Robert Kubica obiektem zachwytów w F1. Lepszy od niego jest tylko Hamilton!

2020-02-11 10:37 JWa
Robert Kubica
Autor: Artur Hojny Robert Kubica

Robert Kubica po sezonie 2019 ma mieszane uczucia. Sam przyznał niedawno, że cieszy się z tego, jak w ultraszybkim bolidzie zachowywało się jego ciało i udowodnił sobie, że wciąż potrafi panować nad takim pojazdem. Zdecydowanie mniej radości dostarczyły mu jednak wyniki, jakie osiągał w barwach Williamsa. Nie zmienia to faktu, że wciąż jest jednym z bardziej cenionych zawodników w stawce, a znany dziennikarz Mark Hughes postanowił umieścić go w swoim rankingu. Dwukrotnie!

Mark Hughes to jeden z bardziej cenionych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie. Zna doskonale realia panujące w Formule 1, dzięki czemu może ocenić postawę kierowców nie tylko przez pryzmat osiąganych wyników. Niedawno postanowił zabawić się na swoich mediach społecznościowych i zafundował sobie prawdziwy powrót do przeszłości. Ekspert uznał, że warto jeszcze raz przyjrzeć się okresowi 2007-2013 w Formule 1. Efekty z pewnością zadowolą Roberta Kubicę, ponieważ wyszło, że tylko Lewis Hamilton robił przez rzeczone lata więcej niż krakowianin.

"Mój osobisty ranking za te lata to: 2007 - Lewis Hamilton, 2008 - Robert Kubica, 2009 -Lewis Hamilton, 2010 - Robert Kubica, 2011 - Sebastian Vettel, 2012 - Fernando Alonso, 2013 - Lewis Hamilton" - czytamy w krótkim podsumowaniu.

W 2008 roku Robert Kubica w barwach BMW Sauber zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. W 2010 roku jeździł już dla Renault i zyskał miano jednego z najszybszych w stawce.

Najnowsze