Co to jest DTM? Na czym polega DTM? [ZASADY]

2020-02-13 8:47 JWa
Co to jest DTM
Autor: East News Co to jest DTM

Co to jest DTM? Na czym polega seria wyścigowa DTM? Kto ściga się w DTM? To jedna z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych na świecie. Swoich sił w wyścigach tego typu próbują kierowcy z ogromnym doświadczenie w Formule 1. Kolejne imprezy przyciągają uwagę kibiców i dostarczają niezapomnianych emocji, ale o co właściwie chodzi w DTM i jakie są zasady tych wyścigów?

Co to jest DTM? Co to znaczy DTM?

Na czym polega DTM i czym jest DTM? DTM to jedna z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych na świecie. Od 2000 roku jej pełna nazwa to Deutsche Tourenwagen. W latach 1984-1995 obowiązywała Deutsche Tourenwagen Meisterschaft. DTM to obok brytyjskiej serii BTCC najbardziej rozpoznawalna seria wyścigowa w swojej kategorii. Swoją renomą przyciąga między innymi byłych kierowców Formuły 1. Wystarczy wspomnieć, że swoich sił w wymagających wyścigach próbowali choćby Ralf Schumacher, David Coulthard, Mika Hakkinen czy Paul di Resta. Historia DTM zaczęła się w 1984 roku. Serię powołano do życia za DRM. W pierwszym sezonie zobaczyliśmy auta Rovera, BMW, Alfy Romeo, Forda, Chevroleta i Volvo. Rosnąca popularność sprawiła, że niedługo później do stawki dołączyli Audi i Mercedes.

DTM jak wygląda? Czym jest DTM?

DTM miało burzliwą historię. Na początku lat 90. ubiegłego wieku dochodziło do wewnętrznych sporów związanych z regulaminem. W 1992 roku dość miało Audi, które wycofało się z dalszej rywalizacji. W 1995 roku ostatecznie DTM upadło, a jego miejsce zajęła seria ITC. Rok później kolejne zespoły odeszły i DTM zostało ostatecznie pogrzebane. Jedynymi wyścigami samochodów turystycznych w Niemczech przez pięć lat były mistrzostwa STW, ale nigdy nie mogły nawet zbliżyć się popularnością do DTM.

DTM Niemcy kto startuje? Jakie zasady w DTM?

DTM wróciło w 2000 roku. Audi, Opel i Mercedes postanowiły reaktywować nieco zapomnianą już serię, ku uciesze wszystkich kibiców sportów motorowych. Od tego czasu zmienił się nieco skład. W 2005 roku Opel zaprzestał startów, ale w 2012 roku dołączyło BMW. Wtedy też ogłoszono połączenie z japońską serią Super GT od 2014 roku. Pierwszym zespołem produkcyjnym spoza Niemiec był Aston Martin. Brytyjczycy dołączyli do stawki przed rokiem.

Najnowsze