Robert Kubica

i

Autor: SE Robert Kubica

Robert Kubica przedstawiony niczym heros! Ekspert pieje z zachwytu nad Polakiem, wróży mu wielką przyszłość

2021-04-25 13:19

Polscy fani sportów motorowych z wypiekami na twarzy śledzą poczynania Roberta Kubicy w nowej dla niego serii wyścigowej. Reprezentant Polski zdecydował się na spróbowanie swoich sił w wyścigach długodystansowych i początek zwiastuje, że może dać kibicom dużo radości. Pod wrażeniem poczynań Kubicy w European Le Mans Series są również eksperci w dziedzinie sportów motorowych. Jeden z nich widzi w Kubicy współczesnego bohatera.

Jak na razie Robert Kubica nie może liczyć na miejsce w wyścigach Formuły 1. Nadal pełni rolę kierowcy testowego Alfy Romeo i za kierownicą bolidu tego teamu zasiada sporadycznie. Daje mu to możliwości na szukanie innych rozwiązań i rywalizacji w innych seriach wyścigowych. W ubiegłym sezonie Kubica zdecydował się na prestiżowe DTM, ale ze względu na zawirowania w tej kategorii nie związał się z nią na dłużej. Teraz postanowił spróbować swoich sił w dużo bardziej wyczerpujących zawodach, jakimi są na pewno wyścigi długodystansowe. Pierwszą próbkę możliwości Kubicy w ELMS dostaliśmy przed tygodniem na torze w Barcelonie. Polak w ekipie WRT wraz z dwoma kolegami z zespołu, Louis'em Delatrezem oraz Yifei Ye nie dali rywalom szans i wygrali wyścig.

Wstrząsające! Dopiero po 10 latach Robert Kubica zdradził prawdę o tym, co było po wypadku. Psychiczna męka

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Wielki sukces Kubicy

Robert Kubica na taką chwilę czekał ponad dziesięć lat. Ostatni raz wielki triumf odniósł w 2008 roku podczas Grand Prix Kanady. Sukces Polaka został dostrzeżony przez ekspertów. Jeden z nich, Edd Straw napisał obszerny artykuł w "The Race" o Kubicy i jego triumfie w Barcelonie w serii ELMS. Ceniony dziennikarz nie szczędził pod adresem kierowcy superlatyw i zachwycał się Polakiem. - W wieku 36 lat Kubica wciąż ma dużo czasu na dalsze sukcesy w wyścigach i nie możemy wykluczyć jego powrotu do F1. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest w trybie gotowości w Alfie Romeo - czytamy.

Kubica jako bohater

Fragmentem artykułu, który może robić szczególne wrażenie, są słowa o niemal heroizmie Kubicy. - Robert Kubica jest współczesnym bohaterem wyścigów, który pokonał ból, przeciwności losu i wszelkiego rodzaju udręki, aby dokonać niemożliwego. Miejmy nadzieję, że ta niesamowita persona odniesie jeszcze wiele kolejnych zwycięstw - napisał Straw. I zapewne wielu polskich kibiców podziela nadzieje cenionego dziennikarza.

Schumacher przeżywa tortury?! Czekają go jeszcze wiele miesięcy, nawet tego nie ukrywają

Sonda
Czy Robert Kubica wróci jeszcze do F1?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany