Świat zachwycony dokonaniem Roberta Kubicy. Polak na ustach wszystkich, przypomniały się stare czasy

2021-04-19 7:20 Damian Okła
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Debiuty nigdy nie są łatwe i nawet doświadczeni kierowcy w nowych seriach wyścigowych muszą poświęcić trochę czasu, aby nabrać ogłady. Ale nie Robert Kubica! Reprezentant Polski w miniony weekend był wyróżniającą się postacią podczas inauguracji sezonu w ELMS, a więc serii wyścigów długodystansowych. Kubica wraz ze swoim zespołem zdominowali wyścig w Barcelonie, a światowe media motoryzacyjne komplementowały zarówno Polaka, jak i cały zespół WRT.

ELMS: Dominacja zespołu Kubicy

Robert Kubica ma coraz bogatsze doświadczenie w sportach motorowych. I choć nie jest to żadną tajemnicą, kolejne kroki kierowcy z Krakowa wciąż zaskakują jego kibiców. Były rajdy, była seria DTM, wciąż jest obecny w świecie Formuły 1, a teraz przyszła kolej na prestiżowe wyścigi długodystansowe. Początek sezonu miał miejsce na torze w Barcelonie, który Kubica doskonale zna z testów F1, czy wyścigów tej serii. Teraz przyszedł czas, aby zmierzyć się z nowym zadaniem. I jak było widać w niedzielny poranek i popołudnie, Polak doskonale radził sobie za kierownicą samochodu Oreca 07-Gibson. Wraz z dwoma partnerami, Yifei Ye i Louisem Deletrazem nie mieli sobie równych podczas zmagań. Belgijski team WRT w Barcelonie spisał się bowiem rewelacyjnie.

Koszmarnie wyglądający WYPADEK w MotoGP. Hiszpan otarł się o śmierć [WIDEO]

Ekipa w której jeździ Robert Kubica prowadziła niemal od samego początku, do samego końca 4-godzinnego wyścigu. Wszyscy trzej kierowcy spisali się znakomicie, a prasa zajmująca się sportami motorowymi nie miała wątpliwości, że był to pokaz dominacji ze strony zespołu. - Belgijski zespół zdeklasował przeciwników w niedzielę, podczas otwierającej cykl ELMS rundy w Barcelonie - czytamy w autohebdo.fr. Warto podkreślić, ze dla zespołu WRT był debiut, co jedynie podkreśla sukces.

Lewis Hamilton odetchnął z ulgą. Gdy o tym usłyszał, nie mógł uwierzyć

- Były gwiazdor Formuły 1, Robert Kubica, poprowadził belgijską drużynę do imponującego zwycięstwa w wyścigu otwierającym sezon w ELMS - uważają dziennikarze sportscar365.com. - Robert Kubica był spokojny, gdy rozpoczął swój pierwszy przejazd w ELMS i utrzymał przewagę aż do mety, dając zespołowi WRT pierwsze zwycięstwo, w dodatku w przekonujący sposób - można przeczytać z kolei na stronie dailysportscar.com. Ponownie więc Kubica znalazł się na ustach dziennikarzy, co może przypominać szum wokół Polaka podczas najlepszych wyścigów w F1.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze