Robert Kubica

i

Autor: SE Robert Kubica

Robert Kubica ma nowego konkurenta do posady w Formule 1

2021-04-28 9:02

Kierowca testowy Ferrari w Formule 1 Callum Ilott został skierowany na nowy odcinek: ma być rezerwowym w ekipie Alfa Romeo Racing Orlen. Jak wiadomo, tę rolę pełni w zespole Robert Kubica, ale w związku z nagromadzeniem obowiązków w tym sezonie (Polak startuje też w innej klasie), uznano, że w teamie Alfy przyda się świeża krew. A jak wiadomo współpracujące z Alfą w rozwoju kierowców Ferrari ma sporo do powiedzenia w kwestiach personalnych.

Wiadomo już, że Ilott weźmie udział w najbliższym, pierwszym piątkowym treningu Formuły 1 przed Grand Prix Portugalii na torze Portimao. Nie wiadomo jeszcze, za kierownicą którego z bolidów C41 zasiądzie, czy Kimiego Raikkonena, czy Antonio Govinazziego. Potem zaś oficjalnie zostanie drugim kierowcą rezerwowym ARRO obok Kubicy. W tym roku 22-letni Brytyjczyk startuje w zawodach GT World Challenge Europe Endurance Cup w zespole Lynx. Ma być na podorędziu, gdy polski zawodnik nie będzie dostępny w związku z innymi zobowiązaniami.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Był drugi za Schumacherem

Ilott jeździł już w bolidzie Alfy w ubiegłym roku w czasie testów dla młodych kierowców w Abu Zabi. Jak poinformowano, ma wziąć udział „w kilku sesjach treningowych w obecnym sezonie F1. W poprzednim roku zajął drugie miejsce w Formule 2, tuż za kolegą z akademii Ferrari Mickiem Schumacherem, który trafił potem do F1 do drużyny Haasa.

Koszmarny upadek podczas wyścigu żużlowego. Gwizdor ROW-u Rybnik mógł przypłacić to zdrowiem

Będzie wsparciem dla Kubicy

„Cieszę się, że mogę powitać Calluma w naszym zespole” - powiedział Fred Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo. „Jego podróż przez serie juniorów była imponująca i jest bez wątpienia jednym z najbardziej utalentowanych młodych kierowców. Pracował z nami już wcześniej, za każdym razem pozostawiając niezatarte wrażenie, dzięki etyce pracy i zbieranym dobrym ocenom. Nie wątpię, że będzie bardzo pozytywnym wsparciem dla Roberta Kubicy, który przy różnych okazjach będzie niedostępny z powodu innych programów wyścigowych”.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany