Mick Schumacher

i

Autor: East News Mick Schumacher

Schumacher przeżywa tortury?! Czekają go jeszcze wiele miesięcy, nawet tego nie ukrywają

2021-04-22 15:18

Nie jest łatwo wejść do świata Formuły 1 z nazwiskiem Schumacher. Nowym kierowcą Haasa w tym sezonie "królowej motorsportu" został Mick Schumacher. Przed nim trudne zadanie, bo o dorównanie tacie Michaelowi i wujkowi Ralfowi łatwo nie będzie. Zwłaszcza, że bolid Haasa nie pozwala na wiele więcej niż tylko dojechanie do mety na samym końcu. Młody kierowca nie ukrywa, że przeżywa tortury. Te najprawdopodobniej trwać będą przez cały rok!

Michael Schumacher, Ralf Schumacher, a teraz także syn pierwszego z nich - Mick Schumacher. Klan Schumacherów, którzy mieli szansę startować w najlepszej serii wyścigowej świata rośnie! Potomek legendarnego kierowcy Ferrari nie zaliczy pierwszych startów do udanych. Szefowie Haasa nie ukrywali, że tegoroczny bolid będzie najwolniejszy w stawce. Wobec pojazdu nie zaimplementowano wielu zmian. To oznacza, że Haas będzie w tym roku spełniał rolę Williamsa sprzed dwóch sezonów. Sensacją będzie, jeśli dojedzie na innym niż ostatnim miejscu!

Reszta artykułu pod materiałem wideo!

Mick Schumacher, kierowca F1 w zespole Haas

Sprawia to ogromny ból Schumacherowi, który chciałby rywalizować o wyższe miejsca. Ta sztuka na ten moment jest zwyczajnie niemożliwa! - Gdy jestem w bolidzie Haasa, tak naprawdę nie zdaję sobie sprawy, co robię. Robię to, co kocham. Jeżdżę! Nic innego mnie nie interesuje. Nie podoba mi się, że nie jestem pierwszy, a jazda w "ogonie" bez celu to dla mnie tortury - powiedział syn Michaela Schumachera na antenie Channel 4. Mick Schumacher przyznał jednak, że rywali, którzy znajdują się przed nim traktuje niczym liderów wyścigu. Wszystko po to, by nie stracić chęci do ścigania się, nawet w gorszym bolidzie. Wobec Niemca pokładane są wielkie oczekiwania. Zwłaszcza ze względu na geny, które przekazał mu jego ojciec.

Świat zachwycony dokonaniem Roberta Kubicy. Polak na ustach wszystkich, przypomniały się stare czasy

Syn Michaela Schumachera w Formule 1

Zespołowym kierowcą syna Michaela Schumachera, Micka Schumachera jest Nikita Mazepin. Ten raczej nie zdobędzie zbyt wielu punktów dla swojego zespołu. Głównie dlatego, że od początku sezonu przede wszystkim zwiedza pobocza i zalicza uderzenia w ściany dookoła torów. Schumacher jest więc jedyną nadzieją Haasa na punkty w tym sezonie. By tak się jednak stało musiałby mieć mnóstwo szczęścia! Michael Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem świata w Formule 1. Niemiecki kierowca to legenda "królowej motorsportu", który ostatni sezon jechał w barwach Mercedesa w 2012 roku. Zakończył go na trzynastym miejscu. W Formule 1 ścigał się także jego młodszy brat, Ralf.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze