Znicz, świeczka

i

Autor: East News Znicz

Żałoba w świecie F1

Nie żyje kierowca Formuły 1. Patrick Tambay walczył z chorobą

2022-12-04 16:35

Świat sportów motorowych pogrążył się w głębokiej żałobie. Nie żyje były kierowca Formuły 1 Patrick Tambay. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Niestety, zmarł w wieku 73 lat. Dwukrotnie wyścigał Grand Prix elitarnej „królowej sportów motorowych”.

W wieku 73 lat zmarł po długiej chorobie były kierowca Formuły 1 Patrick Tambay. Francuz wygrał dwa wyścigi Grand Prix - jeden w 1982 roku, a drugi w 1983, oba w barwach Ferrari. Ścigał się również w ekipach McLaren i Renault. Tambay zadebiutował w Formule 1 w 1977 roku w stajni Theodore. Rok później dołączył do McLarena, a w 1982 do Ferrari po śmierci Kanadyjczyka Gilles'a Villeneuve'a, startując u boku innego Francuza Didiera Pironiego.

Bartosz Zmarzlik przekazał radosną nowinę! Wyjątkowa chwila w życiu mistrza świata, pęka z dumy

Nie żyje były kierowca F1. Miał 73 lata

Kilka tygodni później podczas kwalifikacji do Grand Prix Niemiec z kolei Pironi uległ groźnemu wypadkowi. Tambay wygrał ten wyścig, przywracając zrozpaczoną "Scuderię" na właściwe tory. Ukończył sezon na siódmym miejscu w klasyfikacji mistrzostw świata. W następnym roku triumfował w Grand Prix Włoch i był czwarty w klasyfikacji generalnej, ale mimo tych sukcesów przeszedł do Renault.

Później startował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a także w Rajdzie Dakar, który dwukrotnie ukończył na trzecim miejscu (1988, 1989).

Sonda
Jesteś fanem Formuły 1?
KFC w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze