Robert Kubica jasno o swojej przyszłości. Wciąż walczy o marzenia. Chce ścigać się w F1

2021-04-29 9:44 Damian Okła
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Robert Kubica w najbliższych tygodniach będzie wciąż starał się osiągać jak najlepsze wyniki w wyścigach długodystansowych, gdzie obecnie próbuje swoich sił. Dla Polaka to całkiem nowe wyzwanie, a mimo tego ma za sobą już jedną zwycięską rywalizację. Mimo tego krakowianin nie zamierza porzucać marzeń o powrocie do Formuły 1. Reprezentant Polski w rozmowie z portalem wpolsce.pl zajął dość jasne stanowisko co do swojej przyszłości.

To już kolejny sezon, kiedy Robert Kubica pełni rolę kierowcy testowego w zespole Alfy Romeo. Ze względu na to, że nie ma tak wielu zadań, jak kierowcy wyścigowi, mógł szukać wyzwań w innych seriach. Przed rokiem uczestniczył w DTM, a teraz zdecydował się na całkowitą nowość dla siebie. Od tego sezonu Kubica jest kierowcą zespołu WRT, który uczestniczy w wyścigach długodystansowych. Pierwsza rywalizacja w European Le Mans Series już za Polakiem. Wraz z kolegami z zespołu udało mu się odnieść zwycięstwo na torze w Barcelonie. Ale to na pewno dopiero pierwszy krok w tej serii dla krakowianina. Prawdziwym wyzwaniem będzie prestiżowy wyścig w Le Mans, gdzie kierowcy ścigają się pełne 24 godziny. Mimo zaangażowania w nową serię, Kubica nie zamierza żegnać się z marzeniami o ściganiu w F1.

Robert Kubica przedstawiony niczym heros! Ekspert pieje z zachwytu nad Polakiem, wróży mu wielką przyszłość

Tomaszewski: Euro w Sewilli? Niech się martwią Hiszpanie!

Kubica o F1

Potwierdził to w rozmowie z portalem wpolsce.pl. - Trzeba podejść do sytuacji realistycznie i jest możliwe, że moja przyszłość będzie związana z wyścigami długodystansowymi. Dopóki jestem w padoku Formuły 1, to priorytetem byłyby wyścigi F1 - powiedział Kubica. O powrót do F1 faktycznie może być ciężko, bo konkurencja do miejsc w bolidach jest ogromna i wiele zależy od sponsorów, którzy stoją za danym zawodnikiem.

Kubica o przyszłości

Krakowianin nie wykluczył jednak, że jego przyszłość związana jest z wyścigami długodystansowymi. - Te zmagania oferują wiele możliwości. Wieku mi nie będzie ubywać, trzeba podejść do sytuacji realistycznie i dlatego jest możliwe, że przyszłość zwiążę z wyścigami długodystansowymi - wyjaśnił reprezentant Polski. Kubica nadmienił również, że być może przeniesie się z kategorii LMP2 do Hypercar, a więc najwyższej klasy wyścigów długodystansowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze