Robert Kubica OFICJALNIE w DTM z Orlenem. Znamy szczegóły, a zaczęło się od WPADKI

2020-02-13 10:18 MSo
Robert Kubica
Autor: Artur Hojny Robert Kubica

Na czwartkowej konferencji prasowej, na której obecni byli m.in. szef PKN Orlen, Daniel Obajtek i jedyny polski kierowca w Formule 1, Robert Kubica, oficjalnie ogłoszono starty zawodnika w serii niemieckich samochodów turystycznych - DTM. Pierwszy wyścig sezonu 25 kwietnia na torze Circuit Zolder. Przy okazji nie obyło się jednak bez wpadki ze strony ART GP, które będzie odpowiadało za przygotowanie BMW dla krakowianina.

Potwierdziły się plotki, które pojawiły się kilkanaście dni temu w polskich mediach. Robert Kubica, zostając kierowcą testowym Alfy Romeo Racing Orlen, planował starty także w innej serii wyścigowej. Od początku mówiło się o tym, że zamiast chociażby Formuły E, mogłaby to być DTM. Według informacji Sportowych Faktów, roczny budżet zespołu tej serii ma wynosić około 5-6 milionów euro. To mniej więcej połowa sumy, którą Orlen wydaje na współpracę z Alfą Romeo.

Robert Kubica zasiądzie za sterami BMW M4 DTM, który miał już okazję prowadzić podczas grudniowych testów w Jerez. Wówczas jego wyniki były naprawdę dobre. Czy tempem będzie popisywał się także już w ramach sezonu? Polscy kibice mają na to wielkie nadzieje! Wszyscy trzymają kciuki także za to, by historia zakończyła się inaczej niż w przypadku powrotu do Formuły 1, gdy Polak kończył każdy wyścig na ostatnich miejscach.

Sezon rozpocznie się 25 kwietnia na torze Circuit Zolder. Łącznie odbędzie się dziesięć wyścigów, ostatni na początku października na Hockenheimringu. Niemiecki tor doskonale kojarzy się Robertowi Kubicy, który zdobył na nim jedyny punkt dla Williamsa w minionym sezonie F1! Czy kolejny raz okaże się szczęśliwy?

W czwartek nie obyło się bez wpadki. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji prasowej ART GP rozesłało do dziennikarzy informację o współpracy z Kubicą i BMW. Francuzi przyszykują dla krakowianina auto do DTM. - Nie trzeba nikomu przedstawiać Roberta Kubicy, ani DTM. Wspaniała kariera Polaka i historia tej serii wyścigowej mówią same za sobie - powiedział Sebastien Philippe z ART GP w komunikacie. - To naprawdę świetna wiadomość dla DTM. Z przyjemnością witamy ART GP w DTM. Od zawsze naszym celem było, aby stawka tej serii stała się jeszcze większa. Dzięki prywatnemu BMW M4 DTM tak właśnie się stało. Mieliśmy kilka opcji, przeprowadziliśmy wiele rozmów z różnymi zespołami. Ostatecznie postawiliśmy na ART GP - stwierdził z kolei Jens Marquardt, szef BMW Motorsport.

Francuzi przekazali również, że przygotują tylko jedno prywatne BMW M4 DTM. Samochód BMW będzie finansowany przez PKN Orlen, co jest kolejnym elementem współpracy między Robertem Kubicą a polską spółką. Już 16-18 marca nasz rodak weźmie udział w testach na torze Monza we Włoszech. Pierwszy weekend wyścigowy nowego sezonu DTM zaplanowano na 24-26 kwietnia w Zolder (Belgia).

Najnowsze