NIE ŻYJE były dwukrotny mistrz świata. To OGROMNA strata, powodem śmierci był COVID-19

2021-02-24 12:03 PM
Świeczka, znicz
Autor: Pixabay Świeczka

Świat motorsportu znów pogrążył się w żałobie. Rano 23 lutego zmarł Fausto Gresini, były dwukrotny mistrz świata w motocyklowej klasie 125 ccm, oraz założyciel znanego zespołu Gresini Racing. Włoch zmarł kilka dni po skończeniu 60 lat. Od dwóch miesięcy zmagał się z ciężkimi komplikacjami po zakażeniu koronawirusem. Lekarzom nie udało się go uratować.

O śmierci Fausto Gresiniego poinformowano na oficjalnej stronie założonego przez niego zespołu Gresini Racing. - To informacja, której nigdy nie chcieliśmy podawać, ale którą niestety musimy się z wami wszystkimi podzielić. Po niemal dwumiesięcznej walce z COVID-19 zmarł Fausto Gresini, kilka dni po skończeniu 60 lat. #CiaoFausto – czytamy we wpisie ekipy Gresini Racing na Twitterze.

Znany dziennikarz UJAWNIŁ relację Kubicy i Felicjańskiej. Na ZDJĘCIU widać jak to było

Fausto Gresini debiut na mistrzostwach świata zanotował w 1982 roku. Dwukrotnie sięgał po mistrzostwo świata w kategorii 125 ccm, wygrywając ten tytuł w 1985 oraz 1987 roku. Drugi triumf był szczególny, gdyż w trakcie sezonu Gresini wygrał 10 z 11 startów. Łącznie w trakcie kariery trwającej do 1994 roku wygrał 21 wyścigów z cyklu Grand Prix. Zanotował 132 starty, a na podium stawał 47 razy.

Aleksander Doba nie żyje

W 1997 roku Fausto Gresini założył własny zespół, który obecnie wystawia zawodników w trzech kategoriach: MotoGP, Moto2 oraz Moto3. Zawodnicy startujący w barwach Gresini Racing wielokrotnie stawiali na podium wyścigów Grand Prix oraz zdobywali mistrzostwo świata.

Chwile grozy gwiazd żużla! Ich motocykle wpadły do bajora, zobaczcie jak je ratowali [ZDJĘCIA]

W grudniu 2020 roku Fausto Gresini z powodu zakażenia koronawirusem trafił do szpitala, gdzie musiał zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W styczniu wydawało się, że stan pacjenta jest na tyle dobry, że można go wybudzić, jednak sytuacja znów uległa pogorszeniu. Kilka dni temu team Gresini Racing poinformował, że stan byłego motocyklisty jest krytyczny. Lekarze nie zdołali go uratować, 60-latek zmarł 23 lutego.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze