DTM ZASADY. Na czym polega DTM, co to jest, o co chodzi w DTM [PRZEPISY DTM]

2020-07-31 10:57 JWa
Co to jest DTM
Autor: East News Co to jest DTM

Co to jest DTM? Na czym polega seria wyścigowa DTM? Kto ściga się w DTM? To jedna z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych na świecie. Swoich sił w wyścigach tego typu próbują kierowcy z ogromnym doświadczenie w Formule 1. Kolejne imprezy przyciągają uwagę kibiców i dostarczają niezapomnianych emocji, ale o co właściwie chodzi w DTM i jakie są zasady tych wyścigów? Jakich zasad DTM będzie musiał przestrzegać Robert Kubica, który w sezonie 2020 pojedzie w cyklu w samochodzie teamu Orlen Team ART.

Spis treści

  1. DTM ZASADY. Jakie są reguły w DTM?
  2. Co to jest DTM? Co to znaczy DTM? DTM jak wygląda? Czym jest DTM?
  3. DTM Niemcy kto startuje? Jakie zasady w DTM?

Na czym polega DTM i czym jest DTM? DTM to jedna z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych na świecie. Od 2000 roku jej pełna nazwa to Deutsche Tourenwagen. W latach 1984-1995 obowiązywała Deutsche Tourenwagen Meisterschaft. DTM to obok brytyjskiej serii BTCC najbardziej rozpoznawalna seria wyścigowa w swojej kategorii. Swoją renomą przyciąga między innymi byłych kierowców Formuły 1. Wystarczy wspomnieć, że swoich sił w wymagających wyścigach próbowali choćby Ralf Schumacher, David Coulthard, Mika Hakkinen czy Paul di Resta. Historia DTM zaczęła się w 1984 roku. Serię powołano do życia za DRM. W pierwszym sezonie zobaczyliśmy auta Rovera, BMW, Alfy Romeo, Forda, Chevroleta i Volvo. Rosnąca popularność sprawiła, że niedługo później do stawki dołączyli Audi i Mercedes.

DTM ZASADY. Jakie są reguły w DTM?

DTM zasady są bardzo jasne. Reguły w DTM sprawiają, że seria pozostaje jedną z najbardziej atrakcyjnych w świecie sportów motorowych. W przeciwieństwie do na przykład Formuły 1 rywalizacja w DTM ograniczona jest czasowo. Kierowcy swoje kółka pokonują przez 55 minut plus jedno pełne okrążenie. Po zakończeniu wyścigu podawana jest klasyfikacja, według której zwycięzca otrzymuje 25 punktów. Zdobycz przewidziana jest dla pierwszych dziesięciu pozycji. Drugi zawodnik wyścigu DTM otrzymuje 18 "oczek", trzeci - "15". Kolejne miejsca premiowane są 12, 10, 8, 6, 4, 2 punktami, a za dziesiąte kierowca otrzymuje punkt. Dodatkowo zawodnicy mogą cieszyć się zdobyczą za dobrą postawę w kwalifikacjach.

Co to jest DTM? Co to znaczy DTM? DTM jak wygląda? Czym jest DTM?

DTM miało burzliwą historię. Na początku lat 90. ubiegłego wieku dochodziło do wewnętrznych sporów związanych z regulaminem. W 1992 roku dość miało Audi, które wycofało się z dalszej rywalizacji. W 1995 roku ostatecznie DTM upadło, a jego miejsce zajęła seria ITC. Rok później kolejne zespoły odeszły i DTM zostało ostatecznie pogrzebane. Jedynymi wyścigami samochodów turystycznych w Niemczech przez pięć lat były mistrzostwa STW, ale nigdy nie mogły nawet zbliżyć się popularnością do DTM.

DTM Niemcy kto startuje? Jakie zasady w DTM?

DTM wróciło w 2000 roku. Audi, Opel i Mercedes postanowiły reaktywować nieco zapomnianą już serię, ku uciesze wszystkich kibiców sportów motorowych. Od tego czasu zmienił się nieco skład. W 2005 roku Opel zaprzestał startów, ale w 2012 roku dołączyło BMW. Wtedy też ogłoszono połączenie z japońską serią Super GT od 2014 roku. Pierwszym zespołem produkcyjnym spoza Niemiec był Aston Martin. Brytyjczycy dołączyli do stawki przed rokiem.

Najnowsze