Koszmarny upadek podczas wyścigu żużlowego. Gwizdor ROW-u Rybnik mógł przypłacić to zdrowiem

Rune Holta stracił panowanie nad motocyklem
Autor: YouTube/ Crash Speedway żużel screen Rune Holta stracił panowanie nad motocyklem

Fani sportów motorowych, a przede wszystkim żużla doskonale wiedzą, jak niebezpieczne potrafią być upadki na torze, szczególnie kiedy zawodnik może pochwalić się już sporą prędkością. Strachu swoim bliskim, a także kibicom mógł napędzić Rune Holta podczas niedzielnego meczu ROW-u Rybnik z Orłem Łódź. Motocykl Norwega w pewnym momencie poderwało do góry, a żużlowiec spadł z niego na tor. Na szczęście jadący za nim kolega z drużyny zdążył go ominąć.

Nie bez powodu żużel zalicza się do sportów związanych z ogromnym ryzykiem. Zawodnicy walcząc o najlepsze lokaty i największe zdobycze punktowe muszą pędzić przed siebie tak szybko, jak tylko się da. Fani speedwayu oraz rodziny żużlowców niejednokrotnie przekonali się o tym, jak niebezpieczne potrafią być niektóre tory i zawody, a także upadki podczas wyścigu. W niedzielne popołudnie strachu kibicom mógł napędzić jeden z gwiazdorów ROW-u Rybnik, Rune Holta. Podczas spotkania z Orłem Łódź, w ramach eWinner 1. Ligi, Norweg stracił panowanie nad motocyklem i runął na tor. Na szczęście jadący za nim Kacper Gomólski zdołał ominąć swojego kolegę z drużyny, dzięki czemu Holcie nic poważnego się nie stało. 

Bartosz Zmarzlik jak Tomasz Gollob! Dokonał tego po 20 latach. Wielka radość

Para z Rybnika goniła w 11. biegu zawodników Orła Łódź, jednak tuż po rozpoczęciu drugiego okrążenia, wyścigi zostały przerwane. Holta jadący na trzecim miejscu w stawce co prawda dobrze wszedł w pierwszy łuk, ale tuż przy wychodzeniu z wirażu jego motocykl stanął poderwało go góry. Norwegowie nie udało się opanować maszyny, przez co padł na tor razem z motocyklem. Na szczęście jego kolega z drużyny, Kacper Gomólski w porę zareagował i ominął upadającego Holtę. Całe zajście możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć poniżej! 

Zmarł legendarny polski kierowca rajdowy! To ogromna strata dla świata sportów samochodowych, co za cios

Pomimo wyrównanej walki, górą w niedzielnym starciu okazali się gospodarze z Łodzi, którzy wygrali 45:43. Do tej pory ROW Rybnik rozegrał 3 spotkania w eWinner 1. Lidze, wygrywając Cellfastem Wilki Krosno 67:23, remisując z Wybrzeżem Gdańsk 45:45 oraz przegrywając ostatnie spotkanie z ekipą Orła. To dało drużynie ze Śląska trzecią lokatę w ligowej tabeli, tuż za plecami prowadzącego Wybrzeża Gdańsk i łódzkim zespołem. Znajdujące się jednak za plecami ROW-u Polonia Bydgoszcz i Wilki Krosno rozegrały do tej pory tylko dwa spotkania. 

Robert Kubica przedstawiony niczym heros! Ekspert pieje z zachwytu nad Polakiem, wróży mu wielką przyszłość

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze