PKN Orlen założy własny zespół dla Roberta Kubicy? Jest coraz bliżej tego!

2020-02-11 17:22 MSo
Robert Kubica i Daniel Obajtek
Autor: ARTUR HOJNY / SE Robert Kubica i Daniel Obajtek

Wszystko wskazuje na to, że lada moment ogłoszone zostaną starty Roberta Kubicy w serii DTM. Co więcej, PKN Orlen ma sponsorować dla polskiego rodzynka w F1 własną drużynę. Za sterami jakiego auta miałby się sprawować? Ile pieniędzy musiałby wydać na to polski potentat paliwowy?

Choć informacja miała pojawić się już w styczniu, to najprawdopodobniej doczekamy się jej dopiero w tym tygodniu. Jak informuje portal PowrotRoberta.pl, najprawdopodobniej na czwartkowej konferencji prasowej z udziałem prezesa Orlenu Daniela Obajtka i Roberta Kubicy zostanie ogłoszone to, że Polak pojedzie w serii DTM.

Polski kierowca, który w minionym sezonie ścigał się w barwach Williamsa w Formule 1, w tej edycji ma jeździć jako kierowca testowy w Alfie Romeo Racing Orlen, a poza tym także w mistrzostwach Niemiec aut turystycznych. W tej chwili trwać mają rozmowy na linii BMW-Orlen w sprawie dogadania ostatnich szczegółów.

Najprawdopodobniej Kubica będzie zasiadał za sterami BMW M4 DTM, który testował już na torze w Jerez. Sezon rozpocznie się 25 kwietnia na torze Circuit Zolder. Łącznie odbędzie się dziesięć wyścigów, ostatni na początku października na Hockenheimringu.

Ten ruch ma poszerzyć rozpoznawalność polskiej marki na niemieckim rynku. Eksponowanie firmy na aucie bardzo popularnej za naszą zachodnią granicą serii może to znacząco ułatwić.

Najnowsze