przez cały wyścig bronił się na prowadzeniu przed Łagutą i Bewleyem i udało mu się to! Zawodnik Motoru pewnie wjeżdża na metę przed żużlowcami z Wrocławia i mamy kolejny remis 3:3!

Kibice nie mogą narzekać na nudę po 8. biegach! Dzieje się w Lublinie!

Bieg 9

A my już jedziemy dalej! Skład biegu 9: Woffinden, Kubera, Czugunow, Buczkowski. 

Bieg 9

Kubera przepychał się z Woffindenem na pierwszym wirażu i o ile musiał uznać wyższość zawodnika Sparty, to szybko pokazał Anglikowi, że się go nie boi wepchnął się na prowadzenie przed metą, przywożąc 3 oczka! Za nim na mecie zameldowali się Woffinden i Czugunow. 

Bieg 10

Nie zwalniamy tempa! Skład biegu 10: Hampel, Liszka, Buczkowski, Janowski

Bieg 10

Świetnie wyskoczył ze startu Hampel po wewnętrznej, ale Janowski szybko go wyprzedził rozpędzając się po szerokiej! Gwiazdor Sparty dowiózł 3 oczka do mety, ale znów mamy remis po tym, jak za nim na metę wpadli Hampel i Buczkowski. 31:29 prowadzi Sparta. 

Pogoda nie ustępuje w Lublinie. Coraz bardziej pada nad Lubelszczyzną... 

Bieg 11

Nie ma czasu na przerwy. Jedziemy dalej. Skład biegu 11: Bewley, Michelsen Woffinden, Kubera.

Bieg 11

Kubera już na początku wyłączył Woffindena ze ścigania i popsuł mu świętowanie 1000. wyścigu w lidze. Ostatecznie na ostatnim wirażu Anglik wywalczył jedno oczko i dzięki temu Sparta wygrywa 4:2 po zwycięstwie Bewleya!

Bieg 12

Dobra decyzja sędziów, którzy z uwagi na pogodę, chcą jak najszybciej przeprowadzić te zawody i już czas na kolejne ściganie! Skład biegu 12:Cierniak, Czugunow, Hampel, Curzytek

Bieg 12

Czugunow wystrzelił jak z procy i znów na prowadzeniu zawodnik Sparty! Hampel próbował wyrwać trójkę, ale nie był w stanie wyprzedzić zawodnika Sparty. Cierniak popisał się z kolei fenomenalnym manewrem i wyprzedził Curzytka tuż przy bandzie, dzięki czemu wpadł na linię mety za Hamplem! 

Bieg 13

Powoli zbliżamy się do końca pierwszego finału! Sparta prowadzi 38:34 Skład biegu 13: Janowski, Buczkowski, Łaguta, Michelsen.

Bieg 13

Janowski fenomenalnie na starcie, wywożąc przy okazji Buczkowskiego. Michelsen próbował się zemścić na gwiazdorze Sparty, ale Janowski wybronił się w sytuacji, gdy wydawało się to niemożliwe! Ależ jazda! Sparta znów wygrywa 4:2 po tym, jak Łaguta dowiózł jedno oczko!

Czas na biegi nominowane!

Bieg 14: Kubera, Woffinden, Hampel, Bewley

Bieg 15: Janowski, Buczkowski Czugunow, Michelsen

Bieg 14

No to jedziemy! Skład biegu 14: Kubera, Woffinden, Hampel, Bewley!

Bieg 14

Fantastycznie zawodnicy Motoru wyszli spod taśmy i wysunęli się na podwójne prowadzenie, ale Bewley pojechał po bandzie i rozdzielił lubelskie koziołki! Ostatecznie zwyciężył Kubera, ale to drugi Bewley zostaje bohaterem biegu! Jeden punkt przywiózł Hampel. 

Bieg 15

Przed ostatnim biegiem Sparta prowadzi 44:40! Skład biegu 15: Janowski, Kubera, Czugunow, Michelsen

Bieg 15

Zawodnicy Motoru znów wyszli na podwójne prowadzenie! Kubera bronił się przed Janowskim przy owacji na stojąco z trybun! Co tu się dzieje, co to za wyścig! Michelsen i Kubera dowieźli podwójne zwycięstwo i po zwycięstwie 5:1 pierwszy finał kończy się remisem 45:45! 

Od samego początku ten mecz był fantastyczny i taki pozostał do samego końca! CO ZA WIDOWISKO!

Ależ to było ściganie, ależ to były emocje!

Fani sportów motorowych, a zwłaszcza żużla niejednokrotnie musieli wyczekiwać kolejnych meczów swoich ulubionych drużyn przez kapryśną pogodę i nie inaczej było przy okazji pierwszego spotkania Motoru Lublin ze Spartą Wrocław w finale PGE Ekstraligi. Pierwotnie pierwszy mecz w walce o złote medale miał odbyć się w ubiegłą niedzielę, jednak złe warunki pogodowe nad Lubelszczyzną, a co za tym idzie, również zły stan toru sprawiły, że fani lubelskiej i wrocławskiej ekipy musieli uzbroić się w cierpliwość. Aż do dziś! Punktualnie o godzinie 20:00 rozpocznie się bowiem batalia pomiędzy liderem i wiceliderem sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi. Sparta, która w pierwszej fazie sezon nie miała sobie równych będzie bić się o złoto z Motorem Lublin, który przebojem wjechał do wielkiego finału, pokonując w półfinale Stal Gorzów z Bartoszem Zmarzlikiem w składzie. W czwartkowy wieczór w Lublinie z pewnością nie zabraknie emocji i obie ekipy będą chciały przybliżyć się do mistrzostwa przed rewanżem we Wrocławiu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE